fbpx Nie ma gdzie mieszkać? | Strzelec Opolski

Nie ma gdzie mieszkać?

Nie ma gdzie mieszkać?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Gmina sprzedaje działki pod zabudowę jednorodzinną na ulicy Paderewskiego, tymczasem mieszkańcy donoszą nam, że nie takich działań w zakresie gospodarki mieszkaniowej oczekują od gminy.

 

- Zamiast tych domków niech gmina postawi blok z mieszkaniami, tak jak w Strzelcach robią - proponuje jeden z mieszkańców. - Mało kogo stać na budowę domu, a w bloku mogą zamieszkać dziesiątki rodzin. W Zawadzkiem brakuje mieszkań zarówno na sprzedaż, jak i na wynajem.

 

Mariusz Stachowski zna te problemy. Okazuje się, że w urzędzie działa już zespół do spraw budownictwa socjalno-komunalnego. Burmistrz myśli o budowie mieszkań w oparciu o rządowy program Mieszkanie Plus, który ma wkrótce ruszyć. Gmina Zawadzkie ma działki, na których mogłyby powstać nowe lokale. Jest jednak jedno „ale”, czyli pieniądze.

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Zamkną drogę na Śląsk!
Pożar w szkole
Nie będzie remontu kapliczki w Kielczy
Seniorzy doradzają marszałkowi
Na drogach wciąż się dzieje

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Listopad, 2017 - 09:52

Jasne dać mieszkania nierobom i patologii która po pół roku zdemoluje i jeszcze nie będzie płacić ,dalej dawać im bony żywnościowe , ubrania, na święta paczki ,500+  ale że po te paczki przyjeżdżają samochodami i mają na ich zakup i na paliwo to już inna sprawa  . Młodzi ludzie którzy chcą pracować i godnie żyć niech dalej pracują za granicą żeby móc sobie kupić mieszkanie albo brać kredyt na 20 lat .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Listopad, 2017 - 14:48

Ceny działek pod zabudowę na Paderewskiego juz znamy. Pytanie - ile kosztowało ich przygotowanie pod sprzedaż, czy są to pieniadze Gminy, czyli Nasze, czy pana władzy? i czy Gmina, czyli znów my zyskamy na tym interesie, czy tez komus zrobimy ''prezent"

Portret użytkownika grreg
Wysłane przez grreg (niezweryfikowany) w 10 Listopad, 2017 - 13:52

RACJA

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Listopad, 2017 - 15:06

dla kogo mają być te bloki ? do rooty i se zarobić a nie tylko daj daj i daj.....żeby dać trzeba komus zabrać a komu tym co pracują i płacą podatknieroby i patole pod most na Mala Panie w gminie mostóe nie brakuje to mają kaj leżeć

Portret użytkownika A.
Wysłane przez A. (niezweryfikowany) w 8 Listopad, 2017 - 22:15

Widac ze niektórzy maja problem z czytaniem ze zrozumieniem..przeciez nie chodzi o to aby komus dac za darmo tylko o to ze nawet na sprzedaz lub na wynajem nie ma zbyt wiele mieszkan a ludzie chcieliby wlasnie kupic badz wynajac bo na budowę domu ich nie stac..

Odpowiedz