fbpx Można sprawdzić, kto jest przestępcą! | Strzelec Opolski

Można sprawdzić, kto jest przestępcą!

Można sprawdzić, kto jest przestępcą!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Od 1 stycznia działa ogólnodostępny rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym. Na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości możemy sprawdzić dane osobowe, miejsce zamieszkania czy fotografię przestępców. Rejestr składa się z dwóch części: publicznej i z dostępem ograniczonym, z której mogą korzystać przedstawiciele organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, a także instytucji zajmujących się opieką nad dziećmi. 
W części ogólnodostępnej znalazły się dane 768 osób. To głównie pedofile, którzy dopuścili się gwałtów na dzieciach poniżej 15. roku życia i sprawcy gwałtów popełnionych ze szczególnym okrucieństwem. W rejestrze znajdują się informacje o rodzaju, dacie i miejscu przestępstwa popełnionego przez każdą z tych osób oraz o tym, gdzie obecnie przebywa. Przestępcy muszą pod groźbą kary aresztu zawiadamiać policję o każdej zmianie swojego pobytu, a policja na bieżąco ma aktualizować dane.
Druga część rejestru – z ograniczonym dostępem – zawiera 2614 nazwisk. W tej części rejestr jest bardzo szczegółowy. Zawiera m.in. PESEL skazanych i adresy ich zameldowania. Dyrektorzy szkół, a także organizatorzy wypoczynku czy zajęć dla dzieci są zobowiązani sprawdzać, czy osoby, które zamierzają zatrudnić, figurują w rejestrze. Jeśli tak – nie będą mogli przyjąć ich do pracy. Za niedopełnienie tego obowiązku grożą kary aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1000 zł.
Rejestr publiczny jest w całości jawny i bezpłatnie dostępny. Można z niego korzystać bez konieczności rejestrowania się na stronie i logowania.
Dane sprawców będą trafiać do odpowiednich rejestrów bezpośrednio po uprawomocnieniu się wyroków i rozpoznaniu na bieżąco wniosków o wyłączenie. Podobne publiczne rejestry z danymi pedofilów funkcjonują m.in. w Stanach Zjednoczonych. 
Sprawdziliśmy, czy w rejestrze widnieją przestępcy, którzy przebywają lub urodzili się w Strzelcach Opolskich i okolicach. W systemie znaleźliśmy jedną osobę urodzoną w Strzelcach Opolskich - 39-letniego mężczyznę.
BB

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Styczeń, 2018 - 19:21

Ten urodzony w St. Op. to facet z gminy Zawadzkie, sprawa znana sprzed okolo 10-15 lat. 

Portret użytkownika Karol Cebula
Wysłane przez Karol Cebula w 13 Styczeń, 2018 - 10:52

Panie vel vel vel

Tak kasujemy Pana "twornosć " na naszej stronie,ale nie ostatecznie.Wszystkie paskudztwa mamy w archiwum i są do ewtl.wykorzystania.

Pan doskonale wie,że nie mogę i nie chcę publikować Pańskich obrażliwych,pomawiających,wulgarnych i chamskich tekstów.      I BASTA !!!

Jesli jest Pan w posiadaniu  prawomocnych decyzji lub przynajmniej wiarygodnych dokumentów o przestępczych działaniach kogokolwiek (nawet Karola Cebuli) na pewno je opublikuję.Słowo Honoru - och przepraszam,Pan zapewne nie wie co to jest,

A z dokumentami, pomimo to, zapraszam do redakcji przy ul.Piłsudskiego 9  (drogę Pan zna bo to tuż obok Komendy Policji)

Karol Cebula

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Styczeń, 2018 - 17:23

Panie Karolu a nie ma możliwości zablokowania IP tego osobnika żeby nie zaśmiecał forum "wątłymi swymi wypocinami"?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Styczeń, 2018 - 18:02

 W Strzelcach Opolskich - chodzi oczywiście o "sasę" z ulicy Mickiewicza. Facet jest krzyżówką osła z baranem.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Styczeń, 2018 - 15:33

Nie znasz ciemniaku pojęcia "lege artis", które niewłaściwie (zarówno znaczeniowo jak i gramatycznie) przytoczyłeś. Miotasz się bezradnie bez żadnego efektu. Kompletne zero intelektualne i etyczne.

Odpowiedz