fbpx Módlcie się o rozum! | Strzelec Opolski

Módlcie się o rozum!

Módlcie się o rozum!

Artykuły : 
Numer wydania: 
Czy można szydzić ze zmarłego? Można. A trzasnąć kogoś w twarz? Jak najbardziej! Czy można w biały dzień napaść człowieka na ulicy i w nagrodę dostać propozycję pracy w gazecie? Oczywiście! Pod warunkiem, że ma się poparcie Prawa i Sprawiedliwości. Najbardziej znany warszawki kibol Piotr S., pseudonim "Staruch", zyskał bezgraniczną sympatię PiS-u, ponieważ jest zapiekłym przeciwnikiem polskiego rządu, który postanowił ukrócić burdy na stadionach. "Staruch" nienawidzi Donalda Tuska i za to liderzy PiS kochają bandziora "Starucha".

Nieformalny przywódca kibiców Legii najpierw zasłynął bezczelnym zachowaniem na stadionie po śmierci Jana Wejcherta, twórcy stacji TVN i jednego ze sponsorów warszawskiej Legii. Gdy przed meczem spiker poprosił, żeby uczcić minutą ciszy pamięć zmarłego, "Staruch" zaintonował okrzyk "Jeszcze jeden!" pod adresem Mariusza Waltera, drugiego ze współwłaścicieli klubu. Nie przestał wrzeszczeć mimo interwencji służb porządkowych, aż w końcu został wyprowadzony ze stadionu.

Po jednym z meczów pospolity bandzior uderzył w twarz piłkarza Legii Jakuba Rzeźniczka. Niezależnie od postępowania prokuratorskiego został wtedy objęty zakazem udziału we wszystkich rozgrywkach warszawskiego klubu. Mimo to przedostał się na stadion wiosną br. i doprowadził do kolejnej burdy. Wszystkie postępowania wobec "Starucha" zostały objęte nadzorem ministra sprawiedliwości, zaś bezwzględny chuligan stał się wrogiem nr 1 premiera Tuska, a tym samym nowym narybkiem Prawa i Sprawiedliwości. Liderzy PIS-u zaczęli atakować rząd za rzekome ograniczanie swobód obywatelskich kiboli.

Pod koniec sierpnia policja zatrzymała "Starucha" na warszawskim Mokotowie w związku z uzasadnionym podejrzeniem pobicia kibica "Polonii". Podczas interwencji oberwał po głowie jeden z funkcjonariuszy. Gdy Sąd Rejonowy wydał nakaz aresztowania bandziora, zdarzyła się rzecz nieprawdopodobna. Wstawiła się za nim była PiS-owska wiceminister sprawiedliwości, aktualnie posłanka Beata Kempa. Poręczenie wystawił też PiS-owski eurodeputowany Ryszard Czarnecki, a redaktor naczelny związanej z PiS-em "Gazety Polskiej" wyraził publicznie wolę zatrudnienia chuligana w swojej redakcji.

Sąd Wojewódzki w Warszawie nie ugiął się pod ciężarem kampanii politycznej i przed minionym weekendem podtrzymał decyzję o aresztowaniu "Starucha" - uosobienia prawa oraz sprawiedliwości w Prawie i Sprawiedliwości. A mnie się przypomina stare porzekadło, w myśl którego pewnym ludziom pozostaje już tylko modlitwa o zdrowie. Bo na modlitwę o rozum jest zdecydowanie za późno.

Karol Cebula

Komentarze

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Wrzesień, 2011 - 11:19

Panie Cebula dużo PO panu płaci za robienie kampanii wyborczej? Bo jakoś dziwnie pan milczysz o długu publicznym. Nie wspominasz pan pamiętnych słów Tuska w 2007r. brzmiących: "Za polskie drogi odpowiadają dziś ofermy, których
nieudolność znaczona jest tragedią setek polskich
rodzin". Od 2007 roku ilu Polaków zginęło na polskich drogach? Kolejna sprawa. Dlaczego nie wspominasz pan, że również posłowie PO bronili Starucha? Może mam przypomnieć apel Kidawy-Błońskiej dotyczący tego pseudokibica? A to, że zamyka się kibiców tylko za transparent "Tola ma Donalda, Donald ma Tole" to też wszystko w porządku? Czy słyszał pan, że skazano człowieka za napis "Jeb.ć rząd" pomimo, że w latach 2005-2007 takie słowa były powszechnie akceptowane? Dziś satanista o pseudonimie Holokaust dostał program TVP rządzonej przez PO i wszystko w porządku. Ciekawy jestem jak długi felieton napisałby pan na ten temat gdyby w władzach TVP byli ludzie z PIS i dali by program osobie drącej Biblie. Ale o tym cicho. Bo jeszcze PIS dojdzie do władzy i zajmie się machlojami różnych ludzi którzy np. wypłacali/wypłacają podwójne pensje pracownikom aby oszukać Urząd Skarbowy.

Portret użytkownika Karol Cebula
Wysłane przez Karol Cebula w 13 Wrzesień, 2011 - 14:31

Panie cztelniku.Czekałem na Pana bo znam Pana jako jednookiego.Czyta Pan bowiem moje felietony tylko jednym okiem.Kiedy Przez całe miesiące waliłem za głupotę i nieróbstwo w POwskich rządców jakoś nie doczekałem się ani jednej pochwały od Pana.No,ale takie są właśnie cyklopy z Pańskiej obcji.Modlę się o rozum dla nich.Pozdrawiam KC

Karol Cebula

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Wrzesień, 2011 - 15:57

Za co mam pana chwalić? Za to co jest pana obowiązkiem? Obowiązkiem pana jest właśnie patrzenie władzy na ręce! Każdym normalnym kraju demokratycznym władzy patrzy się na ręce i o tym wie każde małe dziecko. O ile wiem ani PIS, ani SLD od 2007r. nie sprawują władzy! Więc pana słowa, z których można wywnioskować: biłem w PO, ale wybory są już tuż, tuż, więc zajmuje się opozycją" uważam za farsę!

Jeżeli pan już tak się modli za innych, to radze się też pomodlić za siebie. Może wtedy dojdzie do pana, że każdy kto ma odmienne od pana zdanie nie musi być z żadnej partii, a wyraża własne zdanie.

Dla przypomnienia jakie pan poruszał sprawy w felietonach z ostatniego czasu:
1)6 wrzesień 2011r. pisał pan o debatach
2)30 sierpień 2011r. felieton o Hofmanie i komentował pan jego cytat z nieuwzględnieniem jego słów "z PSLem jest tak, że"
3)23 sierpień, 2011r. felieton o Kwiatkowskim
4)16 sierpień, 2011r. felieton o mandatach
5)su, 9 sierpień, 2011 felieton w którym napisał pan:"Gdy w TV zaczyna np. coś mówić poseł Platformy Obywatelskiej, to poseł Prawa i Sprawiedliwości od razu się z nim nie zgadza" -ten cytat to też bicie w rząd, czy utrwalenie stereotypu?
6)su, 2 sierpień, 2011, skandaliczny felieton o Kaczyńskim
7)26 lipiec, 2011r, napisał pan: "nasi politycy, dzieląc ludzi nieustannie na lepszych i gorszych patriotów czy na prawdziwych i farbowanych Polaków" -> patrz słowa Kolendy-Zalewskiej o Kaczyńskim i prawdziwych Polakach,
8)19 lipiec, pisał pan o wyrzuconych policjantach

Z tych ośmiu przykładów można wyliczyć: 2 razy popatrzył pan PO/władzy na ręce, 4 razy utrwalał pan stereotyp złego PISu i 2 razy poruszył pan sprawę, nazwijmy ją, społeczną(o policji i o debatach)

Wyliczenie jak wyliczenie, ale wcześniej pisał pan też o "wściekłym monologu Kaczyńskiego mówiącym o prawdziwych Polakach".

Kto więc jest tym jednookim? Ja, który śmie tylko twierdzić: "należy patrzeć na ręce władzy", czy pan, piszący o "prawdziwych Polakach". Jeżeli więc jestem dla pana cyklopem, to pan jest dla mnie Polifem który oślepiony został przez nienawiść do partii politycznej.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Wrzesień, 2011 - 17:05

Jesteś starym i głupim manipulatorem.Cebula wali zgodnie z prawdą a od ciebie jedzie pisizmem aż dech zapiera i rzy... się chce.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Wrzesień, 2011 - 19:00

Nie ma jak rzeczowa argumentacja czytelniku z godz. 16.05

Portret użytkownika driver
Wysłane przez driver w 16 Wrzesień, 2011 - 23:26

Czy ktoś może mnie robolowi wytłumaczyć,co miał na myśli czytelnik komentujący artykuł KC?Jak o PO,to KC łaski nie robi,nie ma za co chwalić i nie komentować.Jak o PIS,to be.Znaczy obiektywnie,rzetelnie itd?

Portret użytkownika Irek Bytomski
Wysłane przez Irek Bytomski (niezweryfikowany) w 19 Wrzesień, 2011 - 23:06

Nie miałem się udzielać na czymś takim jak anonimowe forum gdzie każdy pod przykrywką i pseudo "czytelnik" pluje na każdą z możliwych stron. Ale... jestem jednym z niewielu, którzy pod szyldem jakiegokolwiek ugrupowania chcą się dostać na Wiejską a pochodzą z tej wioski.
Partia partią, ale jeszcze jest coś takiego jak logiczne myślenie. Dotychczas każdy z nas chodził na wybory aby wybrać coś z niczego. I skutki tego od 89 roku mamy takie a nie inne. Skreślało się mniejsze zło, nie patrząc na nazwiska, na ludzi. Skreślaliście to co było na brzegu. Nie trafiały do Was apele o skreślanie tych, którzy są NASI (nie pierwsi). I oczekujecie, że ktoś z milionami na koncie będzie coś robił w Waszym imieniu. Ja też brałem udział w tym losowaniu. Od kiedy jestem praktycznie w środku... mam inne spojrzenie na powyższy temat. Mojej osobie kampanii nie finansujecie Wy, tylko ja sam. I do tego mam na tyle ograniczone środki, żebym tylko zrobił punkty TYM na górze. Ale o tym nikt nie chce rozmawiać bo to poniżające... Na każdej liście są takie ofiary jak jak :) Śmieję się tylko z tego powodu, że Wy, czytelnicy, patrzycie na to tylko z Własnej perspektywy (bo każdy z nas zrobiłby więcej gdyby tylko mu dano). Może i są na tych listach ludzie (czytaj. ludzie od 1 do 5-6) którym zależy tylko na kasie i pierdzeniu w poselskie krzesełko za konkretną kwotę. Ja tam nie pcham się dla finansów, bo żyć mogę i tu, w Strzelcach Opolskich, opierając swoją egzystencję o prywatną działalność, którą rodzinnie prowadzę od paru lat. Ale moim marzeniem jest by ten powiat ruszył z miejsca.
I takie durne wpisy ANONIMÓW, którym każda władza robi be, jest dla mnie kolejnym bodźcem, aby chociaż TUTAJ było ok.
Ujadać potrafi każdy z nas. Tylko który z nas potrafi coś zrobić. Ba, komu się chce. Lepiej jest po biadolić na forum jednym czy drugim. Po obrażać Tuska, Kaczyńskiego i Goca oraz Cebulę włącznie. Ale jak jest opcja zrobienia czegoś, nie ma nikogo.
Odpowiadam na post bo czytam go już enty raz. Do tego dołączyła notatka na innym portalu, iż gość kandydując do sejmu liczył na to, że jest w stanie sam stanowić prawo. Połączyłem to w całość i stwierdziłem, że ludzie nie mają pojęcia sami o czym piszą a wzorce biorą z samej góry. A wydawało się, że wszyscy myślą logicznie.
Może idąc na te wybory kopniemy tych co myślą, że mają za dużo, a poprzemy tych co chcą coś zrobić. Może nie damy się nabrać na obietnice a zaczniemy sami mówić co na trzeba. Tylko że trzeba do tego chęci a nie anonimowości na forum (jakimkolwiek). I trzeba współpracy o którą proszę już jakiś czas. I najlepsze na koniec. Na liście znienawidzonego ugrupowania, które reprezentuje, jest więcej nazwisk, które zrobiło coś więcej niż ja. W sensie, objęło jakieś stanowisko. Ja tylko mieszkam TU i udzielam się tam gdzie tego potrzebują. Mimo że jestem w Platformie Obywatelskiej. Ale od 36 lat mieszkam TU i żyję tym miastem.
Jednak nie chcę by to miasto było sypialnią, powiatem, gdzie celem jest basen kryty i droga w Centawie. Chciałbym tu widzieć taką energię gdy żyła Cementownia i Agromet. Tylko komu chce się pamiętać...

Portret użytkownika Mariusz2
Wysłane przez Mariusz2 w 20 Wrzesień, 2011 - 08:48

Nie. Politykom trzeba zabrać kompetencje a ludziom zostawić pieniądze. Oni sami najlepiej wiedzą jak je wydać. Trzeba skończyć z wyobrażeniem że politycy wiedzą lepiej lub że coś załatwią. To niepotrzebni pośrednicy zabierający niepotrzebną prowizję i gdy na wszystko brakuje pieniędzy oni na pracy innych się pasą. Trzeba zlikwidować janosikowie podatki pozostawiając tylko te które służą utrzymaniu minimalnej administracji, sądom policji i wojsku, które są niczym innym jak tylko zabieraniem jednym i oddawaniem innym według klucza i z prowizją ustaloną na wiejskiej. Ludzie potrafią budować domy bez sterty zezwoleń i domy te nie zawalą im się na głowę, ludzie potrafią dbać o swoje zdrowie bez urzędniczej pomocy, ludzie bez pomocy polityków potrafią zadbać o siebie na starość bez oglądania się na obowiązkowe państwowe ubezpieczenia, które lada chwila zbankrutują a już teraz są zasilane z podatków a kwota wydatkowana na zasilenie zusu podatkami jest najwyższą kwotą celową w budżecie państwa. Normalność nastąpi to jest nieuniknione bo państwa upadają nie dlatego że są okrutne czy złe ale dlatego że bankrutują. Zapłacą za to najwięcej nie milionerzy, politycy czy bankowcy ale jak zwykle szaraczki i oni najbardziej to odczują na własnej skórze. TV wmówi im że winny jest wściekły kapitalizm i niedoskonałość wolnego rynku a nie rozpasany socjalizm z pseudo darmową służbą zdrowia, pseudo szkolnictwem i pseudo pomocą wszystkim "potrzebującym". Zal tylko że będąc krajem położonym w środku Europy, obok największych gospodarczych potęg musimy ciągnąć się w jej ogonie.

"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoine de Rivarol)

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 20 Wrzesień, 2011 - 20:13

Można jaśniej? Bo nie bardzo kumam. Nie podobają ci się anonimowe fora, a sam z anonima piszesz. Nie podoba ci się aktualny układ (choć też do końca nie rozumiem z twojej wypowiedzi, co), ale nie bardzo łapię alternatywę (którą zdaje się chciałeś w twym wpisie przedstawić). Jakbyś mógł mnie rozjaśnić, to chętnie posłucham.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Wrzesień, 2011 - 11:24

Dodam jeszcze, że zamiast zajmować się zatrudniającymi na umowy śmieciowe, pan zajmuje się opozycją. Zamiast zajmować się oszustami, pan wciąż bijesz w jedną partię. Jest pan człowiekiem mądrym, uczciwym, nie mogę więc zrozumieć czemu tak pan daje upust swoim emocją, a nie zajmuje się sprawami ważnymi.

Portret użytkownika j23
Wysłane przez j23 (niezweryfikowany) w 13 Wrzesień, 2011 - 14:09

Ciekawe kto społeczeństwu wyrządza większą krzywdę,Nargal drąc Biblię
w obecności osób,których to nie obraża,czy też Staruch prawdopodobnie katolik,który dokonuje rozboju na człowieku tylko dlatego,że jest kibicem innego klubu.Sam byłem świadkiem dotkliwego pobicia młodego chłopaka za to,że znalazł się w nieodpowiednim miejscu z szalikiem swojego klubu.Staruch dla takich ludzi jest przykładem.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Wrzesień, 2011 - 15:11

Już dawno przejrzałem partię prawo i sprawiedliwośc i wiem,że oni z prawem i sprawiedliwościa nie maja nic wspólnego. Te słowa w nazwie są im potrzebne do okłamywania i wprowadzani a błąd społeczeństwa. Partia ta w swojej obłudzie może porównywac sie do nieboszczki PZPR. Głosowanie na PiS jest marnowaniem swojego głosu,zreszta na PO tez.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Wrzesień, 2011 - 16:07

a głosowanie na PSL, Partię Palikota, albo na SLD to nie marnowanie swojego głosu? Co uczynił taki Palikot? Ładnie machał sztucznym penisem i za to należy mu się parlament? Najpierw był wydawcą prokatolickiego Ozonu, a gdy wiatr inaczej zawiał Palikot jest nagle antykościelny. Albo co zrobiło takie SLD? Powiedziało, że Polska musi jak najszybciej wejść do strefy Euro? I kiedy to SLD mówi? Kiedy strefa euro mocno trzeszczy i ekonomiści mówią, że dzięki temu, że nie ma nas w niej to Polska jeszcze jako tako funkcjonuje.

Portret użytkownika  eeeetam
Wysłane przez eeeetam (niezweryfikowany) w 13 Wrzesień, 2011 - 17:06

Och ty, pożal się Boże "czytelniku (niezweryfikowany), 13 wrzesień, 2011 - 15:07"
I czegoż ty się ciągle czepiasz?
A weź się ty do roboty. Albo załóż se swoją partię i walcz lepiej jak ci wszyscy inni, których się czepiasz. a potem pokaż swoje osiągnięcia.
N a m a c a l n e! Wydaje mi się, że twoim powołaniem jest malkontenctwo i co by nie było i gdzie by nie było, to ty będziesz się czepiał. No bo najwygodniej siąść przed klawiaturą i pisać krytycznie....o kim? no właśnie....o Panu Cebuli.
Pożałowania ty godny "czytelniku" jakiś tam.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Wrzesień, 2011 - 15:55

w swoim poście napisałem o SLD, Palikocie i piszesz mi, że wyrażam się krytycznie o... Panu Cebuli? Chłopie co ma piernik do wiatraka?

PS
Może ci się coś tam wydawać, ale odstaw to bo ci nie służy.

Portret użytkownika Jacek
Wysłane przez Jacek (niezweryfikowany) w 13 Wrzesień, 2011 - 17:45

Rzeczywiście straszne j23. Tylko w razie wojny ten straszny "katolik,który dokonuje rozboju na człowieku tylko dlatego,że jest kibicem innego klubu" - Staruch, miałby odwagę iść w pierwszym szeregu, a Ty siedziałbyś w domu. Potrzeba nam ludzi odważnych, i dobrze panie Redaktorze że "krzyczał jeszcze jeden" do Waltera, bo krzyczał słuszną prawdę. Platforma robi bandytów z ludzi, którzy ich krytykują. Za wywieszenie "Szechter przeproś za ojca i brata" na Legii też oplujecie kibiców? Mam nadzieję, że kibice..............................................................................

Portret użytkownika Alex
Wysłane przez Alex (niezweryfikowany) w 14 Wrzesień, 2011 - 09:44

jakbyś synku nie zauważył to nie ma wojny a bandyci powinni w więzieniu siedzieć. O wojnie to wypowiadają się takie śmieci jak ty którzy w telewizji ją widzieli. Gwarantuję ci ,że na wojnie staruch , ty i wam podobni zesr........ w majty. Więc włącz sobie play station i pobaw się lepiej zamiast o wojnie bzdury pisać.

Portret użytkownika Jacek
Wysłane przez Jacek (niezweryfikowany) w 14 Wrzesień, 2011 - 15:25

Panie Adminie dlaczego mój komentarz( ostatnie zdanie - "mam nadzieję że .................................... został ocenzurowany? A wyzwanie mnie od śmiecia przez "Alex" nie zostało?

W telewizji szanowny Panie to ja widzę same kłamstwa i dlatego jej nie oglądam. Tak oczywiście wsadzać takich Staruchów do więzienia i przepełniać je- i dalej się zadłużać (ile kosztuje utrzymanie 1 więźnia miesięcznie?- podejrzewam że więcej niż płaca minimalna!)
Zresztą o czym tu gadać, to jest temat zastępczy. PR platformy nie śpi. Lepiej pogadać o krytycznych, nieudolnych rządach, a nie mydlić oczy Polakom o kibicach. Podobnie było z krzyżem na Krakowskim- afera w mediach zaczęła się dziwnym trafem w dniu podniesienia podatku VAT. Naprawdę trzeba otworzyć oczy a nie wierzyć mediom. Mediom nie wierzy np amerykańska Polonia, która ma własne rozumy i nie ogląda TVN. Jaki rezultat- poparcie PIS-u ponad 80%.

Portret użytkownika Karol Cebula
Wysłane przez Karol Cebula w 14 Wrzesień, 2011 - 17:59

.....bo nie wolno zwłaszcza publicznie nikogo namawiać m.in. do siłowego usuwania Rządu.Jednak może się Pan podpisać pod grożbami swoimi prawdziwymi danymi osobowymi wtedy nie będziemy zobowiązni ingerować.Zrobi to za nas Prokuratura.Wybór należy do Pana.Pozdrawiam Karol Cebula

Karol Cebula

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 14 Wrzesień, 2011 - 19:20

Są sprawy, które są uregulowane (zabronione i zagrożone) prawnie. Są też takie, które są odzwierciedleniem dobrego wychowania. To o nawoływaniu do obalenia rządu należą do tych pierwszych, a o śmieciach do tych drugich. Możesz powiedzieć, że to kwestia ułomności prawa. Tak, będziesz miał rację. Błąd popełniasz mieszając jedno z drugim, a sumując na wspólnym mianowniku rzetelności dziennikarskiej.
Powiem ci tak (a jak coś przekręcę, to niech mnie ktoś poprawi): nawoływanie do obalenia rządu przemocą jest ścigane z urzędu, więc nikt nie musi o to wnosić, wystarczy sama informacja o zaistnieniu takiego faktu. Wyzywanie od śmieci z urzędu ścigane nie jest, można za to złożyć cywilną sprawę. Jedno i drugie jest moralnie naganne, jednakże inaczej sklasyfikowane w naszym systemie prawnym.
Na koniec odpowiem ci na twoje pytanie. Od śmieci wyzywać nie wolno. A ty odpowiedz mi na moje: co to ma do dziennikarskiej rzetelności?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Wrzesień, 2011 - 19:40

Jacek pisał o jego nadziei, iż kibice przyczynią się do upadku rządu! Nie nawoływał do jego obalenia! Nie pisz głupot smoku. Rząd może upaść nie tylko przez przemoc ale może sam się rozwiązać!

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 14 Wrzesień, 2011 - 20:35

Przecież nie pisałem o sposobie, w jaki może upaść rząd, a o tym jaka jest różnica między nawoływaniem do siłowego jego obalenia o mówieniem o kimś "śmieć". Zdaje się, że o to Jacek pytał.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Wrzesień, 2011 - 21:51

ale po co to napisałeś? Nie mając pewności co kto naprawdę mówił wpieprzasz się w kompetencje pana Cebuli i admina. Niech oni się tłumaczą. Oni wykasowali post i do nich należy ruch.

Portret użytkownika Jacek
Wysłane przez Jacek (niezweryfikowany) w 14 Wrzesień, 2011 - 22:49

Jeżeli ktoś jest rzetelny to ocenia równo. Wg mnie bardziej naganne jest nazwanie kogoś śmieciem niż wyrażenie nadziei o upadku rządu. Kto wymyśla takie bzdury, że mogę być sądzony za takie zdanie? Chyba ten ktoś kompletnie nie wie nic o prawie, no...albo jest zagorzałym sympatykiem tego rządu. Chociaż z drugiej strony antykomor też nic złego nie robił... a jednak służby go obudziły o 6 w kominiarkach:) Nie zamierzam jednak hamować swoich opinii bo nie wykraczam poza prawo do wolności słowa - bankowo. Swoją drogą przypomnijcie sobie co się działo w internecie, komentarzach na głównych portalach jak PIS rządził. Wtedy jakoś nikt nawet słowa nie powiedział:) Nie zamkniecie nam ust panie Tusk! (sam zacenzurowałem ostatnie zdanie, żeby nie było sprzeczek:))

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 15 Wrzesień, 2011 - 16:56

Wg mnie też jest to bardziej naganne. Nie znam dokładnie twojej wypowiedzi (została usunięta?), znam tylko opinie o niej i do nich się tylko mogę odnieść, a z nich wynikało, że było to nawoływanie do akcji siłowej. Jeśli tak nie było, to masz rację i p. Cebula pospieszył się z jej wycięciem.
Co do wolności słowa to też trochę mylisz pojęcia. Twoje prawo do wolności słowa nie oznacza obowiązku p. Karola do publikowania wszystkiego, na co ci przyjdzie ochota. Prawo do wolności słowa daje ci swobodę założenia własnego forum, wyjścia na rynek i mówienia/pisania, czego dusza zapragnie. To trochę tak, jakbym postawił na własnym podwórku tablicę, pozwolił wszystkim po niej pisać i powiedział, że sam wedle swego uznania będę z niej ścierał to, co mi się nie podoba. I ścieranie z niej wpisów nie będzie żadnym ograniczeniem wolności słowa, a jedynie wyznacznikiem mojej neutralności bądź jej braku.
I nie wrzucaj do jednego worka zwolenników rządu i ignorantów prawnych, bo to jakby zbiory rozłączne - aż nadto pachnie populizmem.

Portret użytkownika Jacek
Wysłane przez Jacek (niezweryfikowany) w 16 Wrzesień, 2011 - 23:56

ehhh
po 1. Nie ma sensu Twoja wypowiedź skoro nie wiesz co napisałem
po 2. porównanie z podwórkiem nietrafione. Bo podwórko jest prywatne, a strona i forum są publiczne i każdy ma prawo do swojej opinii, a takie wybiórcze usuwanie myśli przez pana Cebulę to cenzura rodem z PRL. Szkoda, że mamy ciągle w Polsce takie "media", a ludzie im głupio wierzą i mamy ruinę zamiast silnego państwa. PO 99% swojej energii wkłada w PR, a pseudo dziennikarze robią co mogą, żeby ludzie dalej im wierzyli. Media to największa choroba w Polsce, bo nie pozwalają ludziom myśleć samodzielnie.

Portret użytkownika Mariusz2
Wysłane przez Mariusz2 w 17 Wrzesień, 2011 - 01:32

nie ma czegoś takiego jak wolne media, ważne aby była swoboda tworzenia mediów aby każdy pogląd mógł być reprezentowany. Nie ma kraju gdzie w mediach można by napisać dowolne rzeczy bo zawsze narusza się czyjeś interesy a gazety żyją z reklam a nie z sprzedaży nakładu.

"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoine de Rivarol)

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 17 Wrzesień, 2011 - 08:33

Strona i forum też jest prywatna. Jej publiczność jest taka sama, jak mojej tablicy na prywatnym podwórku, na której pozwalam ludziom pisać.

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 17 Wrzesień, 2011 - 08:35

Popatrz na to inaczej. To nie cenzura, tylko zezwolenie na publikację pewnych poglądów. Mogło forum nie być wcale, dopiero by była cenzura.

Portret użytkownika Jacek
Wysłane przez Jacek (niezweryfikowany) w 17 Wrzesień, 2011 - 15:00

To w takim razie nie ma sensu żadna dyskusja. Nadal twierdze, że forum jest publiczne i wolność słowa pozwala mi oceniać, szczególnie mam prawo winić rząd i oskarżać - na tym polega demokracja. Telewizje pokazują wypowiedzi krytyczne wobec rządu, w internecie też jest pełno takich wypowiedzi. Dobre media nie usuwają opinii ludzi (oczywiście w granicach przyzwoitości). Moja wypowiedź nie przekraczała granic dobrego smaku. A takie wybieranie przez admina wypowiedzi to nic innego jak poprawność polityczna i stronniczość. Dobre media to neutralne media.

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 17 Wrzesień, 2011 - 17:28

I trafiłeś w sedno. To nie kwestia wolności słowa, ale kwestia neutralności mediów (i poczucia przyzwoitości ich właściciela) - w tym przypadku SO.

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 17 Wrzesień, 2011 - 17:32

99% wziąłeś z sufitu, dziennikarzy zrównałeś z pseudo, media tylko widzisz jako "media" (największa choroba), ludzi uważasz za głupków, którzy gdyby nie media, to byliby mądrzy. Jak się sensownie odnieść do tych tez? Naprawdę chcesz o tym dyskutować, czy tylko nie wiesz, co powiedzieć?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Wrzesień, 2011 - 22:35

Gdybyś smoku poczytał jak wielki jest wpływ mediów na ludzi to byś nie napisał tego coś napisałeś. Już nie jedno badanie udowodniło, że ludzie nawet bardzo dobrze wykształceni ulegają magi ekranu. Zapewniam cie. Ktoś kto ulega manipulacji medialnej nie musi być idiotą. Wystarczy, że pan X, b. dobrze wykształcony, czerpie wiedzę z jednego źródła typu: GW, Fakty TVN lub Gazeta Polska, TRWAM i to tylko wystarczy do katastrofy. Problem smoku jest w czym innym. Polega on na tym, iż zdecydowana większość ludzi swoją ciekawość świata ogranicza tylko do mediów audio/wizualnych. Mediów zdominowanych przez jedną stronę. Dominująca strona milczy, bądź zdawkowo informuje w sprawach dla niej niewygodnych. W należyty sposób nie patrzy władzy na ręce. A to już jest niebezpieczne. Bo gdy PO wprowadza nową ustawę o informacji publicznej media TV informuje o tym podają co najwyżej przez jeden dzień. Za to zmanipulowaną informację o wypowiedzi Hofmana, dotyczącą chłopów z PSL, wałkuje się przez tydzień. A wiesz co to oznacza? Władza może wprowadzić nawet najgorszą ustawę dotyczącą ciebie osobiście a ty, tak czy siak, będziesz pałał nienawiścią do opozycji. I kogo jest to wina? Twoja, czy jednostronnych mediów, które wmówiły ci, że masz ich tylko słuchać, bo jeżeli nie to jesteś moher.

Portret użytkownika Jacek
Wysłane przez Jacek (niezweryfikowany) w 18 Wrzesień, 2011 - 01:20

Temat zszedł na inny tor. Gdybym miał na myśli wszystkich dziennikarzy to nie pisałbym akurat na tym forum. Nie napisałem, że myślę tak o wszystkich mediach (aczkolwiek większość jest stronnicza). Ludzi uważam za głupków- ale tych ludzi, którzy ulegają wpływom mediów. Gdyby tak nie było PO nie miałoby takiego poparcia dziś (choć w sondaże nie wierzę). Ciekawa anegdota z tym Hofmanem. Podobnie było tak jak wcześniej napisałem z podwyżką VATU -przyćmioną przez krzyż na Krakowskim, o aferze hazardowej też słyszeliśmy góra kilka dni - a to już była mega poważna sprawa - później jeszcze komiczna komisja do tej sprawy- z przewodniczącym Sekułą z... PO:) Ale to już inna kwestia. A najlepsze jest to, że sprawa braku konta w banku Kaczyńskiego czy brak prawa jazdy, była wałkowana w mediach x razy, na pierwszych stronach gazet. Dużo by pisać. Akurat jestem z branży marketingu i monitoringu mediów, także jak tylko mogę staram się rozjaśnić ludziom w głowach.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Wrzesień, 2011 - 09:06

Dziękuję uniżenie,wszystko mi wyjaśniłeś i co najważniejsze mądrze i całkowicie bezstronnie.Jakaż ulga!Od dzisiaj będę miał spokojne sny.

Portret użytkownika Jacek
Wysłane przez Jacek (niezweryfikowany) w 18 Wrzesień, 2011 - 14:07

Ja nie muszę być bezstronny :) Nie jestem dziennikarzem. A krytyka rządu to moje święte prawo, a wręcz obowiązek. Bo żyje mi się gorzej, a miało się żyć lepiej:)

Portret użytkownika Mariusz2
Wysłane przez Mariusz2 w 18 Wrzesień, 2011 - 19:40

Bezstronność dziennikarska to fikcja, każdy ma swoje poglądy i sympatie i one zawsze wpływają na dziennikarzy. Zamiast walczyć o bezstronność dziennikarzy należało by walczyć o to aby łatwo można było zakładać gazety, radio, telewizję, bez koncesji które zależą od aktualnej władzy.

"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoine de Rivarol)

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 18 Wrzesień, 2011 - 21:27

Mariusz2 napisał, cytuję:
>Bezstronność dziennikarska to fikcja, każdy ma swoje poglądy i sympatie i one zawsze wpływają na dziennikarzy. Zamiast walczyć o bezstronność dziennikarzy należało by walczyć o to aby łatwo można było zakładać gazety, radio, telewizję, bez koncesji które zależą od aktualnej władzy.>
Uważam, że Mariusz ma tu 100% racji. Bo koncesja zobowiązuje do uległości władzy a jeśli mowa o uległości w stosunku do władzy, to ci dziennikarze muszą zakładać klapki na oczy i dać się manipulować, jak za komuny...

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Wrzesień, 2011 - 08:58

Informuję,że do założenia gazety nie potrzebna jest jakakolwiek licencja.Nic ino założyć konkurencję dla Strzelca zamiast się wymądrzać na forum.Wtedy wreszcie będe mógł bezkarnie wszystkie swinstwa o wszystkich i do wszystkich wypisywać.To będzie frajda.O Jezu.

Portret użytkownika Mariusz2
Wysłane przez Mariusz2 w 19 Wrzesień, 2011 - 09:30

Ale dla radia i telewizji jest.
A że założenie gazety nie jest taką prostą sprawą przekonała się spółka wydająca nowy tygodnik "Wprost Przeciwnie" któremu Ruch odmówił kolportażu.
www.wprostp.pl

Co ty zażywasz że tu jakieś świństwa widzisz?

"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoine de Rivarol)

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Wrzesień, 2011 - 09:48

Po pierwsze nie pisałem że widzę tylko ze napiszę.Po drugie pisałem o gazecie a nie o o o o ani o kolportazu.Mariuszu,pobudka!Wszystko dzisiaj plączesz.

Portret użytkownika Mariusz2
Wysłane przez Mariusz2 w 19 Wrzesień, 2011 - 12:02

Więc dobrze, aby założyć radio czy telewizję potrzebna jest koncesja, aby założyć gazetę wystarczy rejestracja. Faktem jest jednak że w Polsce nie ma wolnego rynku mediów a tylko on może zapewnić równowagę w polityce.

"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoine de Rivarol)

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 18 Wrzesień, 2011 - 21:17

A skąd ty to wiesz, kto chce coś "powiedzieć" bądź napisać, Smok ...??? A może ty nie znasz prawdy i masz klapki na oczach jak koń... A może ty jesteś tym, z wielu "manipulantów" którzy na siłę chcą pisać o pozytywach których nie ma???

N. Cz.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Wrzesień, 2011 - 19:33

Że ktoś ma nadzieje, że kibice przyczynią się do upadku rządu, to jeszcze nie jest namawianie do siłowego usuwania rządu! Niech pan się już do reszty nie ośmiesza razem ze swoim adminem! Rząd może upaść m.in. przez rozpad koalicji! Skąd pan wie czy Jackowi nie chodziło o to, iż ma on nadzieje, iż kibice swoimi hasłami doprowadzą to tego, iż Pawlak powie, "faktycznie PO jest złe, więc nie chce już mieć z nimi nic wspólnego"? Może i nadzieja Jacka jest naiwna ale jego słowa w żadnym wypadku nie są namową do czegoś złego. Naprawdę zastanów się pan nad sobą i swoim postępowaniem. Bo faktycznie zaczynasz pan sprawiać wrażenie jakbyś mentalnie żył pan w PRLu.

Portret użytkownika Jacek
Wysłane przez Jacek (niezweryfikowany) w 14 Wrzesień, 2011 - 23:05

Panie Cebula za przeproszeniem chrzanisz Pan! Gdzie w moim zdaniu jest o "siłowym usuwaniu rządu"? I druga sprawa gdzie ja kogoś namawiam? Proponuję powtórkę do podstawówki i czytania ze zrozumieniem. A tak to tylko Pan się ośmiesza z tym straszeniem prokuraturą... Karane to mogą być Pana domysły karygodne zresztą.

Portret użytkownika j23
Wysłane przez j23 (niezweryfikowany) w 14 Wrzesień, 2011 - 13:48

Wychodzi na to,że Staruch i jemu podobni urządzają sobie trening na
rodakach aby przygotować się do ewentualnej agresji zewnętrznej.Jeżeli jesteś tak odważny to jedź do Warszawy i przejdź
się po mieście w barwach klubowych np Śląska Wrocław.Ciekawe czy
przeżyjesz.Uwierz mi to naprawdę są bandyci.Nie wystarczają im już
maczety i tasaki.Ostatnio coraz częściej wśród kibiców trafia się
broń palna.To,że PIS partykularnie wykorzystuje niezadowolenie
kibiców z rządu wg mnie jest niemoralne.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Wrzesień, 2011 - 15:04

Tak, oczywiście, bo gdy PO broniło pseudokibiców to było wszystko w porządku. Nikt nie protestował. Bo wszystko co robi PO jest super, tak jak ta wypowiedź:
"Śmieszą mnie tak radykalne reakcje, jak atak środowisk żydowskich na ludzi, którzy malują swastyki na pomniku w Jedwabnem. To moi ziomale! Jak na kogoś napadają, to czuję do niego naturalną sympatię. Swastyki w Jedwabnem mi nie przeszkadzają. (…) Oni są ludźmi sprzeciwiającymi się rygorom, również religii żydowskiej. Ich bunt to ich sprawa. Mogę się z nimi nie zgadzać, ale z tego powodu nie będę stawiał szafotu. Te happeningi nierozerwalnie związane są z pewną konwencją, w której oni się realizują bardzo dobrze. Myślę, że to bardziej sztuka – mimo że mi obca – niż wyraz antysemityzmu. Zresztą oni sami o tym publicznie mówią. Lewicowe media, „Gazeta Wyborcza” i rabini robią antysemitom darmową reklamę. Myślę, że z ich punktu widzenia, to nawet dobrze. Zresztą, nikt nikogo nie zmusza do oglądania tych swastyk. Oni malują to, co lubią, mówią, to co chcą, dobrze im to wychodzi, odnoszą sukcesy i dobrze. A to, że są inni od całej reszty, to ich zaleta. Prosiłbym ich tylko, żeby przy swojej aktywności bardziej zwracali uwagę na uczucia innych"*.

*Nowak w rozmowie z Onetem mówił oczywiście o Adamie Darskim, ps. Nergal, ale proszę uznać powyższą dziennikarską zabawę Marka Magierowskiego za jego prywatną „artystyczną ekspresję”.

Portret użytkownika Jacek
Wysłane przez Jacek (niezweryfikowany) w 14 Wrzesień, 2011 - 15:34

chłopie otwórz oczy! Jaki masz odsetek tych pseudokibiców? Większość to normalni, porządni ludzie. Każda normalna partia opozycyjna wziełaby w obronę kibiców. Odpowiedzialność zbiorowa i zamykanie stadionów dla wszystkich to jakiś żart. Wszędzie na świecie takie rzeczy się dzieją na zachodzie też. I tam się nie zamyka stadionów. Zobacz co było jak w wywiesili "sikorski frajerze powstańcom chwały bohaterstwa i dumy nie odbierzesz" - wyszedł delegat PZPN i kazał zdjąć pod groźbą zakończenia meczu, później okazało się że był z Platformy. To co - antypatriota sikorski może się tak haniebnie wypowiadać o Powstaniu Warszawskim a kibice nie mogą nic powiedzieć? TO wszystko świadczy o straszliwej panice rządu, bo oni wiedzą jak im się odpłacą 'myślący'. Za komuny na stadionach też były hasła też tam się zaczynał bunt zbiorowy. Dziś jest powtórka.

Portret użytkownika qwerty
Wysłane przez qwerty (niezweryfikowany) w 13 Wrzesień, 2011 - 19:38

Ja myślałem ze, w kolejnym felietonie, pan Cebula spojrzy swoim życzliwym okiem na parteitag pewnej partii na którym, słowami polityków tej partii, stado baranów i ciury obozowe uchwalały program którego wcześniej na oczy nie widziało.

Portret użytkownika as
Wysłane przez as (niezweryfikowany) w 13 Wrzesień, 2011 - 23:54

Panie Cebula
jestes starym komuchem z sowieckim szlifem ((wg Pana zyciorysu wlasnorecznie przedstawionego w NTO). To starczy za wszelka rekomendację!

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Wrzesień, 2011 - 21:54

Czytam to piśmidło od czasu do czasu, raczej nie dla przyjemności i dochodzę do wniosku, że jedyne tematy do których się nadaje, to relacje z spędów jarmarczno-wiejskich.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Wrzesień, 2011 - 22:10

Dla mnie najważniejsze jest, że kupując to pismidło przynajmniej w sposób mały, bo mały, ale mamy wpływ na finansowanie takich projektów jak np. pomnik starszych panów w Opolu. Wiadomo jakie poglądy ma pan Cebula, ale do czasu kiedy będzie mecenasem kultury będę gryzł się w język kupując jego Strzelca.

Odpowiedz