Medale sędziów

PIŁKA HALOWA

W Niemodlinie odbyły się mistrzostwa sędziów piłkarskich w piłce halowej. Reprezentacje z zawodnikami ze Strzelec Opolskich wywalczyły dwa medale.

Sędziowie piłkarscy zostali podzieleni na „juniorów”, czyli tych poniżej 40 lat, oraz na oldbojów, czyli powyżej 40 lat. Dla sędziów młodszych były to już 26 mistrzostwa, a startowały w nich cztery drużyny. Zespół pod nazwą „Kędzierzyn-Koźle” reprezentowali sędziowie z naszego powiatu oraz powiatów kędzierzyńsko-kozielskiego, krapkowickiego i głubczyckiego. Z naszego powiatu grali w młodszym zespole Grzegorz Marzec i Szymon Mendla. Drużyna na początek rywalizacji przegrała 3:5 z zespołem Kluczborka. W drugim spotkaniu turnieju granego systemem każdy z każdym Kędzierzyn-Koźle pokonał 5-3 Nysę, a na koniec swoich występów wygrał 6:2 z Opolem. Przed ostatnim meczem turnieju między Nysą i Kluczborkiem było wiadomo, że remis i wygrana Nysy daje naszej drużynie złoty medal, więc zawodnicy naszej drużyny mocno trzymali kciuki za drużynę Nysy, która ostatecznie wygrała 4:2 z Kluczborkiem. Tym samym zawodnicy Kędzierzyna-Koźla do 40 lat wywalczyli złoty medal.

W rywalizacji drużyn z zawodnikami powyżej 40 lat drużyna pod nazwą „Kędzierzyn-Koźle” również składała się z graczy tych samych czterech powiatów, co młodsi koledzy. Z naszego powiatu był w niej Marcin Lenart. W pierwszym meczu nasz zespół oldbojów już po czterech minutach przegrywał 0:2 z Kluczborkiem. Jednak do końca meczu (grano jedną połowę 10-minutową) drużyna odrobiła straty i wygrała spotkanie 4:2. W drugim meczu nasz zespół uległ 0:1 drużynie Nysy, po ewidentnym (i to nie jedynym) błędzie sędziowskim. W trzecim i ostatnim meczu turnieju Kędzierzyn-Koźle przegrywał w siódmej minucie meczu z Opolem 0:2. Drużyna walczyła jednak do końca i ostatecznie wygrała 4:2, zdobywając dwa gole w ciągu ostatnich 60 sekund meczu. Aby zdobyć złoty medal, nasz zespół musiał liczyć na remis lub wygraną Kluczborka z Nysą. Zespół z Nysy wygrał jednak to spotkanie, a naszym graczom pozostało cieszyć się ze srebrnych medali.