fbpx Miało być, nie będzie... | Strzelec Opolski

Miało być, nie będzie...

Miało być, nie będzie...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Jeszcze w czerwcu urzędnicy wierzyli, że w tym roku zostanie rozbudowana szkoła w Staniszczach Małych, a remiza OSP Fosowskie, co prawda w stanie surowym, ale pojawi się na placu Piastowskim. Nic z tego nie wyszło.

 

Trzeba przypomnieć, że długo prace blokował brak dokumentów, których wydanie nie było do końca zależne od gminy. Chodziło o plan zagospodarowania przestrzennego w Fosowskiem oraz o ustalenia z konserwatorem zabytków w Staniszczach Małych. Te dokumenty zebrano dopiero w drugiej połowie roku.

 

W poniedziałek, 28 października, ogłoszono przetarg na rozbudowę szkoły, na budowę boksu strażackiego - nadal nie ruszył. Na październikowej sesji burmistrz zapowiadał, że wykonawca prac w Fosowskiem zostanie wyłoniony w tym roku. Dlaczego nie udało się zrealizować zapowiadanych wcześniej terminów? Norbert Koston tłumaczył radnym i przewodniczącemu dzielnicy, który dopytywał się w tym temacie, że gmina w tym roku realizowała 37 inwestycji i urzędnicy odpowiedzialni za te działania po prostu się nie wyrobili.

 

Burmistrz wyjaśniał, że nawet przy drobnych inwestycjach pojawia się mnóstwo interwencji mieszkańców, którzy mają uwagi - urzędnicy muszą wtedy reagować. Pojawiają się też nieprzewidziane problemy, na przykład remont ulic Chabrów i Bzów był opóźniony z powodu problemów z własnością działek. Norbert Koston podkreślał, że tematy inwestycyjne w Małych i Fosowskiem nie są opóźniane celowo. Z nutką goryczy przyznał też, że w przyszłym roku podobnych problemów powinno być mniej, bo jeśli sytuacja finansowa samorządów się nie poprawi, to liczba inwestycji w gminie na pewno spadnie.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Kabelki z dotacji
Biało-czerwone przedszkole
Dzięki sponsorom
Głos w sprawie chodnika
Wymiana liczników trwa
Serdeczności

Komentarze

Portret użytkownika Sz. Panie burmistrzu!
Wysłane przez Sz. Panie burmi... (niezweryfikowany) w 12 Listopad, 2019 - 13:33

Sugeruję, aby Pana przyszłym hasłem wyborczym były słowa Kononowicza... "NIE BĘDZIE NICZEGO". Te słowa najbardziej pasują do Pana teraźniejszej kadencji.

Nie pozdrawiam.

Odpowiedz