fbpx Masz problem? Napisz do prezesa | Strzelec Opolski

Masz problem? Napisz do prezesa

Masz problem? Napisz do prezesa

Artykuły : 
Numer wydania: 

W ostatnim wydaniu „Strzelca” w artykule „Jeśli wszystko w porządku, to dlaczego jest zimno” poruszyliśmy temat zimnych mieszkań w blokach m.in. na Osiedlu Piastów Śląskich, przy ulicach Moniuszki i Rychla w Strzelcach Opolskich. Mieszkańcy skarżą się, że pomimo odkręconych grzejników, w domu jest zimno i trzeba dodatkowo dogrzewać. Spółdzielnia Mieszkaniowa poinformowała nas, że o problemie nic nie wie, a każda zgłoszona usterka jest na bieżąco sprawdzana. Wywołało to spore poruszenie wśród naszych Czytelników, którzy zwrócili nam uwagę, że pracownicy spółdzielni wprowadzili nas w błąd, bo o problemie wiedzą! Jedna z Czytelniczek napisała tak:

Mieszkam na Rychla, mam małe dziecko, tymczasem w łazience 15 stopni, w pokojach 18. Jak w takiej temperaturze można żyć, a co dopiero kąpać dziecko? Tylko w tym sezonie dzwoniłam kilkanaście razy do spółdzielni, zgłaszając problem, więc wściekłam się widząc w artykule stwierdzenie, że do Spółdzielni nic nie było zgłaszane. Co więcej, za którymś zgłoszeniem otrzymałam odpowiedź, że to ciepłownia steruje temperaturą wody w kaloryferach, a więc nie jest to wina spółdzielni i nic mi na to nie poradzą... W tym sezonie grzewczym na palcach można było policzyć dni, w których w końcu grzali jak powinni. Człowiek od razu to odczuwał. Ale niestety to były sporadyczne przypadki, choć powinno być tak cały czas. No i farelki, grzałki elektryczne idą w ruch... Tymczasem pytam KTO ZAPŁACI za rachunki za prąd i ogromne rachunki za ogrzewanie, którego faktycznie nie ma?

Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Strzelcach Opolskich, Piotr Bomba, podkreśla, że każdy przypadek letnich kaloryferów może mieć inną przyczynę. Dlatego należy to zgłaszać imiennie, by pracownicy mogli zainterweniować.

Zimne mieszkania to nie jedyny problem, z jakim się borykają strzelczanie. Brak ciśnienia wody szczególnie w mieszkaniach na 3. czy 4. piętrze - to kolejny z nich.

- Nie mogę się umyć, nie wspominając już o kąpieli czy o zrobieniu prania - skarży się jeden z naszych Czytelników (dane do wiadomości redakcji). - Mieszkam na ulicy Wyszyńskiego w bloku na 4. piętrze i mam wieczny problem ze słabym ciśnieniem wody. Często z kranu woda nie leci, a ledwo ciurka, nawet bojler nie chce się włączyć. Interweniowałem, zgłaszałem, ale bez skutku. Skoro płacę pełny rachunek za wodę, to powinienem mieć zapewnioną również pełnowartościową usługę, co oznacza nie tylko dobrą jakość wody, ale i odpowiednie ciśnienie - twierdzi Czytelnik.

Dystrybutorem wody w naszej gminie jest spółka Strzeleckie Wodociągi i Kanalizacja. Ale to nie z nią mają podpisaną umowę mieszkańcy bloków. W przypadku ulicy Wyszyńskiego umowę ze SWiK-iem ma Spółdzielnia Mieszkaniowa. SWiK dostarcza wodę do budynku, do poszczególnych mieszkań rozprowadza ją spółdzielnia...

- Może być kilka przyczyn słabego ciśnienia na 4. piętrze - tłumaczy Piotr Bomba. - Mały prześwit w pionie wodnym, zakamieniała instalacja wewnątrz mieszkania. Najczęściej problemem jest kamień, który latami osadzał się w pionie. Jeśli u kogoś występują jakiekolwiek problemy, zarówno z ogrzewaniem, jak i ze słabym ciśnieniem, zachęcam, żeby osoby zgłaszały usterki bezpośrednio do mnie i będziemy je rozwiązywać - zapewnia Piotr Bomba.

Czytelnicy zwrócili również uwagę na podzielniki ciepła, które są montowane na grzejnikach.

Podzielniki parują nawet wtedy, gdy kaloryfer jest nieużywany, więc w jaki sposób mają prawidłowo określić ilość pobieranego przez kaloryfer ciepła? - pyta Czytelniczka.

- W sprawie podzielników rozwiązań jest kilka - mówi prezes. - Jeżeli tylko mieszkańcy wyrażą taką wolę, możemy zastosować inny sposób rozliczania ciepła - dodaje Bomba.

Proponujemy naszym Czytelnikom, by zgłaszali swoje problemy na piśmie i to skierowanym bezpośrednio do prezesa.

Beata Baryga

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Ostatnie dni na zgłaszanie Perły Roku!
Utracone skarby Wschodu
Lokatorze, bądź czujny!
Jesteś na L4? Mogą cię skontrolować!
O stażach i przerwie na śniadanie
Zwierzątko na wieki
Mają nowe karabinki
Kury do raportu!
Kasą w smog
Z akcji na akcję
Punkt dla młodych ochotników

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 luty, 2017 - 17:40

Pisma skierowane bezposrednio do prezesa Bomby trafiaja zawsze i wszystkie do Kostyry i to on odpowiada na wszystkie pisma podpisane z upowaznienia...itd.. Dlaczego? Bo Bomba i jego zastepcy maja o ogrzewaniu i całej reszcie takie pojecie jak przedszkolak o studiach.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 luty, 2017 - 20:01

A pszcie. Na odpowiedz maja 30 dni wiec kiedy dostana np. 300 pism ta sa uziemieni albo jak maja w zwyczaju jeden szablon i do kazdego to samo.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 luty, 2017 - 20:34

Ja tez mam problem bo mieszkam na parterze pod mieszkaniem mam suszarnie niby mialo byc cieplo ale jest zimno, a nie wspomne u dzieci w pokoju grzejnik na trzy a jest zimny jak dam na cztery to grzeje, byl pan ze spodzielni ale rozlozyl rece bo on nic nie zrobi bo nie umie a do tego jeszcze spiepszyl tam gdzie sie odpowietrza grzejnik i lipa no kto za to zaplaci no oczywiscie my

Portret użytkownika awa
Wysłane przez awa (niezweryfikowany) w 7 luty, 2017 - 21:47

na moniuszki w styczniu w największych mrozach można było się oparzyć o rury i kaloryfery więc chyba problemu należy szukać w swoich mieszkaniach

 

Portret użytkownika mieszkanka osiedla Piastów Śl
Wysłane przez mieszkanka osie... (niezweryfikowany) w 9 luty, 2017 - 09:57

grzejcie, grzejcie ... a potem dopłaty do ogrzewania z kosmosu. ja co roku zużywam ok. 5 kresek z podzielnika i nie było roku w którym bym nie dopłacała. moje dopłaty są w granicach 400 - 800 zł, gdzie w innych blokach za zuzycie 11 kresek jeszcze mają zwroty. W mieszkaniu temp. 19 stopni to u mnie standard ( dobrze że istnieją koce). nie mogę pozwolić sobie na odkręcenie grzejników bo ile wtedy musiałabym dopłacić. jednego roku dopłacałam ponad 2000 zł. Pan Kostyra nic nie może na to poradzić, choć zgłaszałam sprawę przez 3 lata z rzędu, doradził tylko przejść na ryczałt, ale zaznaczył że to ryzykowne.

Portret użytkownika Zdzich
Wysłane przez Zdzich (niezweryfikowany) w 14 luty, 2017 - 08:52

bo podzielniki to największe oszustwo, ludzie oszczędzają a i tak muszą dopłacać

 

 

 

Portret użytkownika Zdzich
Wysłane przez Zdzich (niezweryfikowany) w 14 luty, 2017 - 08:52

bo podzielniki to największe oszustwo, ludzie oszczędzają a i tak muszą dopłacać

 

 

 

Portret użytkownika Gonia
Wysłane przez Gonia (niezweryfikowany) w 20 Marzec, 2017 - 15:14

Oszustwo na podzielnikach jest niesamowite - szczególnie jak można stosować wspólczynniki redukcji do kosztów stałych a nie do zużycia kresek na podzielnikach! Sąsiad okrada sąsiada! SKANDAL! Regulaminowi podziału kosztów ogrzewania naprawdę powinien się ktoś dobrze przyjrzeć.