fbpx Nie będzie dni gminy! | Strzelec Opolski

Nie będzie dni gminy!

Nie będzie dni gminy!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Mamy styczeń, Biblioteka i Kultura powinna podpisywać umowy z wykonawcami, którzy mają wystąpić na największej gminnej imprezie - Dniach Gminy Zawadzkie, która tradycyjnie odbywa się w drugiej połowie czerwca. Jednak w związku z Dniami Gminy nic się w BiK-u nie dzieje... Jak się dowiedzieliśmy, imprezy nie będzie!

 

Nieoficjalnie mówi się, że ubiegłoroczny dwudniowy festyn z tej okazji, wraz z atrakcjami, kosztował około 160 tysięcy złotych! To ogromna suma dla borykającej się z problemami finansowymi gminy. Na sesji budżetowej radny Michał Rytel powiedział wprost, że gmina powinna zrezygnować z organizacji takich wydarzeń, zamiast podnosić podatki.

 

Pracownicy BiK-u mają inny pomysł na sztandarową gminną imprezę. Zapewniają, że będzie ona tańsza i ma być odpowiedzią na wieloletnie sugestie mieszkańców. W 2019 roku, 4 maja, w gminie po latach ma zostać zorganizowany Dzień Hutnika! Hasłem imprezy ma być „powrót do przeszłości”.

 

- Wielokrotnie słyszymy od mieszkańców, nawet tych młodych, że za czasów funkcjonowania huty było lepiej, a Dzień Hutnika to była najlepsza impreza - mówi Dominik Kowalski z BiK-u. - Właśnie w tym klimacie ma być nasz festyn. Będzie on się odbywać na placu pod kinoteatrem, na scenie będzie grała orkiestra, będą stoiska z kiełbaskami i kaszanką, prowadzimy też rozmowy z firmami działającymi w hucie, czy zgodzą się na udostępnienie swoich terenów zwiedzającym.

 

W planie jest zaproszenie jednej gwiazdy większego formatu oraz wykorzystanie potencjału artystycznego gminy. Pomysłów jest dużo, ale organizatorzy nie chcą na razie zdradzać wszystkiego.

 

- Mamy nadzieję, że ta impreza zaspokoi potrzeby mieszkańców, a jej koszty będą adekwatne do naszych możliwości - podsumowuje Kowalski.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Pół na pół
Czy w plotce jest ziarno prawdy?
Kasa już czynna
Jest nas coraz mniej
Nożna, tenis i inne
Dzwonek w pełnej krasie

Komentarze

Portret użytkownika Skinny1200
Wysłane przez Skinny1200 (niezweryfikowany) w 22 Styczeń, 2019 - 16:01

Szkoda. Frekfencja w zeszlym roku byla ogromna. Impra powoli przemieniala sie w tradycje miasteczka... No coz. Jesli nie ma srodkow, to ich nie ma. I basta.

Portret użytkownika mieszkaniec gminy
Wysłane przez mieszkaniec gminy (niezweryfikowany) w 25 Styczeń, 2019 - 21:08

Tak to juz jest jak radni z nowego zawadzkiego glosuja przeciwko podwyzszeniom podatkow a gmina musi i tak zaplacic roznice dlatego nie macie dni zawadzkie. Wybraliscie takich radnych to teraz macie.

Portret użytkownika Zwolennik NZ
Wysłane przez Zwolennik NZ (niezweryfikowany) w 27 Styczeń, 2019 - 15:18

Brawo....zacznijcie jeden z drugim czytać podsumowania i oglądać nagrane relacje z sesji to przestaniecie pisać idiotyzmy! Nadwyżka wynikająca z podwyżki podatków nie była uwględniona w budżecie! To takie pieniądze na "zaś"....czy jak jeden z drugim z Was nie ma w budżecie domowym pieniędzy na imprezę to na siłę choćby kosztem zapożyczenia ją zrobicie? Zacznijcie używać mózgów i patrzcie jak część młodszych radnych (nie tylko z NZ) stara się racjonalnie patrzeć na kasę - bo to nasza kasa!!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Styczeń, 2019 - 17:27

Wstyd ze gmina nie ma pieniedzy na dni. Jakos w kazdej gminie sa fundusze na organizowanie imprez tylko u nas nie. Wazne ze oplaty za smieci i podatki nie wzrosna o pare zlotych. Zawadczanskie cebulaki

Portret użytkownika Obywatel
Wysłane przez Obywatel (niezweryfikowany) w 27 Styczeń, 2019 - 15:14

Cebulakiem to jest osoba dająca taki komentarz, to że brak takiej imprezy wynika z braku środków. A środków brak przez niegospodarność a ta niegospodarność nie jest od wczoraj, zatem osobo odpowiedzialna za ten komentarz gratuluję takiego burmistrza i takiero rozumowania.

 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Styczeń, 2019 - 19:02

Dni gminy to już od lat wielki niewypał, "artyści " 3 sortu-  i nie o kasę tutaj chodzi, tak gospodarz gospodaruje ,że na nic nie ma pieniędzy sorry na wszelkie nikomu nie potrzebne "centra" są.....

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Styczeń, 2019 - 00:27

Tak powyższajmy podatki, dla jednej imprezy - śmiech na sali. Jak tak chcieliście rozrywkowe miasto było trzeba wybrać dziembale, on zrobiłby nie jedną zabawę. Tak jak z Margaret ... 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 luty, 2019 - 12:49

Brawo BiK za zorganizowanie super ferii dla dzieciaków widać że nastąpiła jakś zmiana coś się dzieje  i rozruszaliście trochę tą zapyziałą mieścinę tylko  tak dalej 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 luty, 2019 - 14:43

jasne lepiej  niech przesiedzi całe ferie przed kompem ,w końcu dostaje rodzic 500+  właśnie na dziecko to niech na dziecko wyda , a nie wszystko za darmo

Odpowiedz