fbpx Najlepsze studia dla przedsiębiorców! | Strzelec Opolski

Najlepsze studia dla przedsiębiorców!

Najlepsze studia dla przedsiębiorców!

Numer wydania: 

MBA to najbardziej cenione studia dla przedsiębiorców i menadżerów. W tym roku uruchamia je w Opolu Wyższa Szkoła Bankowa. Dwa ostatnie terminy rozmów kwalifikacyjnych w opolskiej WSB zaplanowano na 18 i 30 września. Wciąż jeszcze można się na nie zgłosić!

 

Podyplomowe studia Master of Business Administration (MBA) to najwyższy i najbardziej ceniony poziom edukacji związanej z biznesem. Kierowane są do kadr menedżerskich, pomagają w rozwoju kariery, poszerzają horyzonty i są źródłem wielu nowych kontaktów biznesowych. Absolwenci tych studiów awansują na najwyższe stanowiska, a od 1 stycznia br. każdy, kto ma dyplom MBA, może też zasiadać w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa.

- Jeśli na pewnym etapie kariery zawodowej szukamy możliwości rozwoju lub otwarcia nowych perspektyw, studia MBA są najlepszą drogą do osiągnięcia tego celu – mówi dr Katarzyna Mizera, dziekan WSB w Opolu. Studia MBA skierowane są do najbardziej wymagającego klienta, czyli kadry zarządzającej, reprezentującej świetnie prosperujący, rozwijający się biznes – podkreśla dr Mizera – Oczekuje on praktycznej i najbardziej aktualnej wiedzy, najlepszych wykładowców i trenerów, profesjonalnej obsługi, poczucia dobrze zainwestowanego czasu i wysokiej stopy zwrotu z tej inwestycji. Takie właśnie muszą byś studia MBA.

Słuchaczem MBA może zostać tylko osoba mająca wykształcenie wyższe oraz co najmniej dwuletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych. Aby zostać przyjętym na studia MBA trzeba też pozytywnie przejść rozmowę kwalifikacyjną, która ma wyłonić studentów najbardziej predestynowanych do tego typu kształcenia.

Partnerem biznesowym opolskiego programu MBA jest Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG), które na bieżąco oferuje opolskim przedsiębiorcom warsztaty czy szkolenia, a z opolskim oddziałem Wyższej Szkoły Bankowej współpracowało już m.in. w ramach budzących duże zainteresowanie studiów „Lean Management w praktyce”.

 - Wiedza z zakresu nowoczesnego zarządzania, informacje pochodzące od praktyków oraz wymiana doświadczeń to dziś dla wielu ludzi świata biznesu to, czego najbardziej potrzebują. Słyszymy to na wielu spotkaniach z przedsiębiorcami, które organizujemy – mówi Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. - Dlatego zdecydowaliśmy się zostać partnerem realizowanych od kilkunastu lat przez WSB i cieszących się bardzo dobrą opinią studiów MBA. Wierzymy, że możliwość podjęcia takich studiów także w Opolu zainteresuje przedsiębiorców z naszego regionu.

Co ważne - osoby zrekrutowane za pośrednictwem partnera studiów – czyli OCRG – mogą liczyć na promocję przy opłacie wpisowej i postępowaniu kwalifikacyjnym w wysokości 500 zł.

Twórcy studiów MBA w Opolu zauważają, że na Opolszczyźnie istnieją duże spółki krajowe i zagraniczne koncerny, które znalazły tu dobre warunki do rozwoju. Działają tu również stabilne i coraz silniejsze na arenie krajowej i międzynarodowej firmy rodzinne, które stają się powszechnie znanymi i cenionymi markami. Ostatnie lata przyniosły regionowi dynamiczny wzrost liczby nowych inwestorów. Prężnie działa też administracja, przed którą wciąż stawiane są kolejne wyzwania.

- Determinuje to potrzebę rozwoju profesjonalnych kadr zarządzających. Stąd nasza propozycja dotycząca możliwości realizacji studiów MBA także w Opolu. Uczelnia od lat kształci na tym prestiżowym kierunku kadry menedżerskie z województwa opolskiego. Teraz postanowiła wyjść naprzeciw ich potrzebom i zaproponować program MBA na miejscu, co wyeliminuje konieczność dojazdów do Wrocławia. Znani i sprawdzeni wykładowcy praktycy dotrą do Opola – dodaje dr Mizera.

Szczegółowe informacje można uzyskać na portalu www.studiamba.wsb.pl oraz w Biurze MBA w Opolu: tel. 694 077 585, 77 401 94 34.

Komentarze

Portret użytkownika Kuba_Leszczyński
Wysłane przez Kuba_Leszczyński (niezweryfikowany) w 27 Wrzesień, 2017 - 09:50

Studia MBA to świetny wybór dla wszystkich, którzy pragną podnosić swoje kwalifikacje i zdobywać wiedzę oraz doświadczenie. Aby dowiedzieć się więcej o bogatej ofercie programów MBA, zachęcam do wizyty na stronie www.mbaportal.pl. To doskonała baza pełna informacji, m.in. rankingów, analiz, artykułów czy też wywiadów.

Odpowiedz