fbpx Nie podwyżka a rekompensata | Strzelec Opolski

Nie podwyżka a rekompensata

Nie podwyżka a rekompensata

Artykuły : 
Numer wydania: 

Trzydziestego listopada w UMiG Zawadzkie odbyła się sesja rady gminy. Nieobecnego w tym dniu przewodniczącego rady Stanisława Kiełka zastępował wiceprzewodniczący Jan Czanguleit. Na początku na wniosek burmistrza wprowadzono do porządku obrad uchwałę dotyczącą kolejnej prognozy finansowej.

W dalszej część radna Beata Ibrom-Duda w imieniu radnych wnioskujących o podwyższenie diet radnym i zwrotów kosztów dojazdu wystąpiła z wnioskiem o wycofanie z obrad projektu uchwały dotyczącej zasad przyznawania i wysokości diet radnych oraz zwrotów kosztów podróży służbowej dla radnych rady miejskiej w Zawadzkiem, a także w sprawie ustalenia zasad przyznawania diet sołtysom i zwrotu kosztów podróży służbowej. Radni, będący za podwyżką, wniosek swój argumentowali tym, że niefortunna i przejaskrawiona relacja w prasie wywołała wzburzenie wśród mieszkańców gminy. Twierdzili, że decyzja o podwyżce została podjęta zbyt pochopnie i w nieodpowiednim czasie, ale nie jest to decyzja zła, a w przyszłości uda się temat diet radnych i sołtysów rozstrzygnąć raz na zawsze i będą one podlegać waloryzacji, tak jak dzieje się to w innych gminach. Radna, czytając oświadczenie, zaznaczyła, że radni wykonują pracę społeczną i wykonując swoje prawa i obowiązki, kierują się dobrem wspólnoty samorządowej, a podwyższenie diet nie jest wynagrodzeniem, a rekompensatą za utracone zarobki oraz zwrot kosztów związanych z pełnieniem mandatu. Radni zaznaczają, że wrócą do tematu w stosownym momencie.

Beata Baryga

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Kolejny sukces klubu Nidan
Kuźnia talentów
Przede wszystkim integracja
Przyhamuj, życie przed tobą

Komentarze

Portret użytkownika Barteki
Wysłane przez Barteki (niezweryfikowany) w 8 Grudzień, 2015 - 10:35

Mam propozycje do Beaty Ibrom - Duda ,a moze by sie tak zwrocic do Angele Merkel o pieniadze Unijne, a zeby wam radnym tak po 10 000€ miesiecznie dofinansowala kazdego z was ?Jak widac kobieta Merkel nie jest zbyt madra ,wiec widze duze szanse na kolejny idiotyczny wydatek pienedzy podatnikow niemieckich.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Grudzień, 2015 - 11:38

". Radna, czytając oświadczenie, zaznaczyła, że radni wykonują pracę społeczną i wykonując swoje prawa i obowiązki, kierują się dobrem wspólnoty samorządowej, a podwyższenie diet nie jest wynagrodzeniem, a rekompensatą za utracone zarobki oraz zwrot kosztów związanych z pełnieniem mandatu. Radni zaznaczają, że wrócą do tematu w stosownym momencie."

Kazdy ktory kandydowal na radnego dokładnie wiedział jak to wygląda pod wzgledem finansowym w zwiazku z tym nie ma mowy o utraconych zarobkach. Jesli ktos z radnych uwaza ze traci, powinien zrzec sie mandatu radnego kierujac sie " dobrem wspolnoty samorzadowej", a czy zwał to wynagrodzeniem czy rekompensata to nie ma znaczenia bo chodzi o pieniadze.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Grudzień, 2015 - 11:39

". Radna, czytając oświadczenie, zaznaczyła, że radni wykonują pracę społeczną i wykonując swoje prawa i obowiązki, kierują się dobrem wspólnoty samorządowej, a podwyższenie diet nie jest wynagrodzeniem, a rekompensatą za utracone zarobki oraz zwrot kosztów związanych z pełnieniem mandatu. Radni zaznaczają, że wrócą do tematu w stosownym momencie."

Kazdy ktory kandydowal na radnego dokładnie wiedział jak to wygląda pod wzgledem finansowym w zwiazku z tym nie ma mowy o utraconych zarobkach. Jesli ktos z radnych uwaza ze traci, powinien zrzec sie mandatu radnego kierujac sie " dobrem wspolnoty samorzadowej", a czy zwał to wynagrodzeniem czy rekompensata to nie ma znaczenia bo chodzi o pieniadze.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Grudzień, 2015 - 11:45

Wstyd to jest złożenie wniosku przez radnych o podwyżki,wstyd i żenada!!!!!!Dobrze że jest wolna prasa i pokazuje opini publicznej zapędy co nie których radnych.Ci "biedni" którym bycie radnym zabiera czas,a mogli by w tym samym momencie zarabiać pieniądze proponuję"fora ze dwora".Drodzy pazerniacy bycie radnym to jest misja dla dobra ogółu,a nie sposób na dorobienie sobie pieniędzy.Szczerze mówiąc dziwie się pani Ibrom-Dudzie,bo w jej przypadku nawet gdyby diety były 5 krotnie wyższe to ta pani mogła by z tego zrezygnować na co pozwala jej status finansowo społeczny niewyrządzjąc jej żadnej krzywdy finansowej z pewnością był by to dobry przykład,a tak to jest obraz wyjątkowej chciwości,lecz z drugiej strony myślę że ta pani jest młodą osobą i zarazem radną i dała się wkręcić starym wyjadaczom(dostajesz sie między wrony kracz tak jak one) żeby stawiać takie wnioski.Wiecie ile jest w gminie dzieci którym trzeba pomóc wystarczy pojść do szkół i przedszkoli i zapytać pań dyrektor.Zaraz ktoś z państwa radnych powie że ta planowana podwyżka jest kroplą w morzu potrzeb,może i jest ale zawsze można dawać dobry przykład.

 

 

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Grudzień, 2015 - 13:04

Nawet nie wiecie ile wyrzeczeń kosztuje pełnienie takiej funkcji radnego. Np. idąc na takie posiedzenie komisji trzeba jakoś wyglądać tzn. biała koszula, jakiś perfum a to wszystko kosztuje. Nie można przecież mieć tylko jednej koszuli. Perfumy też trochę kosztują. Trzeba brać częściej kąpiel (nawet kilka razy w.ciągu tygodnia) to są dodatkowe koszta. Taka podwyżka diety i tak nie rekompensuje nawet w części większych kosztów.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Grudzień, 2015 - 14:46

Popatrzmy na nazwiska, które były za, spójrzmy na ich status społeczny, finansowy, by się wstydzili. Wróćmy do tego co mówili przed wyborami, jak to będą działać na rzecz gminy i ich mieszkańców. No wstyd. Zamiast głowy w piasek i krótkie ''przepraszam'' to się jeszcze oburzaja,mówiąc,że to nie koniec starań o podwyzke. Pazerny i chytry 2 razy traci, i myslę, że kolejne wybory to pokażą. A tak na marginesie - jaka opcję w radzie te osoby reprezentują ?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Grudzień, 2015 - 14:55

Co ta radna i ta grupa radnych dotychczas zrobiła na rzecz mieszkańców, Juz ponad rok minął i co ? nawet nie wiecie co jest w budżecie zaplanowane, na co chce, czy juz to zaplanował burmistrz wydac pieniadze, jakie macie pomysły igdzie i jakie są do wzięcia pieniadze zewnętrzne (bo wewnętrzne wiecie). Ja bym się wstydził pokazywać wyborcom. Czego o basenach się nie pisze, nie szuka rozwiazań, kiedy to mamy czas jeszcze do lata, o połączeniu do Tarnowskich Gór, bo jeszcze chwila o odwtną nas od świata, o bezpieczeństwie poruszania się do Kielczy i Żędowic(ścieżka rowerowo-piesza) o mozliwości zagospodarowania naszych gomnazjalistów w miejscowych szkołach średnich, w tym obiecanego uruchomienia w tym roku klasy w Technikum i wielu jeszcze innych, bardzo potrzebnych rzeczach na które mieszkańcy wciąż czekaja Panie burmistrzu i państwo radni

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Grudzień, 2015 - 15:17

Problem basenu rozwiązał się sam. Już wielokrotnie o tym pisano. Jest zimno, kto pływa zimą w basenie. Cały czas trwają intensywne działania aby otworzyć klasę Technikum. Są z tym kłopoty już nie raz o tym się pisało. I nie ma tutaj złej woli włodarzy

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 9 Grudzień, 2015 - 06:48

Pani Beato Ibrom. Rekompensata jest za doznane krzywdy. Jeśli doznała pani krzywdy sprawując mandat radnego, to proszę z niego zrezygnować. Jeśli przyszła pani do magistratu zarobić, to pomyliła pani adresy.

Utracone zarobki? Co takiego pani utraciła? I którykolwiek z radnych? Proszę o choć jeden przykład. Również chciałbym usłyszeć, jakiej krzywdy doznał radny Franciszek z mojego regionu, za co się domaga rekompensaty i jakie zarobki utracił siedząc na sesji popijając wodę.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Grudzień, 2015 - 08:21

Rekompensata to jest wyrównanie poniesionych kosztów- min. dojazdów- tak jak jest w całym cywilizowanym świecie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Grudzień, 2015 - 10:44

Obecny cywilizowany swiat zchodzi na psy wiec nalezy go naprawiac, dlaczego nie zaczac wiec od Zawadzkiego.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Grudzień, 2015 - 09:08

Słusznie nie róbmy nic, nie róbmy basenu, bo jest zima, nie pomagajmy naszym pociechom się kształcić w Zawadzkiem, niech emigruja i tak by mozna mnożyć dalej i dajmy kasę burmistrzowi (dostał jak poprzednik 2 tys podwyzki jak to komentował zawsze smok), dajmy kasę radnym, dajmy im kilometrówke, komórki, biura bo im się należy za tak ciężka pracę. Panie i Panowie radni, teraz pokazaliście swoje oblicze i    intencje i bezszczelność swoim oświadczeniem. Wiedzieliście w co się ''pchacie'' więc nie ma usprawiedliwienia na taka postawę. Jak macie honor, to złóżcie te mandaty, bo po tym co zrobiliscie, napisaliście to bedzie juz ''jałowy'' bieg do końca kadencji, więc puki nie jest za poźno jeszcze, pozwólcie innym działać, bo przez taka postawę to i burmistrz nie wchodzi na obroty i tak trzymać

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Grudzień, 2015 - 14:40

Prowadzę  niewielki sklep na terenie gminy i bardzo często do nas zgłaszają się różne instytucje szkoły,przedszkola,strażacy kluby wszelkiego rodzaju i powiem państwu że zawsze staram się wspomóc nie rządając za to żadnej chwały,uczciwie płacę podatki bo mamy poczucie dobra ogółu społeczeństwa(taki mały patriotyzm)  myślę że tak powinno być,ale jeżeli radni wprowadzą podwyżki zakończę wspomaganie potrzebująch.Proszę mi wieżyć że ten temat jest głośny w gminie i gwarantuję że w nastepnym roku na dni miasta albo dożynki dobroczyńców będziecie musieli szukać wśród radnych albo daleko od miasta.Jeszcze raz powtarzam radny to misja a nie dorabianie.Między innymi Pani Beato proszę się nie ośmieszać.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Grudzień, 2015 - 20:36

Myślisz ,że bez Twoich ( i Tobie podobnych) pieniędzy gmina Zawadzkie "umrze"?Na pewno nie i dlatego to "nie strasz"-a ,że u Ciebie przekłada się na "fakt" to inna bajka-masz takie prawo.PS Ja nie jestem radnym,żeby nie było....

Portret użytkownika Bandit1200
Wysłane przez Bandit1200 (niezweryfikowany) w 9 Grudzień, 2015 - 16:01

"Radni zaznaczają, że wrócą do tematu w stosownym momencie" - A wiec kiedy sprawa wsrod mieszkancow ucichnie lub przestanie grac role pierwszoplanowa...

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 9 Grudzień, 2015 - 20:26

Oby radni nigdy nie mieli owego stosownego momentu, a zajęli się innymi ważnymi tematami. Choćby bezpieczeństwem na drogach... Bo bezpieczeństwo na drogach jest dużo ważniejsze od podwyżek diet, czy też, jak to oni określają, „REKOMPESATĄ”...
Ostatnio w Zawadzkiem ZDW zrobił wysepkę z przejściem dla pieszych niedaleko sklepu „Żabka”... Nikt z radnych, jak również pan Burmistrz nie zwrócił uwagi na jakość wykonania tej wysepki. Uważam, że na brzegach tej wysepki są za wysokie krawężniki, które mogą się przyczynić do poważnych wypadków, gdy jakiś samochód najedzie na ten krawężnik...
Uważam, że te krawężniki powinny być mniejsze, ponieważ przy obfitych opadach śniegu mogą być tam problemy z odśnieżaniem. Uważam też, że pomysł z wysepką jest dobry, lecz sposób jej wykonania, jak dla mnie jest dużo do życzenia... Uważam też, że Burmistrz powinien tą sprawę zmonitorować, i to jak najszybciej, zanim dojdzie w tym miejscu do tragedii...

N. Cz.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Grudzień, 2015 - 22:05

Sprawa podwyżek to bardzo ważna sprawa. Postaw się na miejscu tych radnych. Co oni teraz powiedzą swoim bliskim, jak im spojrza w oczy. Przecież ich rodziny też cierpią finansowa jeśli ich bliski jest radnym

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 9 Grudzień, 2015 - 22:53

To nie szkodzi, ale wszyscy mieszkańcy wiedzą gdzie to jest, lecz za nie ścisłość przepraszam, może lepsze określenie będzie obok "Panka"...
 

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Grudzień, 2015 - 14:16

pytanie z innej beczki co za kretyn wymyślił wysepkę koło panka to jest chore wczoraj tir z polo się zablokował bo nie umiał wykręcić w kierunku ronda trzeba było słyszeć kierowcy co mówił na cb radiu cała opolska zatrzymana mało tego gość wyjezdżał z parkingu aresu z lawetą jechał to pod prąd musiał jechać koło tej wysepki bo niedał rady wykręcić w kierunku ronda brawo za pomysł kretyny

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Grudzień, 2015 - 14:43

Jak sobie przypominam, to Pan radny Franciszek miał na starcie, przy wybieraniu komisji propozycję udziału w nich, chyba nawet jako jej v-ce i co wtedy powiedził - nie bo.... ma wiele innych funkcji społecznych i może temu nie podołać. Nawet chyba jednen z radnych powiedzał mu - to po co Pan startował w wyborach i że jak mu sie nie chce działać to niech złozy mandat , a teraz co- w za mało komisjach funkcjonuje, za mało mu płacą, za duzo się przepracowuje i wnioskuje o podwyzkę,? Jeszcze nic nie zrobił a juz pokazuje z jakim zamiarem starował do radzy. Dlatego mamy bryndzę

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Grudzień, 2015 - 15:05

Żal naprawdę tych naszych radnych. Idą święta. Czas kupowania prezentów. Pewno już rodziny ich miały jakieś pomysły na prezenty a tutaj nie mogą dostać tych pieniędzy. Tak się nie robi. Jakie będą te święta u tych radnych. Dzięki wam mieszkańcy radni pozostaną bez pieniędzy - nie wstyd wam? I to wy chodźcie do kościoła a żałujecie kilka groszy dla radnych.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Grudzień, 2015 - 08:59

Nastepny nius na stronie Zawadzkiego ukazała się informacja że w dniu 21 grudnia a więc 3 dni przd swietami urząd bedzie niestety czynny nie do 17 a do 15 no tak biedne panie urzedniczki mogłyby sie nie wyrobic do świąt ,wszyscy pracują normalnie nawet do 22 na dwie zmiany i muszą  tylko jak zwykle urząd idzie sobie na ustepstwo dziwię się że na cos takiego pozwolił burmistrz bo wszak to jego decyzja,ale tym samym po raz kolejny osmieszyli sie już raz skrócili czas pracy bo nie palili w co i panie urzedniczki marzły sodoma

 

Odpowiedz