Nie chcemy łat, tylko asfalt

Nie chcemy łat, tylko asfalt

Artykuły : 
Numer wydania: 

Ulica Leśna w Wierchlesiu biegnie od centrum wsi wśród pól do niewielkiego przysiółka, gdzie stoi pięć domów. Ich mieszkańcy codziennie dojeżdżają do pracy, do sklepów. Do nich często przyjeżdżają goście, w jednym z domów prowadzona jest agroturystyka.

 

- Mamy tu wszystko, nawet syrenę alarmową, bo w jednym domu mieszka strażak - mówią mieszkańcy Leśnej. - Jedyne czego nie mamy, to drogi...

 

Ulica Leśna jest dziurawa. Widać to od razu, gdy się na nią wjedzie. Jest też wąska.

 

- Kiedyś miała 6 metrów szerokości - wspominają mieszkańcy. - Stopniowo była przyorywana. Dwa samochody osobowe z trudem się mijają, o większych nie ma mowy... Najgorsza jest jednak nawierzchnia. Dziura na dziurze - żalą się.

 

Radna Jolanta Staś od lat na sesjach rady gminy porusza temat Leśnej. Ciągle brak środków na kompleksowy remont.

 

- Gmina wydaje pieniądze na łatanie, które nic nie daje. Klejenie grysem to wyrzucanie pieniędzy w błoto - uważa radna.

 

- Droga była doraźnie łatana jesienią, teraz jest wiosna - dziury znów straszą - przyznają mieszkańcy. - Kamyczki zostały wypłukane przez deszcz, rozjeżdżone przez auta.

 

Mieszkańcy domagają się nowej drogi.

 

- Nie interesuje nas klejenie ani łatanie, tylko asfalt - mówią zgodnie. Deklarują, że nawet przez 3 lata będą sami lepić dziury, jeśli tylko gmina zobowiąże się wykonać nową nawierzchnię.

 

- Nie musi być gotowa na już, ale żeby padła deklaracja na kiedy - mówią.

 

Wójt Marcin Wycisło potwierdza: na razie środków na nową drogę brak. Będą natomiast remonty cząstkowe, jak dotychczas.

 

- W tym roku chcemy zrobić dokumentację na odwodnienie ulicy Wiejskiej w Wierchlesiu - mówi wójt. - W przyszłym pewnie wykonamy to zadanie. Ulica Leśna mogłaby być następna w kolejności - mówi. - Trzeba zacząć od oszacowania kosztów budowy drogi, wytyczenia granic, które się zatarły. Może za 2-3 lata rzeczywiście uda się taki remont przeprowadzić - dodaje.

 

JK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Śpiewali o ojczyźnie
Biesiada w Barucie
Filia na medal
Połączyła ich muzyka

Komentarze

Portret użytkownika hahaha
Wysłane przez hahaha (niezweryfikowany) w 5 Czerwiec, 2018 - 12:34

Ludzie, w powiecie są dużo, dużo większe miejscowości niż wasz przysiołek z 5 domami a mają dużo gorszy drogi niż Wy i nie mogą się jej doczekać...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Czerwiec, 2018 - 00:51

Gmina Jemielnica robi dotacje dla policji w Strzelcach na zakup pomimo że to nie jej kompetencje. Policja powinna się finansować sama.

Gmina jemielnca finansuje dotacją remont Katedry Opolskiej, pomimo że to nie jej kompetencje.

Gmina nie powinna rozdawać innym, którzy nie wywiązują się ze swoich obowiązków i którzy ze swej winy przepuszczają pieniądze.

Ludzie z Wierszlejsia powinny mieć zrobioną drogę, a nie że kasa idzie na policyjny wóz.... bo państwo rozwaliło kasę, i nie ma na radiowóz.... niech dziady szukają kasy u siebie. A nie że Jemielnica (gospodarne Ślązaki) loży na niegospodarnych innych obcych.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Czerwiec, 2018 - 00:55

Policja rozwala kasę, budżet swieci pustkami. Nie ma na radiowóz, to znajdzie się głupi Ślązak, z Jemielncy z gminy, który wyskoczy z kasy i sfinansuje niegospodarnych.

A co będzie, jak Jemielncy braknie kasy na przykład na dróg w Wierchlesiu. NIC się nie stanie. Nikt nam złamanego grosza nie da!

 

Portret użytkownika Idom wybory
Wysłane przez Idom wybory (niezweryfikowany) w 6 Czerwiec, 2018 - 13:27

Idom wybory - droga bydzie. W latach wyborczych kandydaci cuda obiecuja.... Tylko na Waszym przysiółku ile kandydat dostanie głosów ???? Z całym szacunkiem... lubie Was ludzie ;)

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Czerwiec, 2018 - 22:04

Policja otrzymuje pieniądze z podatków. I policji nie starcza.

Jemielnica dostaje pieniądze z podatków. Jemielnicy rozdaje niegospodarnym, zamiast wydawać na siebie. Dość zasypywano dziury u innych.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Czerwiec, 2018 - 22:31

  Chulanki z  gierki  strzeleckiej policji  a to  wszystko za   TWOJA /MOJĄ /WASZĄ/NASZĄ   kasiore 

Kolejna kompromitacja strzeleckiej policji .

cyt ''W dniu 30.04.2018 odbyła się kolejna [ chyba 150] rozprawa sądowa w której dzielni strzeleccy policjanci zeznawali przed sadem twierdząc , że zabawa weselna nie mogła zaklocic ciszy nocnej . Pierwszy mundurowy twierdzi że cyt - nie pamiętam ale wiem że było cicho i podtrzymuję zeznania które złożyłem po pierwszej interwencji , drugi mundurowy [ inny skład interweniujących policjantow ] zeznaję że nie pamiętam ale podtrzymuję co zeznałem do protokołu przesłuchującego mnie policjanta bezpośrednio po interwencji w melinie stary mlyn , trzeci mundurowy z kolejnej interweniującej ekipy trzeciej tego wieczoru zeznaje ze nie pamięta przebiegu interwencji ale ale na pewno było cicho i przyznaje ze zeznania które skladał do protokołu są jak najbardziej prawdziwe . I terazki KURIOZUM ... Pan Sędzia zadaje pytanie - szanowni świadkowie [ polscy strzeleccy policjanci] , proszę mi wytlumaczyć jak to się stało że kolejne trzy niezależne patrole interweniujące na terenie stary mlyn a po tych interwencjach składający trzy niezależne zawiadomienia o przebiegu interwencji ..z racji ''demencji starczej'' do protokołu wynika że PROTOKOŁY POINTERWENCYJE ZRELACJONOWANE I SPISANE W RÓŻNYCH PORACH I PRZEZ RÓŻNYCH KOLESI PRZYJMUJĄCYCH ZEZNANIA POLICJANTÓW .... UWAGA ZAWIERAJĄ IDENTYCZNĄ TREŚĆ , IDENTYCZNE BŁĘDY GRAMATYCZNE [ to akurat nie dziwota] , IDENTYCZNE BLEDY ORTOGRAFICZNE [ to akurat nie dziwota] . Pytanie zostało zadane . Mina policmajstrów i oskarżyciela publicznego policmajstra giedrojca PRZECUDNA . Myślałem ze peknę ze smiech . Mnie to strzeleccy policjanci mogą kiwać jak chcą . Mnie to pikuś . Ale ? Ale Sędzia był NIECO zażenowany kiedy '' zlapal '' strzeleckich policjantów na '' PREPAROWANIU '' ZEZNAŃ i PRÓBIE KIWANIA SADU . Kiwanie polegająca na prymitywnym kopiuj -wklej , nie przesluchiwaniu koleś-kolesia , tylko na gotowcu zmieniamy daty i nazwiska . I tak strzelecka policja gra w ping-ponga z strzeleckim sądem rejonowym .... interwencja - kopiuj-wklej - wniosek o ukaranie wstrętnego sąsiada. i tak to się ma po raz 858 interweniują '' strzeleccy stróże prawa .. po raz 858 .. się nawzajem przesłuchuja [ kopiuj wklej ] kierują sprawę do sadu i .... wtopa . Jak do tej pory wynik meczu 37 do 1 . Oj , oj to nie ładnie. P.S. Jeden z zeznających strzeleckich policjantow wydaje że chodzi o '' galusa'' blysnąl intelektem i srogim głosem wykrzyczal na sali sądowej że kazda tak interwencja generuje koszty w wysokości ok 1000zl x 858 = nie zła sumka którą pokryją polscy podatnicy. To nie ładnie . Przed nami weekend. Się będzie działo ..jak od lat ......a po wekkendzie KOPIJU - WKLEJ [ może tym razem CO NOWEGO ? COŚ OD SIEBIE? a co najistotniejsze poprawnie gramatycznie i ortograficznie. 

Portret użytkownika Amba Fatima
Wysłane przez Amba Fatima (niezweryfikowany) w 8 Czerwiec, 2018 - 16:18

Tesz jestem zdania, że to nie sprawa Gminy. My bedziemy u siebie policje finansowac a Warszawka bedzie dawac zaoszczedzona kase na wschod albo balangi i osmiorniczki. Jeszcze gdyby jakis pozytek z tego byl. Jak kradli domy tak kradna a sprawcow zlapac nie umią. Po co nam taka Policja i po co jeszcze kase na nia wywalac.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Czerwiec, 2018 - 22:22

 '' cyt Policja otrzymuje pieniądze z podatków. I policji nie starcza...............

i   otrzymywane pieniądze  marnuje w nieprawdopodobny sposób . W  strzeleckiej melinie  stary młyn  policja interweniowała już ok 859  razy a każda taka interwencja generuje koszty ok 1000zł  . Tak więc  policja wyrzycił;a w błoto ok 1000000 zł słownie jesed milion zł   i  nic z tych interwencji nie wynika .  Strzelecka bandyterka   baluije   w tej melinie  , policja się buja  czasami 5 razy w czasie nocy i .... nic . I nikomu to nie przeszkadza . Ta się dzieje kiedy KTOŚ KOMUŚ COKOLWIEK DAJE  I NAD TĄ DAROWIZNA NIE MA JAKIEJKOLWIEK  KONTROLI .  Taka gmina

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Czerwiec, 2018 - 23:42

To że przysiółek ma pięć domów, to nie znaczy, że ich trzeba olać. LEPIEJ dać im, niż ludziom, którzy z Jemielnicą nic nie mają wspólnego, a Ślązaków bądź wiejskich chanysów mają za GORSZY SORT.

Portret użytkownika Amba Fatima
Wysłane przez Amba Fatima (niezweryfikowany) w 8 Czerwiec, 2018 - 16:10

Chciejcie beton a nie asfalt. Na zachodzie i w Ujeździe robią drogi z betonu i mają potem spokuj na x lat. A tu grysik wysypią i dziwią sie żę dziury po 2 latah sa.