Nowa usługa w nowym roku

Nowa usługa w nowym roku

Artykuły : 
Numer wydania: 

Od nowego roku zmieni się regulamin utrzymania czystości i porządku w gminie Jemielnica. Radni podjęli uchwałę o wprowadzeniu do niego dodatkowej usługi świadczonej przez gminę w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych. Chodzi o odbiór odpadów ulegających biodegradacji.

Dotychczas mieszkańcy, którzy zadeklarowali segregację śmieci, musieli odpady biodegradowalne pochodzenia roślinnego (tzw. zielone) składować na kompostowniku. Niektórzy mieli żal, że gmina nie daje im możliwości pozbycia się tych odpadów w inny sposób. Wyjaśniali, że nie każdy posiada kompostownik. Radni wzięli pod uwagę to zdanie i wprowadzili ułatwienie dla tych mieszkańców.

W 2017 roku dwa razy w miesiącu od mieszkańców gminy, którzy złożą stosowną dodatkową deklarację, będą odbierane odpady zielone (wśród nich liście, trawa czy gałęzie). Trzeba jednak najpierw wypełnić deklarację zapotrzebowania na dodatkową usługę. Jest ona dostępna w jemielnickim urzędzie gminy lub na stronie www.jemielnica.pl.

Koszt jednorazowego odbioru jednego worka lub jednego 120-litrowego kubła odpadów zielonych wynosić będzie 4 zł.

JK

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Bądźmy dla siebie dobrzy jak chleb
Co roku grają w tenisa stołowego
Ruszyła strona www

Komentarze

Portret użytkownika Hanek z Łajzisk
Wysłane przez Hanek z Łajzisk (niezweryfikowany) w 20 Grudzień, 2016 - 20:16

Co? Po pierona bio-produkty zamlować chcum? 

Jou mum ekstra hajsiouk do bio-produktów, na kerym sie fajny z tego kompost robi. Kompost potyn wkopuja do ziemie i mi fest srogie tomaty rosnum z kuli tego.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Grudzień, 2016 - 11:15

Panie Wójcie Marcinie Wycisło,nie badz Pan już bardziej śmieszny, to co robicie na tej gminie tego juz nawet nie można nazwac czeskim cyrkiem. Dlaczego odpady zielone nie mogą być zbierane w cenie ktora płacimy za śmieci, tylko znow traktujecie ludzi jak dojne krowy. W innych gminach za taka stawkę jak jest w Gminie Jemielnica wywoża i odpady zielone, bez żadnej dodatkowej opłaty. Panie Wójcie Marcinie Wycislo Pan jest chyba człowiekiem bez wstydu, zarówno w temacie śmieci jak i wody i kanalizacji traktujecie ludzi jak dojne krowy. Panie wójcie Marcine Wycisło na koniec tak już dziecinnie prosto jaki trzeba poziom reprezentowac aby godzic sie na podwyżki dla swoich wyborcow za wode i kanalizacje wiedzac ze prezes i wice prezes strzeleckich wodociągów zarabaja ogromne pieniadze. Emigracja do potęgi nty, mlodzi ludzie uciekaja za granicę a wy czynicie takie beznadziejne kroki. Powiedzenie chcecie polaków zniszczyc to dajcie sie im samym rzadzic jest... Panie wojcie życzę przyspieszonych wybofow samorzadowych w gminie jemiel.icia, prosze mi wierzyc ale tevgo nie mozma wytrzymac.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Styczeń, 2017 - 10:45

Smieszny to Ty jestes! Dłlugo tu jeszcze bedziesz pajacował?

Nasz wójt Marcin Wycisło jasno i klarownie wytlumaczył temat scieków w gminie Jemielnica.

A odnosnie zazdrosci zarobków Prezesow Wodociogow to zal Ci dupe pewnie sciska!

Proponuje wiec bys zostal szambonurkiem, moze z czasem wyplyniesz na glebie jak niektore g..o!

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Grudzień, 2016 - 11:28

Usluga? Raczej dojenie! Ten facet powinien sie postukac po swojej pustej lepetynie! Kazdy ma lopate w domu i zapalki, w tylek niech mnie pocaluje zlodziej i oszust ze swoimi uslugami! Glupota tych pajacy mnie dobija....

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Grudzień, 2016 - 13:26

I co Panie Wójcie Wycisło chyba do smiechu Panu nie jest, jak Pan usłyszal prawdę o sobie?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Grudzień, 2016 - 14:04

Chcemy przyśpieszonych wyborów samorządowych w gminie jemielnica. Tego nie można wytrzymać. Chcemy referemndum. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Grudzień, 2016 - 14:41

Twoje poświęcenie jako osoby udającej ogół mieszkańców gminy Jemielnica godne jest najwyższego uznania. Masz manię prześladowczą czy co?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Grudzień, 2016 - 09:17

Komplement to czy obelga? Tak gwoli ścisłości pragnę zauważyc, że zarówno ty, ja oraz inni ludzie na tym świecie to również bioprodukty.

Odpowiedz