fbpx Mętne wody | Strzelec Opolski

Mętne wody

Mętne wody

Artykuły : 
Numer wydania: 

W poniedziałek 21 sierpnia rada nadzorcza spółki ZawKom odwołała prezesa spółki, Eugeniusza Konika. Konik został powołany na stanowisko trzy lata temu, jeszcze za kadencji poprzedniego burmistrza. Po wyborach Mariusz Stachowski podjął współpracę z prezesem, ale dziś przyznaje, że od początku nie układała się ona najlepiej.

- Mieliśmy rozbieżne zdania na niektóre tematy - mówi ogólnie burmistrz. - To normalne, ale skoro już coś ustalaliśmy, to powinniśmy się tego trzymać, a po stronie prezesa nie zawsze tak było. Po sytuacjach związanych ze skażeniem wody uważam, że podejście prezesa powinno być bardziej skrupulatne, powinny zostać zweryfikowane procedury, przeszkoleni pracownicy, cokolwiek. Przede wszystkim prezes powinien zarządzać na miejscu, a w czasie sierpniowego skażenia prezes był na nieplanowanym urlopie. Okazało się, że rada nadzorcza podziela moje zdanie i jednogłośnie zagłosowała za odwołaniem Eugeniusza Konika - podkreśla burmistrz.

Jako powód odwołania podano niedopełnienie obowiązków, a tym samym utratę zaufania. Nie znamy innych szczegółów. Pomimo naszych starań, przewodniczący rady nadzorczej spółki, Jacek Pieczonka, nie zgodził się na rozmowę ze Strzelcem Opolskim i przedstawienie argumentów rady nadzorczej. Burmistrz także nie chce wdawać się w szczegóły. Sprawy nie komentuje Eugeniusz Konik, który pracuje do 31 sierpnia. Od 1 września przechodzi na trzymiesięczny okres wypowiedzenia, bez obowiązku świadczenia pracy.

Od tego momentu spółką jednoosobowo zarządzać będzie Gabriela Krawiec-Górzańska. Do tej pory członkini dwuosobowego zarządu spółki.

- Pani Krawiec-Górzańska będzie pełniła obowiązki prezesa i łączyła je z funkcją głównej księgowej do końca obecnej kadencji samorządu - zapowiada Stachowski. - Po wyborach wybrany burmistrz będzie mógł dobrać sobie nowych współpracowników.

W poniedziałek 28 sierpnia, już po oddaniu do druku tego numeru Strzelca Opolskiego na sesji, zgodnie z planem obrad, ma być prezentowana informacja z działalności spółki ZawKom. Co o całej sprawie usłyszą radni? Więcej za tydzień w Strzelcu Opolskim.

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Tenisiści blokowali halę
Wielkie emocje w finale
Przejścia nie ma?
Nowa droga do szkoły
Żłobek od października?

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Sierpień, 2017 - 13:17

Wiec co zrobiła osoba odpowiedzialna za wieże ciśnień? Sprawdziła procedury?  Przeprowadziła kontrolę podległych pracowników? 

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 30 Sierpień, 2017 - 12:24

Na wiezy cisnien dokonano poboru probki wody i po dwoch dniach stwierdzono jej skazenie paciorkowcem. Kogo chesz tutaj karac, i za co? Nie wiem jak ci to jeszcze wytlumaczyc.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Sierpień, 2017 - 13:50

Co zrobiono po wcześniejszym skażeniu czy wdrożono jakieś procedury? Czy przeszkolono dodatkowo pracowników . Jakie były działania osoby odpowiedzialnej za dostarczenie wody (między innymi wieża ciśnień )?

 

 

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 30 Sierpień, 2017 - 16:03

Wieza cisnien - jak sama nazwa wskazuje - reguluje cisnienie wody w systemie. Dostawca produktu jest Zaw-Kom w ogole.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Sierpień, 2017 - 08:16

Nie wiem, czy nie warto zwrócic uwagę na dość ciekawe zdanie, że : wymieniona Pani bedzie pełniła funkcje do końca obecnej kadencji burmistrza (tak to rozumiem), czyjeszcze przez rok. A co dalej ? Jak jest przeszkoda, że nie mozna ogłosić konkurs i wybrac Prezesa? O co tu chodzi właścicielowi, czyli Gminie, która jednoosobowo reprezntuje burmistrz? O jaki tu znów układ chodzi, jakie kombinacje maja zajść. (może wróci stary prezezes).Może by to warto wyjaśnić

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Sierpień, 2017 - 20:37

Może i by warto...?! Prezes dostał kopa mimo, że zarząd Zawkomu był dwuosobowy... Myślę, że skoro odwołuje się jednego to i drugiego!Oboje przecież zarządzali i odpowiadali za firmę! No chyba, że to całe zamieszanie było jedynie pretekstem by odwołać Konika, który nie pasował do układów i próbował  to zmienić, więc mu podłożyli "świnię" by nadal mogła istnieć ta zawkomowska klika.Będzie to co było i nic się nie zmieni! A dlaczego do wyborów będzie pani księgowa Prezesem? Przecież to logiczne! Nie uda się zostać Burmistrzem, to w ramach "podziękowania" zostanie się ważnym pracownikiem Zawkomu... A Morys napewno już nie wróci..Jest Prezesem i tam go szanują mimo ,że jest dla mieszkańców obcy!

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Sierpień, 2017 - 22:23

odwołany Prezes, sam stawrzał układy zarówno w samej spółce, jak i wokół niej - najgorsze z możliwych i bardzo dobrze, że wreszcie go pogonili. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Wrzesień, 2017 - 05:49

To samo pisali gdy odchodził Morys! A trzon tej kliki nadal rządzi i ma sie dobrze... no chyba, że jesteś jednym z tych z Zawkomu... to sorry , rozumiem tą wypowiedź i życzę dalszych sukcesów!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Sierpień, 2017 - 16:56

Znowu Zawkom głownym tematem w mieście, rozwiązać tę ferajnę i będzie spokój przecież to jest pomnik najgorszej komuny ta pesudo firma.Chcesz zarobić a przy tym się nie narobić to do zawkomu,tylko to nie takie proste dostać sie tam do roboty bo w tej firmie promuje się  swoich

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Sierpień, 2017 - 17:07

Bo tam panuje rodzinna atmosfera!!! A co ? Ciebie bidoku nie przyjęli...aaa jaka szkoda.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Sierpień, 2017 - 11:14

Rodzinna atmosfera bo tam pracują rodziny. Kto się dostanie to bardzo czesto ściąga rodzinę.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Sierpień, 2017 - 17:20

W każdej innej tak ale nie w firmie na którą się dorzucają wszyscy mieszkańcy miasta i gminy 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Sierpień, 2017 - 17:29

A niby dlaczego nie? Każda firma za swój produkt oczekuje zapłaty, a ty możesz skorzystać lub nie z ich produktów.Odłącz wodę woź ze źródełka a śmieci do lasu i juz nie dopłacasz, albo inne wyjście wodę pociągnij z Kolonowskiego, a firmę śmieciową z Wielowsi.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Sierpień, 2017 - 17:49

Dlatego "nie" bo Zawkom nie jest firmą prywatną w ościennych gminach śmieci są tansze także łaski  nie robią a woda nie jest ich produktem tylko złożem naturalnym ktore eksplatują mądralo,cała ta firma istnieje dzięki mieszkańcom i ma być przedewszystkim dla mieszkańców komu taki układ nie pasuje to spiepszać na własny garnuszek a w innym przypadku pracować i morda w kubeł

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Sierpień, 2017 - 19:18

Mordę to sobie sam w kubeł wsadź! Zaw-Kom jest spółkom z o.o i ma swój plan finansowo-gospodawrczy , nie jest instytucją charytatywą i  nie istnieje dzieki mieszkańcom ale dla mieszkańców, nie ma obowiązku korzystania z ich usług ,a co zrobić pisałem wyżej. Woda jest złożem naturalnym i w źródełku jest jej mnóstwo- możesz korzystać, po co używasz drogiej wody dostarczanej przez Zaw-Kom? Spiepszaj na swój garnuszek, a mam tutaj nie truj!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Sierpień, 2017 - 09:29

Czyzby jeden z przedmówców miał na myśli Kapracz ? wszystko mozliwe. Tam tak wróbelki ćwirkaja o powrocie

Portret użytkownika strzelec z okolicy
Wysłane przez strzelec z okolicy (niezweryfikowany) w 1 Wrzesień, 2017 - 22:23

chcesz utrzymać stołek musisz być poprawny politycznie. Teraz tak będzie ale czy za tym pójdzie jakikowliek wynik spółki który powinien być kluczowy w ocenie spółki?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Wrzesień, 2017 - 17:21

Jak jedna osoba może być prezesem. głównym księgowym i członkiem zarządu.Jakaś alfa i omega chyba.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Wrzesień, 2017 - 18:23

Trzeba być pracownikiem zawkomu. Tam każdy taki wybitny w 3 osobach. A do tego ile jeszcze mają czasu na wszystko.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Wrzesień, 2017 - 20:41

A może jedna osoba łączyć te 3 funkcje? Ale jak to wygląda formalnie? Czy jest na to jakiś przepis? 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Wrzesień, 2017 - 09:34

Rodzinnej atmosfery to już dość dawno nie ma. Co do p. Morysa to może by dać spokój . nie ma go już 4 lata a rządzłł dobrze przez prawie 18 lat.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Wrzesień, 2017 - 21:35

Nie rozumiem co ma kadencja burmistrza do wyboru prezesa , dlaczego nie można go powołać.Może chodzi o koszty, może pani prezes będzie pełnić funkcię gratis i woda będzie tańsza.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Wrzesień, 2017 - 20:10

Aleś ty naiwny... co ma kadencja? wszystko! Poprzednik był z rekomendacji Orgackiego, co pewnie nie było na rękę obecnemu a obecny/a prezes to przecież Kielczanka. Skoro zna sie na cyferkach to i musi sie znać na kierowniu firmą, pracuje tam przecież już od wieków i była przy korycie.. Napewno teraz będzie taniej,lepiej i przyjaźniej dla całej rodziny zawadczańskiej, reszta ta większa znowu będzie miała "pod górkę" Zmiany powine być robione po kontroli, które by ujawniły nieprawidłowości,przekręty a tu? Wyniki Firmy OK, nowe wodociągi, przy parkingu cmentarza kanalizacja, w Kielczy kanalizacja ( to z sesji 28.08.17)  i zmiany na stołkach? Coś tu nie jest tak! No chyba że sukcesy to osobista zasługa Księgowej i dlatego ta nagroda! Przyszłość to pokaże.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Wrzesień, 2017 - 16:49

Byłem kilka razy o coś się zapytać. Akurat zawsze trafiałem na tą sama osobę. Taka młodą urzedniczkę która kiedy bym nie przyszedł to za każdym razem przegladała coś w telefonie. Tak się tam niestety pracuje. Może teraz pani księgowa zaprowadzi porządek w tej firmie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Wrzesień, 2017 - 22:19

To niech zmobilizuje pracowników do pracy a nie telefonami się bawią zamiast pracować.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Wrzesień, 2017 - 19:38

Skąd wiesz czy ktoś kto zagląda w telefon nie pracuje na nim? Mało dzisiaj aplikacji pożytecznych? Chyba że problem z czytaniem to tylko gry ci są znane... no może jeszcze Facebook. ..

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Wrzesień, 2017 - 09:48

Zwykła kultura wymaga gdy ktoś przychodzi do biura coś załatwić odkłada się telefon i zajmuje się petentem. Ale widać w tej firmie tego nie uświadczysz. Przykre że nikt tego nie rozumie w tej firmie. Widać inna kultura i inne standardy tam panują.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Wrzesień, 2017 - 21:32

Czyli twierdzisz, że przyszedłeś powiedziałeś dzień dobry i ta urzędniczka cie lekceważy.... ? Tak? Ty stałeś w pokoju a ona nie zważając na ciebie i dalej na komórce się bawiła tak? Śmieszny jesteś i zarazem dziwny.... chciałbym zobaczyć taka akcje..... piszesz o kulturze.... ale kulturalni ludzie też starają się nie załamywać obrazu..... i rzeczywistości. ... osobiście nie chce mi się wierzyć w twoje brednie...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Wrzesień, 2017 - 09:18

Nie byłeś tego świadkiem wiec się nie wypowiadaj. Teraz zrobie inaczej. Gdy kiedykolwiek przyjdę po coś do tej firmy (a jestem w miare często)moja kazda wizyta będzie nagrana. Jeśli znowu zostane tak potraktowany to pójdę zaraz z tym nagraniem do Pana Burmistrza.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Wrzesień, 2017 - 10:04

Czekam więc na zamieszczenia nagrania. Wiesz co - najlepiej z telewizją idź tam, przy każdej płatności!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Wrzesień, 2017 - 13:21

A ja nie mówiłem o zamieszczaniu nagrania. Mówię tylko że na drugi raz pokaże to Burmistrzowi. Nie wdawaj się w dyskusję ze mną bo nie byłeś tego świadkiem. Po twojej postawie sądzę że pracujesz tam skoro mnie atakujesz

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Wrzesień, 2017 - 11:39

Nagraj.... i smiało idź do burmistrza... i w końcu zrozumiesz ze jesteś lekko dziwaczny.... a po drugie pracuj dzielnie żebyś miał .... praca to nie hańba .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Wrzesień, 2017 - 11:44

Nie trzeba być świadkiem,  żeby w twoja wersje nie uwierzyć.  Urzędniczka która cię obsługiwała bawiła się telefonem ... hahahahha musisz mieć fajna wyobraźnię. ... i dodatkowo w ogóle na ciebie nie zwróciła uwagi..... wiesz co to może oznaczać?  Ze albo kłamiesz. ... albo obsługiwał cie ktoś inny albo ciekawe masz sny o urzedniczkach. ..

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Wrzesień, 2017 - 12:46

Mój kolega pracuje w zawkomi i mówił jak tam
Jest. Fizycznych tak jak jego to gonią do roboty a umyslowi tylko dziennie przesiadają w jednym biurze i kafkuja sobie
Pewno to tez nie prawda

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Wrzesień, 2017 - 20:10

Wy jesteście krasnoludki hop sa sa..... ciekawe ze kolega taki zagoniiny do roboty jak w innym artykule aż grzmialo ze zielone ludzi nic nie robią tylko prześladują na mieście i czekają na fajrant.... jesteście niepojęte krasnoludki....

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Październik, 2017 - 10:04

Aby kogoś mobilizować to przykład musi iść z góry a nie robić zakupy w Lidlu w czasie pracy  i jeżdzić do domu przed 15 tą  he, he

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Wrzesień, 2017 - 22:10

.... zacznij sie wiecej uczyc moze zostaniesz prezesem. A tak tracisz czas. Czytaj duzo. Moze bedzie lepiej z ortografia w pracy.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Wrzesień, 2017 - 07:28

Byłem płacić ostatnio za wodę a tam znowu ktoś nowy w kasie. Ciekawe kogo znajomy lub raczej znajoma że przyjęli

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Wrzesień, 2017 - 19:41

Przyjęli do kasy i 20 innych z rodzin, których nie widać. .. taka filozofia dla ludzi wszytkowiedzacych.... smutni jesteście. ....

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Wrzesień, 2017 - 07:47

Moja!

Portret użytkownika jacek
Wysłane przez jacek (niezweryfikowany) w 13 Wrzesień, 2017 - 17:39

Prezesi Zaw-Komu w Zawadzkiem i proboszczowie w Żędowicach nikomu nie pasują, za to Kielcza górą.  Od jakiegoś czasu słuchać było, że szuka się haka na prezesa Konika. Może by poszukać tego Hackera, a współodpowiedzialnych też rozliczyć.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Wrzesień, 2017 - 21:34

Jak słyszałeś od jakiegoś czasu to dlaczego nie napisałeś super newsa na forum? Byłbyś wtedy ogłoszony czarodziejem albo prorokiem....

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Wrzesień, 2017 - 21:40

Czy panu królowi Cebula chodzi o to, aby ludzie poprzez forum wzajemnie się obrażali i  opluwali jadem nienawiści? Panie Cebula, a może Pan właśnie poprzez to forum zauważa, że na świecie jest tylu idiotów? Przecież nie potrafimy udowodnić, że jest inaczej... Może  więcej miłości na świecie zakorzenimy zamykając to forum... Proszę to przemyśleć.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Wrzesień, 2017 - 22:12

 

Oj płynie sobie pani księgowa płynie.

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Wrzesień, 2017 - 09:36

Co racja to racja. Nie każdy się wszędzie nadaje. Może warto niektórych w tej firmie wymienic.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Wrzesień, 2017 - 20:16

Na pewno fizycznym żal ze muszą pić kawę na robocie. ... a nie w ciepłym biurze...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Październik, 2017 - 11:30

Da sobie radę,ma poparcie ze stronyUrzędu i Rady Nadzorczej,przewodniczący to jej kolega.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Październik, 2017 - 19:31

Ludzie jak to jest ..był prezes i główna księgowa ,teraz ona została sama i wszystko robi i jeszcze za dwadzieścia trzecia codziennie jedzie do dom.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Październik, 2017 - 14:19

Normalnie cud się stał. Pokazuje to że tam prezes nie był i nie jest do niczego potrzebny. Panie Burmistrzu powinno się odchudzić o połowę ten biurowiec. Co drugiego zwolnić. Skończyły by się kawki w wolnym czasie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Październik, 2017 - 17:19

Argumentacja godna beneficjenta 500+, któremu wydaje się że najważniejszym pracownikiem w firmie jest, udający chronicznie przepracowanego, proletariusz o niskich kwalifikacjach.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Październik, 2017 - 23:46

Rozumiem że w naszym biurowcu nikt nie korzysta z 500 plus - obłuda, koniec kawek wziąc sie do roboty!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Październik, 2017 - 20:28

P.Prezes powinna się Pani przyjrzeć pracownikom i ustalić adresy IP. Takie komentarze są niedopuszczalne wobec swojego pracodawcy. U prywaciarza byłby już wylot z pracy. Życzę powodzenia. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Październik, 2017 - 23:45

Dokładnie proszę sprawdzić. Okaże się że większość wpisów to IP siedziby spółki. Czy tak się pracuje?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Październik, 2017 - 09:14

Nie sądzcie to nie będziecie sądzeni.Nieważne czy ktos jest prezesem czy pracownikiem,kiedyś ktoś nas oceni jakimi byliśmy ludzmi, jakimi byliśmy żonami,mężami i jak postępowaliśmy w stosunku do innych.

 

Odpowiedz