fbpx Nie dla zmian w podstawówkach! | Strzelec Opolski

Nie dla zmian w podstawówkach!

Nie dla zmian w podstawówkach!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na sesji, która odbyła się w środę 13 lutego, oprócz radnych, burmistrzów oraz urzędników, pojawili się również rodzice i nauczyciele dzieci, które uczęszczają do szkół w Rozmierce, Kalinowicach i Dziewkowicach. Trzy projekty uchwał dotyczyły zamiaru reorganizacji ich szkół. Przypomnijmy, w planach jest, żeby w placówkach zostali uczniowie klas I-III i przeniesione były przedszkolaki, a starsze dzieci dojeżdżały do sąsiednich miejscowości: z Rozmierki do Suchej, z Kalinowic do Szymiszowa, a z Dziewkowic do Strzelec.

 

Na początku głos zabrał wiceprzewodniczący rady Henryk Rudner, który zgłosił wniosek o wycofanie z porządku obrad projektów uchwał tych trzech szkół. Przyznał, że podano zbyt mało informacji finansowych, żeby podjąć odpowiednie decyzje. Burmistrz Tadeusz Goc nie zgodził się z wnioskiem Rudnera.

 

- Są to uchwały intencyjne, a radni powinni je przyjąć. Mówimy o nowej jakości oświaty, a na razie nie jesteśmy w stanie poprawić obecnej bazy - mówił burmistrz.

 

Pałeczkę przejął radny Jan Chabraszewski, który nie zgodził się ze słowami burmistrza.

 

- Jak przyjmowaliśmy uchwałę budżetową, to nie było słowa o reorganizacji szkół. Przychylam się do wniosku radnego Rudnera, bo to jest decyzja na lata i nie można podjąć jej w ciągu kilku tygodni - mówił.

 

- Ja również przychylam się do wniosku wiceprzewodniczącego. Dajmy sobie jeszcze rok, może przeanalizujmy również szkoły miejskie. Ktoś powiedział - dajcie czas szkole w Dziewkowicach, ale dlaczego nie dajemy szansy dwóm pozostałym szkołom? - mówił Marek Zarębski, przewodniczący komisji oświaty, kultury i sportu.

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Zostawcie nam szkołę!
Sołtysi bez zmian
Zaproszenie na narty

Odpowiedz