fbpx Nie wąchaj, bo cię okradną! | Strzelec Opolski

Nie wąchaj, bo cię okradną!

Nie wąchaj, bo cię okradną!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Ostatnio w internecie krąży ostrzeżenie: Chodzą po domach dwie osoby i promują sprzedaż perfum. Namawiają: „Może pani nie kupić, ale co pani szkodzi powąchać”. Po powąchaniu osoba zasypia, a fałszywi sprzedawcy plądrują dom. To nowa metoda złodziei. Ostrzeż swoich! - czytamy w wiadomości przekazywanej w mailach czy SMS-ach.

 

Rzecznik strzeleckiej policji, Paulina Porada, poinformowała nas, że na naszym terenie nie zarejestrowano takich oszustw. Ale media podają, że do takich nadużyć dochodziło już w niedalekim Kędzierzynie-Koźlu. Podobno metodę z odurzającymi perfumami stosuje się nawet na parkingach pod marketami.

 

W ubiegłym tygodniu po Zawadzkiem krążyły dwa samochody, w których siedziały osoby o południowej urodzie. Auta zajeżdżały drogę przechodniom, głównie osobom starszym, i coś im proponowały. Świadkowie widzieli pojemnik wielkości pudełka na herbatę. Co proponowali: nie wiadomo. Na policję nie zgłosił się nikt poszkodowany w tej sprawie.

 

- Miejmy się na baczności, kiedy do naszych drzwi puka obca osoba, nie dajmy się skusić na oferty podejrzanych sprzedawców - mówi rzeczniczka policji, Paulina Porada. - Nieważne, czy chcą nam sprzedać perfumy, dywan czy cokolwiek innego. Pamiętajmy o tym, że oszuści zmieniają metody swojego działania i dlatego zawsze należy być czujnym i ostrożnym. Zachowajmy uwagę i zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, aby każdy przypadek, kiedy jesteśmy świadkami lub ofiarami oszustów, zgłosić policjantom - apeluje Porada.

 

Do naszej redakcji dotarły w poniedziałek wieści z województwa śląskiego: podobno tam ludzie są częstowani przez domokrążców ciastkami i cukierkami, które zawierają substancje odurzające...

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Kto zna lemura...
Potarguj się o pracę
Wielka prośba strażaków
Ferduś - gadająca papuga
Utrudnienia przy cmentarzu
Biała kraina już kwitnie
Turystyka łączy pokolenia

Odpowiedz