fbpx Miejsce dla dzieci i miejsce pracy | Strzelec Opolski

Miejsce dla dzieci i miejsce pracy

Miejsce dla dzieci i miejsce pracy

Artykuły : 
Numer wydania: 

Burmistrz chce się wywiązać z obietnicy: 28 grudnia ma nastąpić uroczyste otwarcie żłobka, ale nie dla dzieci, tylko dla mieszkańców i radnych. Tego dnia mają zostać zorganizowane godziny otwarte, podczas których każdy będzie mógł obejrzeć efekty inwestycji, oraz nastąpi uroczyste przecięcie wstęgi.

 

Zanim to się stanie, 19 grudnia burmistrz zaprasza rodziców na godzinę 17:00 do sali narad w urzędzie. Samorządowcy chcą sprawdzić, ile rzeczywiście dzieci rodzice chcą zapisać do żłobka. Po tym spotkaniu, jeszcze w tym roku, nowa dyrektorka placówki ogłosi nabory na pracowników żłobka. Potrzebne będą opiekunki, kucharka, intendentka, salowe, księgowa, gospodarz... Niektórzy już teraz przynoszą do urzędu podania. Jednak aby otrzymać zatrudnienie, trzeba aplikować w ramach konkretnych naborów. W naborze na stanowisko dyrektora wyłoniono Izabelę Guzy, która do tej pory zajmowała się rozliczaniem jednostek szkolnych w urzędzie. Była ona jedyną kandydatką.


W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Świecą, a jest ciemno
Mikołaj z czarnym pasem
85 metrów błota
Świąteczny blask

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Grudzień, 2017 - 14:56

Przecież dawno było juz wiadomym, że będzie reforma oświaty i bedzie trzeba miejsc w żłobku. Zreszta pisałem na ten temat prawie rok przed wejściem tej Ustawy. Jak zauważyłem jakies ruchy w tm względzie nastąpiły, ale kiedy było już dawno po logicznych termianach. Potem była gonitwa z czasem, pieniędzmi, robotą i miało być otwarcie 1.10.2017. i bedzie... 28.12.2017, czyli tak de facto już w Nowym Roku. Ruła i Piec to mało powiedzane

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Grudzień, 2017 - 18:01

Słuszna koncepcje maja nasi włodarze. Otwarcie dla miesznawców i radnych. Święta racja po co wpuszczać tam dzieci. Tylko bałaganu narobia i błota naniosą. A tak ten żłobek będzie wielkim pomnikiem tej kadencji. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Grudzień, 2017 - 23:09

Po prostu płać za śmieci, nie kłam w deklaracji i nie będą ci nasyłać komornika. Niedawno się chwaliłeś ile dostajesz z 500+.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Grudzień, 2017 - 13:46

Za śmieci płacę na bieżąco,a o jaką deklarację ci chodzi bo jest ich od pierona np."deklaracja niepodległości" narazie komornik mi nie grozi bo ciężko zadu.....m dzięki czemu zarabiam i wszystkie rachunki reguluję,a nie jak ty nierobie. Zawkom do likwidacji,prywatni lepiej i taniej wykonają wszystkie kompetencje w/w firmy. A jeżeli chodzi o 500+ to mnie nie łapie bo ni mom dzieci aż teraz żałuję bo brał bym kasę miesięcznie za friko bez machnięcia rękom tak jak ty to robisz w Zawkomie i jeszcze ci żle pieroński nierobie.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Grudzień, 2017 - 17:31

Jakeś frajer to zadu...j, ja mam to samo w Zawkomie bez machnięcia rękom! A ty frajerze dalej płać, i jak ma mi być źle?No może od nowgo roku tak z 30% podwyżki by się przydało.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Grudzień, 2017 - 18:54

Chłopie wolę jechać do Austrii i wcale nie muszę zad...... ć mogę mieć takich jak ty i twoja firma w dupie to co ja mam za 3 tyg ty boroczku musisz przez 2 miesiące tu dyskietkę odbijać dzień w dzień a Zawkom do zamknięcia taka będzie nieuchronna kolej rzeczy bo przykład takiej partaniny i śmierdziróbstwa to w normalnym świecie nie ma

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Grudzień, 2017 - 19:58

Ale to ty piszesz ,że "narazie komornik mi nie grozi bo ciężko zadu...m"- zreszta wcale się nie dziwię,że musisz jeździć do Austrii, bo z taką ortografią-  pisze się na razie, a nie "narazie"- to w Zawkomie dla ciebie miejsca nie ma, nie ten poziom inteligencji". PS Szerokiej drogi!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Grudzień, 2017 - 13:49

Zwykły błąd wynikający z szybkiej pisowni panie lub pani "profesur" a z inteligencją u mnie  myślę że jest ok i tu masz rację mój poziom nie pozwala na współpracę z takimi ludzmi o twoim poziomie w/w firmie.PS. Na kolanach do Częstochowy i Bogu dziękuj że ta fima istnieje i utrzymuję takich inteligentów jak ty. 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Grudzień, 2017 - 19:49

Dokładnie tak! Twój poziom inteligencji pozwala tylko na bycie austriackim parobkiem.  Jeszcze raz szerokiej drogi.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Grudzień, 2017 - 20:37

Lepiej być austriackim parobkiem gwarantuję i życzył bym takich warunków pracy jakie ja i wielu tam mamy niż bycie  darmozjadem w utopijnej firmie takim jak ty, jeszcze raz na kolana i do Częstochowy 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Grudzień, 2017 - 11:25

Austriacji pachołku,twoje zdanie jest tyle warte co zeszłoroczny snieg,ja do Częstochowy nie muszę jeździć ,jeżdzę do babki Anki.Ty pachołku z kolan już się nie podniesiesz! Szerokiej drogi. PS Kim ty włościwie jesteś Polakiem Slązakiem czy waselem bez ambicji? Załóż sobie firmę, będzisz panen sam dla siebie ,tak jak ja. Ale wiocznie twój poziom intelektualny na to nie pozwala o czym pisałem wszesniej.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 16 Grudzień, 2017 - 13:32

Drogi Panie przedsiębiorco z pewnością  przez wielkie "P" piszemy właściwie a nie "włościwie" i widocznie a nie "wiocznie" panie ekspert od ortografii i poziomów inteligencji hahaha Hipokryto.Pytasz kim jestem,no napewno człowiekiem i Ślązakiem napewno niczyiym pachołkiem tylko wolnym człowiekiem dokonującym wolnych wyborów o swojej egzystencji bez żadnego przymusu.I na koniec z ciebie taki przedsiębiorca jak "z koziej dupy torba podróżna" siedzisz i klikasz w tą klawiaturę modląć się do najwyższego żeby Zawkom jak najdłużej istniał i żebys miał tam etet do emerytury darmozjadzie.PS.Pozdrowienia z pięknych Austriackich Alp

Portret użytkownika nina
Wysłane przez nina (niezweryfikowany) w 28 Grudzień, 2017 - 12:51

wolisz jechać do Austrii ale kosztem rodziny i rozłąki tego nie napiszesz,my mamy mniej ale pilnujemy rodziny jesteśmy na codzień z dziećmi z żoną,i to jest twoja strata

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Grudzień, 2017 - 10:04

Szwanc parada. To jest wazmiejsze niz dzieci. One tam już dawno powinne byc Radio prasa telewizja pewnie tam będzie, bo jak inaczej. Trzeba usmiech sprzedac mediom. Może by tak trochę historii, bo ta sama osoba zamykała ten obiekt służacy dzieciom jako przedszkole, a teraz ta sam osoba otwiera ten obiekt. Wtedy był niepotrzebny, a teraz  trzeba go na gwałt otwierać. Chciałbym widzieć i porównać te dwa uzasadnienia decyzji no i znać koszta wygaszenia i powołania tego obiektu.

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 15 Grudzień, 2017 - 15:51

Tutaj bedziesz musial ale porownac jeszcze koszty ewentualnego czasu funkcjonownia placowki z niekompletna grupa...

Portret użytkownika nina
Wysłane przez nina (niezweryfikowany) w 14 Grudzień, 2017 - 12:37

Jasne burmistrz musi kolejną fotke strzelić jakie to niby zasługi poczynił w tym temacie ważne żeby było głośno o nim przed wyborami

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Grudzień, 2017 - 12:23

Może by tak w tej sprawie trochę więcej informacji. Dlaczego się bedzie robiło ''szwanc paradę'' z przecinaniem wstegi i nie wiem z czym tam jeszcze 28.12.2017r, kiedy to dyr. żłobka pracuje w UMiG do końca roku, a dzieci do żłobka maja byc przyjęte dopiero w lutym ? O co tu chodzi, po co takie kombinacje, kto za nimi stoi !

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Grudzień, 2017 - 12:10

Widać, że w dalszym ciągu nie wyciąga wniosków. To jest efekt, gdy do samorządów w rzadzenie weszli politycy i Polityka. Jednym słowem trzeba iść do wyborów.

Odpowiedz