fbpx Nie o to walczyliśmy | Strzelec Opolski

Nie o to walczyliśmy

Nie o to walczyliśmy

Artykuły : 
Numer wydania: 

W 2016 roku radna i sołtys Centawy Ewa Ptok złożyła do starosty strzeleckiego wniosek o zmianę organizacji ruchu na głównym skrzyżowaniu w jej wiosce. Podpisało się pod nim kilkudziesięciu mieszkańców. Była to jedna z wielu formalnych próśb o wybudowanie wysepki na drodze powiatowej w tym miejscu.

 

- Zależało mi na rozdzieleniu pasów ruchu, by kierowcy nie najeżdżali na przeciwległe pasy - wyjaśnia Ewa Ptok. - Szczególnie zimą, gdy na drodze zalega błoto pośniegowe i nie widać namalowanych linii, kierowcy jeżdżą środkiem drogi. Miałam i mam na uwadze dobro mieszkańców, bezpieczeństwo osób, które jeżdżą tędy codziennie i tych, które są u nas po raz pierwszy - mówi.

 

Przed dwoma laty starosta strzelecki Józef Swaczyna nie widział jednak potrzeby budowy wysepki.

 

- Nie dochodzi tu do wypadków ani do kolizji - wskazywał na skrzyżowanie w Centawie. - Nie ma punktu zaczepienia, by skrzyżowanie uwzględniać w projekcie bezpieczeństwa ruchu - mówił.

 

Jednak po latach starań pani Ewa dowiedziała się, że wysepka powstanie... W tegorocznym budżecie powiatu zapisano środki na ten cel pod warunkiem, że gmina Jemielnica przekaże drugie tyle. Na sesji rady gminy w lutym 2018 roku radni dołożyli więc... 5 tysięcy złotych z budżetu gminnego. Okazało się, że to połowa kwoty, powiat po swojej stronie przewidział tyle samo...

 

Jak wyjaśnił wicestarosta Janusz Żyłka, za wydzielone środki powstanie oznakowanie poziome w formie koła, które ma poprawić bezpieczeństwo. Nastąpi zmiana organizacji ruchu na okrężny. Nie powstanie jednak żadna budowla piętrowa...

 

- Nie potrafię sobie wyobrazić wysepki za 10 tys. zł. Tyle nie starczy nawet na namalowanie porządnych linii na jezdni - żali się Ewa Ptok. - Uważam, że nie jest to rozwiązanie, o które przez lata walczyli mieszkańcy Centawy - dodaje.

 

Z tego powodu przy głosowaniu za przekazaniem środków gminnych powiatowi Ewa Ptok jako jedyna wstrzymała się od głosu.

 

JK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Panie świętowały
Azbest do likwidacji
Konkurs już trwa
Szkolenie dla rolników
Wielkanocne warsztaty w Piotrówce

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Marzec, 2018 - 19:15

Ludzie... nie wiecie przypadkiem, kto będzie startował na wójta, nie licząc obecnego pana wójta ?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Marzec, 2018 - 06:01

Ty!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Marzec, 2018 - 14:49

Sikam.

Odpowiedz