Możesz nie przyjąć przesyłki

Możesz nie przyjąć przesyłki

Artykuły : 
Numer wydania: 

W ubiegłym tygodniu do mieszkańców Strzelec Opolskich dzwonili przedstawiciele firmy z Będzina. Oferowali książki telefoniczne za 49 zł. Tłumaczyli, że urzędy i przychodnie planują zmienić numery telefonów, dlatego warto kupić książkę z aktualnymi danymi...

 

To oczywiście nieprawda - strzeleckie urzędy nie planują zmieniać numerów telefonów. Jedyna instytucja, która ostatnio zmieniła numer, to Prokuratura Rejonowa w Strzelcach Opolskich. Miało to związek ze zmianą jej siedziby i było powszechnie nagłaśniane przez media. Obecnie prokuratura mieści się w Strzelcach przy ul. Kościuszki 8. Aktualny numer telefonu to 77 442 75 01. Jak poinformowano nas w prokuraturze, stary numer jest już nieaktywny.

 

Zgodnie z prawem, jeśli zamawiamy towar przez telefon albo przez internet, wówczas mamy 14 dni, żeby go oddać. Możemy odstąpić od umowy. Jednak firmy oferujące książki telefoniczne stosują pewien „haczyk” na klienta. Wysyłają do niego książkę kurierem. Klient podpisuje dokument przedłożony przez kuriera, a tym samym zawiera z firmą umowę poza lokalem przedsiębiorstwa. Od takiej umowy nie można odstąpić, jeśli wartość towaru nie przekracza 50 zł.