fbpx Nielegalne wyścigi w mieście? | Strzelec Opolski

Nielegalne wyścigi w mieście?

Nielegalne wyścigi w mieście?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Prawie sto osób umawiało się na facebooku na ściganie się samochodami po ulicach Strzelec. W piątek, 1 lipca, wieczorem spotkali się w Suchej, na parkingu przy drodze krajowej, gdzie urządzili sobie tak zwany pitstop. Były samochody z powiatów strzeleckiego, opolskiego, krapkowickiego i oleskiego. Żądni adrenaliny kierowcy planowali około 22.00 dużą grupą pojechać w kierunku Strzelec. Tam - jak napisali na facebooku - „miało się zacząć”. Co dokładnie? Policji, która pojawiła się na suskim parkingu, tłumaczyli, że chodziło im o podziwianie tuningowanych samochodów. Planowali również jazdę po mieście, ale wszystko z przepisową prędkością 50 km/h.

Funkcjonariusze spisali numery rejestracyjne samochodów, które były w Suchej. Jak ustalili, kilka z nich brało już udział w nielegalnych wyścigach, z tym że nie w Strzelcach, a w Opolu.

- Uczestnicy tego spotkania nie naruszyli przepisów - przyznaje Paulina Porada ze strzeleckiej policji. - Policjantom wydał się podejrzany stan techniczny jednego z pojazdów. Skontrolowali osobową hondę, w efekcie kontroli kierowcy zabrano dowód rejestracyjny samochodu i wymierzono mu mandat karny.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że kierowcy planowali nie tylko pojeździć po Strzelcach, ale też ścigać się w rejonie strefy ekonomicznej pod Olszową, gdzie są nowe, dobre drogi. Ostatecznie do wyścigów nie doszło – amatorów prędkości skutecznie zniechęcili policjanci, którzy nie odstępowali kolumny samochodów do czasu aż się rozjechała.

POS

Komentarze

Portret użytkownika wiol
Wysłane przez wiol (niezweryfikowany) w 5 Lipiec, 2016 - 14:06

To może trzeba wskazać palcem miejsca policji. Plac targowy (nieudolne drifty czesto zakończone połamanymi kołami i spotkaniami z transformatorem), ul. Ezebiusza Ferta - pseudo wyscigi na 1/4 mili, królują passeratii w TDI, jakieś japańce z ubiegłego wieku (czytaj pełnoletnie) oraz rodzinne bawarki w kombiku. Mam nadzieję że policja się tym zajmie ponieważ nie moge spokojnie z córką na rolkach wieczorami pojeździć. Proponuję patrolowac te miejsca w piątki i soboty w godzinach wieczornych

Portret użytkownika Wiol
Wysłane przez Wiol (niezweryfikowany) w 5 Lipiec, 2016 - 14:11

Trzeba wskazać palcem policji bo rady nie daje. Zapraszam weekendowymi wieczorami na plac targowy - mozna podziwiać nieudolne drifty często zakończone połamanymi felgami i przerysowanymi bokami. Do tego ul. Ezebiusza Ferta zwana obwodnica i tamtejsze wieczorne próby ścigania się na 1/4 mili. W rolach głównych zagazowane lanosy, passeratii w tedeiku, japońce które pełnoletniość już dawno mają za soba oraz rodzinne bawarki w kombi. Może wreszczie Policja się tym zajmie. Miejsce macie wskazane. A jak dobrze poszukacie to na YT znajdziecie filmiki z tych miejsc na których widać wyczyny tych ludzi wraz z tablicami rej. Powodzenia

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Lipiec, 2016 - 17:44

A w Strzelcach jest wogóle policja? Na osiedlu Pistow  kobieta sprzedaje alkohol do 2 w nocy wszystkim, bez wzgledu na wiek bo sie boi odmowic a pozniej banda rozwyrzonych smarkaczy po pijaku drze mordy w srodku nocy i ludziska ida rano do pracy połprzytomni. Policji miedzy 1 a 2 w nocy jeszcze tam nikt nie widzial.

Odpowiedz