fbpx No i po wyborach | Strzelec Opolski

No i po wyborach

No i po wyborach

Artykuły : 
Numer wydania: 
Mamy za sobą kolejną kampanię wyborczą. Brzydką kampanię, ze stosowaniem chwytów poniżej pasa, ale do tego tematu wrócę, gdy uspokoi się gorączka wywołana walką o mandaty. Dziś o innej sprawie, dużo ważniejszej niż bitwa o stołki. Polska od paru lat żyje w rytmie różnych wyborów, żyje od kampanii do kampanii. W przyszłym roku czekają nas kolejne – do sejmu i senatu. Politycy nie mają czasu, żeby rządzić, ponieważ zajmują się nieustannym kupowaniem opinii publicznej, a ta jest niepewna i rozkapryszona, więc trzeba jej ciągle podsuwać kiełbasę.

Trzy lata temu Donald Tusk obiecywał, że jeśli dojdzie do władzy, to zredukuje biurokrację. Przez trzy lata nie zrobił nic w tym kierunku i dopiero teraz – gdy zbliżają się wybory parlamentarne – sejm przyjął ustawę, która pozwoli zmniejszyć o 20 tys. ilość etatów w urzędach centralnych i terenowych. Niby wszystko gra, bo zapowiedź doczekała się wreszcie realizacji. Tyle że w ciągu tych trzech lat zatrudniono dużo więcej urzędników niż teraz się zwalnia. Niektóre źródła podają, że od czasu objęcia rządów przez Tuska przybyło ich nawet 50 tysięcy. Postawmy więc oczywiste pytanie: czy szef Platformy Obywatelskiej spełnia przedwyborczą obietnicę, czy też oszukuje opinię publiczną? Każdy umie liczyć, więc odpowiedź jest prosta jak drut.

Wśród podmiotów objętych redukcją znalazł się Zakład Ubezpieczeń Społecznych, mający od lat zasłużoną opinię instytucji, którą lepiej omijać szerokim kręgiem, jeśli człowiek nie ma urzędowego przymusu. W tych dniach wybuchła w mediach taka bomba, że jeśli jest prawdziwa, to ZUS należałoby natychmiast zlikwidować, a nie bawić się w kosmetyczne cięcia etatów. „Gazeta Wyborcza” podała, że ZUS powinien mieć na koncie 2 biliony złotych pochodzące ze składek pracowników, a nie ma nawet grosza, ponieważ pieniądze szły przez lata na zasilenie budżetu państwa. Teraz, żeby wypłacać bieżące emerytury, ubezpieczyciel musi sięgać do tego samego budżetu, który sam się zapożycza na bieżące wydatki.

Nie mogłem uwierzyć w tę wiadomość, bo przecież Donald Tusk zapewniał przed wyborami samorządowymi, że pogłoski o krachu ZUS są wyssane z palca. Nazajutrz prof. Leszek Balcerowicz nie tylko je potwierdził, ale wprost powiedział, że polska „zielona wyspa”, którą ekscytuje się szef Platformy Obywatelskiej, może niebawem zniknąć w czarnej dziurze kryzysu, bo różne wskaźniki i wyliczenia to sztuka dla samej sztuki. Powtórzmy: księgowo ZUS ma 2 biliony, faktycznie nie ma nic. Jeśli osoby przewidujące twierdzą, że nie pozbieramy się wszyscy, kiedy po wyborach Tusk powie prawdę o finansach publicznych, to może coś jest na rzeczy. Tylko po których wyborach, skoro pewnie zaraz po świętach Platforma Obywatelska będzie się szykować do następnych?

Żyjemy od wyborów do wyborów i czasem już się żyć odechciewa. Może by ktoś wreszcie określił granice kłamstw i niedomówień, które powinny obowiązywać polityków przy serwowaniu wyborczej kiełbasy. Wiadomo, że jeśli ktoś się przypnie do stołka, to trudno mu się pogodzić z myślą, że kiedyś trzeba będzie ten stołek opuścić. Zwykła przyzwoitość powinna jednak obowiązywać każdego. Jeśli burmistrz miasteczka oszuka wyborców, to na niespełnionych obiecankach stracą głównie ci, którzy mu uwierzą. Gdy to samo robi szef rządzącej partii, to zapewnienia o najwyższej trosce dla dobra kraju i narodu są pustym frazesem.

KAROL CEBULA

Komentarze

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Grudzień, 2010 - 12:34

Śmiali się ci, którym mówiono że trzeba głosować na każdego innego tylko nie na Komorowskiego w wyborach prezydenckich.
Teraz to będzie śmiech przez łzy. Władza bez kontroli nas jeszcze mocno zaboli.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Grudzień, 2010 - 14:53

debilu, prezydent nie ma nic wspolnego z ZUSem, tylko premier. Prezydent to tylko funkcja reprezentacyjna.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Grudzień, 2010 - 08:43

Oczywiście "debilu" masz rację, tylko że na takiej wiedzy kończy się właśnie twoja wiedza i zdolność logicznego myślenia.
Prezydent ma tyle do gadania że ma prawo weta, może zablokować ustawy, ponadto wie o wiele więcej niż takich nawet 10 "debilków" jak ty bo ma dostęp do większej ilości informacji.
A jak nie ma kontroli w państwie partii lub prezydenta z opozycji to się teraz państwo rozkrada i kręci lody.
Nie wiem czy to zrozumiałeś, może dalej nie, zwłaszcza jak należysz do wyznawców pseudo-inteligentnych peowiaków i "żartów" na poziomie Szkła Kontaktowego w Tusk Vision Network.

Portret użytkownika wolny strzelec
Wysłane przez wolny strzelec (niezweryfikowany) w 8 Grudzień, 2010 - 07:47

P.Cebula z całym szacunkiem czy news o tym że karp jest po 14 zł jest najważniejszy w pierwszym powyborczym wydaniu gazety,czy już Pański Komitet Wyborczy nic nie ma do powiedzenia??

Portret użytkownika polikarp
Wysłane przez polikarp (niezweryfikowany) w 8 Grudzień, 2010 - 11:42

Z niecierpliwością czekam na tekst o stosowaniu chwytów poniżej pasa w minionej kampanii wyborczej w Strzelcach Opolskich...

Portret użytkownika 123456
Wysłane przez 123456 (niezweryfikowany) w 8 Grudzień, 2010 - 23:55

Forumowicze. Ktoś tu będzie pisał artykuł o sobie samym. Ja czekam z niecierpliwością na ten artykuł. Nawiasem mówiąc jak to jest, pisać o sobie samym? To chyba można jakoś nazwać... .

Portret użytkownika wolny strzelec
Wysłane przez wolny strzelec (niezweryfikowany) w 9 Grudzień, 2010 - 08:50

napewno.

Odpowiedz