fbpx Manhattan urośnie? | Strzelec Opolski

Manhattan urośnie?

Manhattan urośnie?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Popyt na działki pod zabudowę jednorodzinną na Paderewskiego w Zawadzkiem wciąż jest mniejszy niż się spodziewano. Na razie sprzedano dwie z siedmiu działek. Z jednej strony mieszkańcy skarżą się na brak miejsc do zamieszkania, z drugiej, jak widać, nie stać ich na domy. Jest więc nowy pomysł.

 

W Zawadzkiem może powstać blok: 3 klatki schodowe, 3 piętra, 24 mieszkania. Obiekt miałby stanąć wśród bloków przy Opolskiej 61, na tzw. Manhattanie.

 

Miejscem wytypowanym do budowy jest teren obecnego boiska przy kanale. Działka ta należy do gminy. Burmistrz Mariusz Stachowski chętnie przeznaczy ją na cele budownictwa wielorodzinnego, jeśli tylko znajdą się chętni na budowę w Zawadzkiem swojego „m”. Inwestycję realizowałaby Spółdzielnia Mieszkaniowa Hutnik.

 

Na początku marca burmistrz planuje zorganizować spotkanie z mieszkańcami i przedsiębiorcami, którzy wciąż szukają pracowników. Może oferta pracy w połączeniu z mieszkaniem pomogą ściągnąć ludzi? Spotkanie ma pokazać, czy są podmioty chętne do wzięcia udziału w inwestycji związanej z budową nowych mieszkań. Przyszli lokatorzy będą musieli sfinansować całe przedsięwzięcie. Z analizy rynku wykonanej przez Leszka Kleczkę, prezesa spółdzielni, wynika, że koszt budowy metra kwadratowego mieszkania wyniesie około 3-3,5 tysiąca złotych.

 

- Gotowe projekty takich bloków można kupić za około 20 tysięcy złotych - mówi prezes. - Ale żeby ruszyć z budową, musimy mieć minimum 20 rodzin, które formalnie, w umowie zobowiążą się do zakupu mieszkań.

 

Burmistrz bardzo chce ożywić miasto i ma kolejne pomysły.

 

- Chcemy dać ludziom szanse na własne mieszkanie, takie, jak sobie wymarzą - mówi. - Kolejnym pomysłem jest budowa mieszkań szeregowych na działce pomiędzy stawem Hutniczym a ul. Opolską. Tu także robimy rozeznanie, czy są chętni na wykupienie takich, bardziej już luksusowych domów, z własnym ogródkiem.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Nie świeci latarnia, co robić?
W łachmanach z serduszkiem złamanym...
Sportowcem roku zostanie...
Parkują, gdzie chcą

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 luty, 2018 - 10:24

Raczej pomysł z tych w stylu przedwyborcze obietnice. Chętnych nie będzie. 60 metrowe mieszkanie będzie kosztować 210 tys. Ciekawe w jakim standardzie. Stan surowy zamknięty czy deweloperski. Do ceny mieszkania trzeba będzie dołożyć około 80 tys na wykączenie. Robi się prawie 300 tys. A przy 100 metrach ponad 400 tys. Tyle to kosztuje dom. 

Ps. Działki się nie sprzedają bo tren nieatrakcyjny. Ale pan burmistrz wie dział lepiej i kasa poszła w błoto. A tera jeszcze tym co te dwie działki kupili blok przed domem postawi współczuję 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 luty, 2018 - 11:18

Po pierwsze : chciałbym wiedziec ile p.burmistrz juz '' utopił'' gminnej kasy w działki i całe to przygotowanie ich do sprzedazy

po drugie ; ile juz na tym sprzedaniu juz zarobił?

po trzecie : z czego pokryje powstały deficyt (może by tak ze swojej kasy na raty, to wtedy by inaczej patrzył i rozważał realizacje swych pomysłów)

po czwarte: juz kilka lat temu był taki pomysł i może by tak o nim przypomnąć, żeby znowu nie strzelać bez prochu

po piąte: może już jest czas aby przy najbliższych wyborach zrobić zmiane, bo przestaja juz te pomysły byc  smieszne

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 luty, 2018 - 13:11

Działki na Padarewskiego to totalna pomyłka kto chce kupić teren i wybudować dom  pod blokowiskiem,znudzeni blokersi będą mieli co oglądać i komentować co sie dzieje u przyszłych właścicieli tych działek,tylko zdesperowany lub wariat chciał by postawić tam dom,no ale tutaj wszystko jest możliwe.Pomysł budowy w tym miejscu bloków jest o 100 razy mądrzejszy niż domków jednorodzinnych,ciekawe co z tych planów wypali?

Portret użytkownika mieszkaniec
Wysłane przez mieszkaniec w 6 luty, 2018 - 14:01

Najlepiej oddac te dzialki rolnikom i niech uprawiaja na nich swoje.Przynajmniej rolnicy beda miec z nich korzysc.Ludzie musicie zrozumiec ze w Zawadzkiem sie juz nic nie oplaca,poprostu miasto powoli umiera.Zadnych perspektyw.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 10 luty, 2018 - 14:22

nie prawda.

Miasto już umarło.

Od kiedy wykończyło sie hutę, wygoniło izostal, zamknieto technikum.

Nie ma sie co oszukiwać

Zawadzkie to miasto emerytów.

Chcąc nie chcąc idzie ku upadkowi totalnemu.

Te wszystkie "dziwne pomysły" na ratowanie gminy generują jedynie zdłużenie.

Brak jest w gminie logicznego planu długofalowego i porzadnych doradców ,są jedynie nieobliczalni wizjonerzy co wymyslają co chwilę coś nowego , bez ładu i składu.

Jedynie co w tej gminie ma się dobrze to urzędnicy.

 

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 luty, 2018 - 14:57

Salę gimnastyczna budowac przy Gimnazjum i Podstawówce, a nie tracić pieniądze na takie bzdety. Tam te 800 tys, czy 1mln z Centrum Przesiadkowego dać na dzieci, żeby nie musiały chodzić na wf do hali sportowej i marznąć po drodze i łapać choroby. Jakby to tak policzyć; tu 1 mln, gdzieś drugie tyle całość inwestycjo na Paderewskiego i pare innych bzdetów i już była by kasa na salę dla dzieci

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 luty, 2018 - 19:37

Chłopie a co wtedy zrobią z tą niepotrzebna hala. Jeśli szkoły będą miały swoje sale gimnastyczne to hala nie będzie potrzebna. 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 6 luty, 2018 - 16:23

Działki słabo się sprzedają??? A to ci nowina,jeszcze niedawno jakiś forumowicz przekonywał mnie ,że chętnych nie brakuje, że niekoniecznie ktoś chce budować na wsiach??? Nie ma jego reakcji na tę sytuację? Był święcie przekonany ,że 40tyś różnicy w cenie (podobnej wielkości) działki to pikuś, bo młodzi chcą inwestować i tworzyć nowe miejsca pracy w Zawadzkiem......Widać jak chcą! Cena ,cena i jeszcze raz cena jest dużą barierą!

Portret użytkownika mieszkaniec
Wysłane przez mieszkaniec w 6 luty, 2018 - 21:05

W Zawadzkiem nie oplaca sie zadnego inwestowania.Mieszkancy musicie to zrozumiec,od czasu zlikwidowania Huty miasto umiera.Zlote czasy z Huta sie juz skonczyly dawno a na dodatek jeszcze IZOSTAL  przeniesli do Fosowskiego.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 7 luty, 2018 - 11:47

Komu podziękować to nie wiem, wiem ,że wyprowadził się w poprzedniej kadencji Burmistrza Stachowskiego.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 7 luty, 2018 - 11:47

Komu podziękować to nie wiem, wiem ,że wyprowadził się w poprzedniej kadencji Burmistrza Stachowskiego.

Portret użytkownika Jarko
Wysłane przez Jarko (niezweryfikowany) w 6 luty, 2018 - 23:27

Za 20 tys. To można kupić gotowy proj. Ale ten proj. trzeba zaadaptować do istniejących warunków gruntowych, mapa , geologia, przyłącza, drogi dojazdowe, projekt wykonawczy, przeróbka cz. konstrukcyjnej itd. 

I koszt dokumentacji wyniesie nie 20 tys tylko 120 tys. Do tego doliczyc trzeba nadzory nad budowa itd. Osoba która mówi o 20 tys. Nie ma pojęcia o projekcie i budowie!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 luty, 2018 - 06:44

Człowieku zejdź na ziemię nie pisz głupot projekt gotowy z klauzulą dopuszczajaca zmiany na nszone przez kierownika budowy kosztuje dwa tysiące poprawki nanosić kierownik i jest zawarte w cenie jego usługi za którą mu płacisz. Gdy ją dom budowałem za projekt płaciłem tysiąc pięćset złoty a kierownik za nadzór nad całą inwestycja skasował pięć tysięcy, więc nie pieprz głupot. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 luty, 2018 - 08:40

W dalszym ciągu uważam, że nalezy wybudować sale gomnastyczną przy Gimnazjum. Wybudowalismy (za kredyt, za tego wtedy burmistrza i za prawie 8 mln zł kredytu spłacanego do dziś) nowoczesne Gimnazjum na którym umieszczono obserwatorium astronomiczne z zamiarem obserwacji gwiazd, chcąc się tym samym przybliżyć do wszechświata. Brak sali w znacznym stopniu obniża rangę tej szkoły nie mówiąc już o innych merytorycznych aspektach. Z kolei Hala Sportowa jest obiektem mającym służyć zajęciom pozaszkolnym dla organizacji i stowarzyszeń rowijającyh krzewienie kultury fizycznej.Nie ma u nas w gminie jakiegoś sensownego planu zazębiającego zajęcia WF w szkole (ogólno rozwojowe, przygotowujace dzieci pod konkretna dyscyplinę) z zajęciami na Hali, gdzie talenty powinne być dalej rozwijane. Mamy juz tego przykłady. Dzis to Zero pomysłu. Jeżeli nie pójdziemy w tym kierunku, to zaraz szkoły będą puste. Tu jest rola burmistrza, któremu podlegają szkoły, a nie myslenie o pierdołach, typu Centrum Przesiadkowe i inne bzdety i którym juz nie chcę przypominać. Do roboty.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 luty, 2018 - 12:45

Sala gimnastyczna powinna byc priorytetem. Trudno zrozumiec dlaczego do tej pory nie powstała. W Zawadzkiem realizuje się pomysły adresowane do nielicznych odbiorców lub do "nie wiadomo kogo" (np. parking przy Szuwarku, działki na Paderewskiego, no i slynne Centrum Przesiadkowe). O zapewnieniu warunków sprzyjających zdrowiu i kondycji uczniów - jakoś nic nie słychać.

A może do podjęcia planów wybudowania sali gimnastycznej przyczyniłaby się  "mała" zmiana? Najprościej byłoby dobrze nazwać pomysł wybudowania sali gimnastycznej. Jeżeli nazwalibyśmy salę np.: CENTRUM SPORTOWE DLA UCZNIÓW - to szansa na uwzględnienie budowy sali w pomysłach Burmistrza wzrośnie!!! Magiczne slowo CENTRuM - ma moc !!! powinno zadziałać !

Portret użytkownika zawadczanin
Wysłane przez zawadczanin (niezweryfikowany) w 7 luty, 2018 - 19:36

Niedawno w Krajobrazach Zawadzkiego została pokazana wizualizacja osiedla domków jenorodzinnych, mija miesiąc będziemy mieli osiedle mieszkaniowe, za miesiac moze powstanie zakład Produkcyjny w tym miejscu. Ważny są pomysły przed wyborami, chore pomysły i nic nowego nie wnoszące. Ważne żeby tylko sprzedać działke a potem niech się martwią, mielismy wiele przykładów w tym jeden dotyczący tej okolicy. Ważne żeby orkiestra grała, ale to już jest zarządzanie gminą a nie zabawa w orkiestrę

Odpowiedz