fbpx Niepotrzebna blokada arterii | Strzelec Opolski

Niepotrzebna blokada arterii

Niepotrzebna blokada arterii

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na początku marca zamknięto drogę wojewódzką 426 na odcinku między Piotrówką a Zawadzkiem. Oficjalny powód to gruntowny remont nawierzchni i konieczność wylania ostatniej warstwy asfaltu. Przypomnijmy, że ta sama trasa już raz była zamknięta w ubiegłym roku. Przed Bożym Narodzeniem jednak ją otwarto, bo warunki atmosferyczne nie sprzyjały prowadzeniu robót.

W związku z ponownym zamknięciem trasy znów zaczęły obowiązywać objazdy. Tysiące pojazdów muszą codziennie nadkładać 70-80 km drogi, by minąć remontowany odcinek. Również okoliczni mieszkańcy korzystają z objazdu - z Piotrówki do Zawadzkiego przez Barut i Żędowice.

Nasza redakcja sprawdziła, jak postępują prace przy remoncie... W minioną sobotę - przy pięknej pogodzie - na trasie nie było żywego ducha. Robotnicy mieli chyba wolny weekend. W poniedziałek powtórzyliśmy wizytę na drodze. W Piotrówce przy układaniu chodnika pracowało 6 ludzi. W połowie remontowanego odcinka 4 osoby kształtowały rowy, a pod Zawadzkiem 2 panów przycinało gałęzie.

Czy to są roboty, które naprawdę uzasadniają zamknięcie dziesięciokilometrowego odcinka? Czy nie można otworzyć drogi dla ruchu, a w miejscu robót na poboczu ograniczyć prędkość i wyłączyć z ruchu tylko jeden pas jezdni? Od pracowników usłyszeliśmy, że najważniejszy etap remontu - wylewka asfaltu - nastąpi dopiero w II połowie kwietnia. Po co więc drogę zamykano już w marcu? Czy nie da się przyspieszyć prac i oddać gotową drogę w połowie kwietnia?

Pytania się piętrzą. Zasypują nas nimi Czytelnicy, kierowcy, mieszkańcy... Pytania te kierujemy do właściciela drogi - marszałka województwa opolskiego.

JK

Komentarze

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 28 Marzec, 2017 - 11:37

Zrozumialym terminem zakonczenia prac bylyby Swieta Wielkanocne. Np. 10. lub 11 kwietnia (poniedzialek lub wtorek przed Wielkim Piatkiem). Gdy jezdzi sie w odwiedziny, powraca do domow. O tym terminie mozemy zapomniec. Absolutny brak poczucia odpowiedzialnosci wsrod wladz i wykonawcow zlecenia.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Marzec, 2017 - 14:08

Remont jest duży i robiony na przyzwoitym poziomie więc musi to trwać,a prawda jest taka że Policja powinna się wykazywać większym zainteresowaniem ruchem na tej drodze bo kierowcy mają w dupie cały ten zakaz i jeżdzą jak chcą a nie ma się co czarować że dla opratorów koparek i maszyn drogowych to wielki problem bo muszą bardzo mocno uważać na coś czego nie powinny wogóle brać pod uwagę.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Marzec, 2017 - 08:58

ALbo jestes jednym z tych co się przyczyniają do tego że nasze drogi są bez sensu wyłączane z ruchu albo jestes nieczytaty bo nic nie zrozumiałes z tego co napisano.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Marzec, 2017 - 23:42

Nie ma pisać, bo co, zabronisz mu? Nic takiego złego nie napisał, prawdę ! Czy to nie prawda, że można byłoby przyśpieszyć prace remontowe tylko chęci brak ?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Marzec, 2017 - 20:42

Dokładnie tak zawsze najwięcej do powiedzenia i narzekania mają ci co tak naprawdę gówno robią i nic w życiu nie pokazali ale przywalać się do ludzi którzy zapierniczają od rana do wieczora to potrafią

Odpowiedz