fbpx Mieszkańcy zwracają uwagę | Strzelec Opolski

Mieszkańcy zwracają uwagę

Mieszkańcy zwracają uwagę

Artykuły : 
Numer wydania: 

Lampy wieczorem oświetlają drzewa zamiast drogi - donosi jeden z mieszkańców Staniszcz Wielkich. - Takich punktów w samych Staniszczach jest kilkadziesiąt, na drogach gminnych i powiatowych. Szczególnie widać to na ulicach Żeromskiego i Leśnej - mówi Czytelnik i na dowód pokazał nam zdjęcia.

 

Gmina problem z oświetleniem zna, zgłaszała go nawet do starostwa, bo Żeromskiego jest drogą powiatową. Na razie trudno o dobre rozwiązanie problemu: szkoda wyciąć drzewa rosnące przy Żeromskiego, a lamp też nie ma sensu wymieniać, bo gmina przymierza się do kompleksowej wymiany oświetlenia. Wiceburmistrz Konrad Wacławczyk zapewnił, że nowe latarnie mają zostać zamontowane tak, aby uwzględniać specyfikę danej lokalizacji, na przykład będą na dłuższych ramionach. Nowe oprawy mają też w inny sposób rozprowadzać światło, by widoczność była lepsza w tych miejscach, gdzie jest to potrzebne.

 

W tej samej części Staniszcz mieszkańcom nie podoba się stan mostu nad torami kolejowymi, łączącego ulice Mickiewicza i Leśną.

 

- Są dwa garby, na wjeździe i zjeździe z mostu - pisze Czytelnik. - To uciążliwe dla zawieszenia samochodu.

 

Wspomniany wiadukt znajduje się na drodze gminnej, ale od urzędników dowiedzieliśmy się, że nikt do tej pory problemu w urzędzie nie zgłaszał. Stan drogi zostanie sprawdzony i a następnie rozważone będą metody zniwelowania garbów.

 

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Kolorowo przy straży
Brawo starostwo!
Wszystkiego najlepszego!
Spórok gwiazdą!

Odpowiedz