fbpx Nowe boisko i medale | Strzelec Opolski

Nowe boisko i medale

Nowe boisko i medale

Artykuły : 
Numer wydania: 

[img_assist|nid=6095|title=|desc=|link=popup|align=right|width=120|height=90]

Opolska kurator oświaty Halina Bilik w zeszłym tygodniu osobiście przyjechała do Jemielnicy na otwarcie wyremontowanego boiska wielofunkcyjnego przy gimnazjum.
 
- W 2004 roku przy szkole wybudowano boisko tartanowe. Plac wykonany w nowej technologii, nie do końca przetestowanej, po kilku latach wykazał uszkodzenia. Konieczny był kompleksowy remont – mówi dyrektorka gimnazjum Maria Jelito. – Rozpoczął się on w zeszłym roku, jednak wykonująca go firma okazała się niesolidna i trzeba było ją zmienić (problem opisywaliśmy na łamach SO – przyp. red.). Drugi wykonawca dobrze zakończył zadanie. Dziękuję władzom gminy za współfinansowanie inwestycji – dodaje dyrektorka.
 
Boisko poświęcił ks. Henryk Pichen. Na uroczystości obecni byli m.in. wicestarosta Waldemar Gaida, wójt Joachim Jelito, dyrektorzy szkół, sołtysi, przedstawiciele rodziców. W ich obecności oraz zebranych uczniów i nauczycieli Halina Bilik uhonorowała Medalami Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty, edukacji i wychowania Marię Jelito oraz Mariolę Pykę – nauczycielkę jemielnickiej szkoły podstawowej i opiekunkę grupy tanecznej Puls.
 
Na nowym placu sportowym tego dnia odbyła się spartakiada. Przygotowali ją Marek Kaczka, Małgorzata Czyrnia i Anna Suhs. 
 
- To cykliczna impreza, organizowana od 12 lat w ramach Dnia Sportu. Jej celem jest wyłonienie najsprawniejszej klasy – mówi Marek Kaczka. – Uczniowie występują grupowo, przebierają się, wymyślają swoje hasła, transparenty. Zależy nam, by mobilizować ich do zespołowej pracy.
 
W tegoroczne sportowe konkury stanęła cała szkoła. Młodzież rzucała do kosza, odbijała piłkę siatkową, biegała w gumkach, skakała przez linę… Musiała też odpowiedzieć na pytania teoretyczne, np. jak nazywa się znany szczypiornista z Zawadzkiego?
 
W zabawie udział wziął zespół Puls, który zatańczył na nowej nawierzchni.
 
JL
 
 
 
 
 
 

Odpowiedz