fbpx Niezawodne radne i przewodniczący | Strzelec Opolski

Niezawodne radne i przewodniczący

Niezawodne radne i przewodniczący

Artykuły : 
Numer wydania: 

Zbliża się koniec kadencji rady miejskiej. Nadszedł czas podsumowań. Sprawdzamy, jak radni traktowali swoje obowiązki i uczestniczyli w posiedzeniach rady i komisji. Frekwencja niekoniecznie jest wyznacznikiem tego, jak ktoś pracował, ale pokazuje, ile czasu radni poświęcili podstawowym zadaniom, jakie nałożyli na nich wyborcy.
W radzie gminy mamy trzech rajców, którzy nie opuścili ani jednej sesji, są to przewodniczący rady, Franciszek Klimas, oraz radne Anna Mróz i Katarzyna Muc. Mamy też negatywnych rekordzistów. Najrzadziej na posiedzeniach pojawiał się radny Grzegorz Hurek ze Staniszcz Wielkich, który na 40 spotkań opuścił aż 17. Druga reprezentantka Staniszcz Wielkich, Teresa Richter, opuściła 7 sesji, podobnie jak radny Ryszard Ozimek z Kolonowskiego. Niezbyt często na sesje zaglądał też jedyny przedstawiciel Spóroka, Janusz Wacławczyk, który opuścił 9 posiedzeń.
Radne Muc i Mróz mogą się też pochwalić 100% frekwencją na komisjach, których są członkiniami. Na końcu stawki uplasowali się Grzegorz Hurek i Teresa Richter. Oboje nie uczestniczyli nawet na połowie posiedzeń komisji oświaty. Pozostali radni opuszczali do pięciu spotkań. W posiedzeniach każdej komisji powinien uczestniczyć też przewodniczący rady miejskiej.
- Raz nie mogłem przybyć na posiedzenie komisji rewizyjnej - przyznaje Franciszek Klimas. - Radni ze swoich nieobecności tłumaczą się różnie: chorobą, wyjazdem lub obowiązkami zawodowymi.
MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Od ziarenka do bochenka
Turniej na koniec wakacji
Zmiany w statucie
Czyje krowy na ulicy?
Jeszcze jeden artysta

Odpowiedz