fbpx Matury, a tu bomba! | Strzelec Opolski

Matury, a tu bomba!

Matury, a tu bomba!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Poniedziałkowy poranek (6 maja) w CKZiU w Strzelcach Opolskich rozpoczął się stresowo. Nie tylko przez matury. Wcześnie rano dyrekcja placówki odebrała maila z informacją, że w szkole została podłożona bomba, która ma wybuchnąć ok. południa. Zarządzono ewakuację. W obiekcie nie było jeszcze uczniów, więc przebiegła ona sprawnie i bez paniki.

 

- Na miejscu pojawiła się policja wraz z grupą specjalną. Szkoła została sprawdzona. Tak jak podejrzewano - alarm był fałszywy. Około godziny 8.15 uczniowie byli już wpuszczani do środka - informuje Anna Kutynia ze strzeleckiej Komendy Powiatowej Policji.

 

 

Matura z polskiego rozpoczęła się o czasie - czyli równo o godzinie 9.00.

 

Maile z informacją o bombie zostały rozesłane także do innych placówek na terenie całego kraju, między innymi w Opolu czy Zdzieszowicach.

 

Centralna Komisja Egzaminacyjna dzień wcześniej przekazała dyrektorom szkół komunikat o tym, że może dojść do próby dezorganizacji egzaminów maturalnych. Te potrwają do 26 maja - miejmy nadzieję, że ich przebiegu nic już nie zakłóci. Za wszystkich maturzystów trzymamy mocno kciuki. Powodzenia!

 

bea

 

 

 

Odpowiedz