fbpx Na chwasty woda z octem... | Strzelec Opolski

Na chwasty woda z octem...

Na chwasty woda z octem...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec ulicy Topolowej w Strzelcach Opolskich.

 

- Chodnik przy bloku nr 4 jest bardzo zarośnięty i nikt o niego nie dba. Może urzędnicy zainteresowaliby się, jak wygląda miasto trochę dalej niż w centrum - mówił nasz Czytelnik.

 

W ostatnim czasie upały nieco ustąpiły i ku uciesze rolników i działkowiczów padał deszcz. Trawy ładnie się zazieleniły, ale niestety szybciej urosły też chwasty. Jak poinformowała nas Małgorzata Kornaga z urzędu miejskiego, na terenie miasta i gminy nie używa się już popularnego środka Roundup.

 

- Po wielokrotnych prośbach i wnioskach mieszkańców wycofaliśmy się z używania tego środka na chodnikach i traktach rowerowo-pieszych. Wiadomo, że działał on szybko, skutecznie i na długo, ale też dużo mówi się o jego szkodliwości. W związku z tym polewamy chwasty wodą z octem, żeby usunąć je w ekologiczny sposób. Niestety nie zawsze jest to do końca skuteczne, dlatego używamy także wykaszarek - informuje Małgorzata Kornaga. - Do naszego urzędu też już zgłosili się mieszkańcy i na pewno niebawem będzie to zrobione. Miasto jest jednak duże, więc prosimy strzelczan o cierpliwość - dodaje.

 

JG

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Poradzili sobie z reformą
Zostań mażoretką!
Wspólnie dla dobra szkoły
Tak może być
Dożynki miejskich rolników
Kosmicznie w Strzelcach

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Wrzesień, 2019 - 07:08

no nareszcie ktoś w ratuszu pomyslal że zdrowie i dobro mieszkanców  winno byc stawiane ponad wszystko. Szkoda tylko że tak póżno  i że czeba było  skarg i rozpraw sądowych i niepotrzebnego udowodnia swoich racji. No wiadomo beton sie cięko kruszy.............

Odpowiedz