fbpx Nie żyją 18- i 20-latek | Strzelec Opolski

Nie żyją 18- i 20-latek

Nie żyją 18- i 20-latek

Artykuły : 
Numer wydania: 

Tragiczny weekend - nie żyją dwaj młodzi mężczyźni (18 i 20 lat), trzeci (25 lat) w ciężkim stanie trafił z objawami zatrucia najpierw do szpitala w Strzelcach, potem do Regionalnego Ośrodka Ostrych Zatruć w Sosnowcu. Wszyscy to mieszkańcy powiatu strzeleckiego.

 

W sobotę w godzinach wieczornych policja ze Strzelec Opolskich otrzymała zgłoszenie o śmierci 20-latka, kolejna informacja o śmierci 18-letniego mężczyzny dotarła z samego rana w niedzielę.

 

- Według wstępnych ustaleń policji, zażywali oni wcześniej nieznane substancje - mówi młodszy aspirant Paulina Porada, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach.

 

Prokuratura Rejonowa w Strzelcach Opolskich prowadzi postępowanie w tej sprawie.

 

- W tym tygodniu zostaną przeprowadzone sekcje zwłok, które powinny dać odpowiedź, co było przyczyną śmierci. U jednego ze zmarłych ujawniono woreczek strunowy ze proszkowaną substancją, dalszy etap śledztwa wykaże, co to jest - mówi Stanisław Bar z Prokuratury Okręgowej w Opolu.

 

- W niedzielę rano do szpitala trafił 25-latek z depresją oddechową i zatrzymaniem oddechu, które mogły wywołać pochodne opioidów. Średnio raz w miesiącu lekarze strzeleckiego szpitala są wzywani do przypadków zatrucia narkotykami lub dopalaczami. Spektrum objawów zażywania środków odurzających jest wielorakie - od nadmiernej ospałości do pobudzenia i agresji - mówi Ryszard Wileński, ordynator oddziału ratunkowego strzeleckiego szpitala. - Jeśli zachowanie naszych najbliższych budzi jakiekolwiek wątpliwości, należy skonsultować się z lekarzem - przestrzega.

 

***

 

W całej Polsce w ostatnim czasie odnotowuje się masowe zatrucia dopalaczami! Główny Inspektorat Sanitarny w pierwszym kwartale tego roku odnotował 1166 zgłoszeń interwencji medycznych w przypadkach podejrzenia zatruć nowymi substancjami psychoaktywnymi. Media co rusz obiegają przerażające informacje: W ubiegłym tygodniu w Wałczu w Zachodniopomorskiem do szpitala trafiło 9 młodych osób, w czerwcu - w Trzebiatowie w ciężkim stanie po zażyciu substancji odurzających znalazło się 20 osób. Jak podaje portal dorzeczy.pl, mężczyzna z Pawłowic w Wielkopolsce zmarł w wyniku samookaleczenia się widelcem. W chwili śmierci był pod wpływem dopalaczy. „Super Ekspres” niedawno donosił, że w województwie warmińsko-mazurskim znaleziono w polu ciało nastolatka. Niedaleko niego leżał wijący się w konwulsjach jego brat... Podejrzewa się, że do tej tragedii też przyczyniły się dopalacze. Kilka tygodni temu trójka młodych osób w Brzegu omal nie umarła po zażyciu psychoaktywnej substancji...

 

Skala zjawiska jest zastraszająca. Dopalacze są dostępne w Internecie. Choć ich sprzedaż to przestępstwo, to bez problemu można je kupić jako produkty kolekcjonerskie, substancje zapachowe, sole do kąpieli etc.! Dlaczego nasze państwo jest wobec tak niebezpiecznego problemu od lat bezradne?!

 

Uważajmy! Zainteresujmy się tym, co zamawiają do domu nasze dzieci - nawet jeśli są już dorosłe...

 

Joanna Krok, bea

 

 

Pamiętaj!
Dopalacze to substancje uzależniające. Już jednorazowe zażycie może być początkiem nałogu.
Nie ma bezpiecznych dopalaczy! Ich zażywanie grozi utratą zdrowia, a często też śmiercią!
Sprzedaż dopalaczy to przestępstwo! Grozi za to odpowiedzialność karna oraz wysoka grzywna.
Dopalacze to groźna trucizna i każde ich zażycie może wiązać się ze śmiertelnym ryzykiem. Reagujmy, jeśli w naszym towarzystwie ktoś zamierza zażyć te substancje i stanowczo odmawiajmy, gdy nas do tego namawia.

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Bo piwo to nie alkohol...
Olej w centrum miasta
Pędzili, ile chcieli
Opolskie zostało, powstały powiaty
Starosta idzie do sądu
Czemu likwidują mieszkanie?
Żołnierz z pomnika w Suchych Łanach
Oko w oko z dzikim zwierzęciem
Przybywa stulatków
Gdy na rower wsiada pasjonat...

Komentarze

Portret użytkownika ja
Wysłane przez ja (niezweryfikowany) w 26 Lipiec, 2018 - 00:55

Natura stworzyła nas tak by odmiennie bystrzy(wulgarnie idioci) wykończyli się sami. Ratujemy takich za pieniądze uczciwie zarabiających ludzi...

Portret użytkownika Mieszkaniec Strzelec.
Wysłane przez Mieszkaniec Str... (niezweryfikowany) w 26 Lipiec, 2018 - 10:26

Niestety ale śmierć na własne życzenie...Smutne bo tyle się o tym mówi (mam na myśli dopalacze) a takie są podejrzenia policji oraz lekarzy.W przypadku Dawida w grę wchodziły także sterydy.Ludzie którzy z nim pracowali mieli niestety okazję być świadkami jego wybuchowych agresywnych zachowań ,kiedy to rzucił się na współpracownika , i tylko reakcja przypadkowych swiadków zapobiegła skatowaniu chłopaka.i nie tylko takich zachowań przez które został zwolniony z pracy.może to co się stało uratowało czyjeś życie?Wyrazy  współczucia dla jego najbliższych bo to co się stało to dla nich tragedia.
 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Lipiec, 2018 - 17:45

co do trucia może ktoś mi odpowie na pytanie dlaczego gmina truje i to bez ostrzeżenia miejsca publiczne srodkami ogólnie uważanymi za zmieniające genomy ludzkie i niedopuszczonych do użytku na terenach publicznych nieutwardzonych. Do takiego trucia doszło w poniedziałek w Rożniątowie gdzie sołtys tej wsi opryskiwał chodnik srodkiem Randup Gold. Srodek ten jest niedopuszczony do uzytku  na terenach utwardzonych i zawiera glifosat. Może ktoś  sie zainteresuje tą  sprawą bo po latach kiedy będzie za pożno  okaże sie że mamy do czynienia ze srodkiem podobnym do Dedete a nasze dzieci będą nam wdzięczne.  Może  redakcja tego pisma w końcu stanie na wysokości zadania i zacznie nas bronić przed tego rodzaju praktykami..... 

Odpowiedz