fbpx Mamy swoją legendę | Strzelec Opolski

Mamy swoją legendę

Mamy swoją legendę

Artykuły : 
Numer wydania: 

Przypomnijmy, że w 2014 roku na łamach „Strzelca” opublikowaliśmy legendę o bitwie pod Jemielnicą. Z języka niemieckiego na polski przetłumaczył ją Piotr JelittoPlanują wydanie książki...

Publiczne Gimnazjum im. Johannesa Nuciusa w Jemielnicy realizuje projekt pn. „Jemielnica, tak jak Kraków, ma swoją legendę”.

- Jego celem jest ocalenie od zapomnienia odnalezionej legendy związanej z klasztorem cystersów w Jemielnicy - wyjaśnia Grażyna Korczowska, dyrektor szkoły. - W związku z tym planujemy przetłumaczenie legendy na język polski oraz wydanie jej w formie książki w wersji dwujęzycznej, tj. niemiecko-polskiej. Będzie ona doskonałą promocją naszej gminy i na pewno odbije się szerokim echem w naszym województwie. Stanie się również dodatkową atrakcją na Szlaku Cysterskim w Polsce - przewiduje. - Wydaną przez nas książkę przekażemy do bibliotek szkolnych, biblioteki powiatowej, wojewódzkiej oraz narodowej. Ponadto chcielibyśmy w oparciu o autorski scenariusz przygotować inscenizację legendy pt. „Bitwa pod Jemielnicą” i zaprezentować ją lokalnej społeczności. Do współpracy przy realizacji projektu zaprosiliśmy zdolnych, twórczych ludzi z terenu gminy Jemielnica - dodaje.

Szkoła wystarała się o środki finansowe na wydanie książki z Programu Aktywni w Regionie 2016.

- Pozyskaliśmy znaczącą, ale niestety niepełną kwotę, o którą wnioskowaliśmy - mówi dyrektor Korczowska. - W związku z tym zwróciliśmy się z prośbą do lokalnych przedsiębiorców i instytucji o finansowe wsparcie naszego projektu. Niektórzy już odpowiedzieli na nasz apel. Wszystkich, którzy jeszcze chcą dołączyć do grona sponsorów, prosimy o wpłaty do 12 lutego 2017. Z każdego datku będziemy się bardzo cieszyć.

Osoby chcące pomóc, mogą przekazywać pieniądze na konto Publicznego Gimnazjum im. Johannesa Nuciusa w Jemielnicy nr 52 8907 1018 2007 6000 5231 0001. W tytule należy wpisać: Projekt Jemielnica, tak jak Kraków, ma swoją legendę /nazwa wpłacającego/.

Darczyńcy zostaną uwiecznieni na specjalnej stronie w książce oraz wypisani na plakatach promocyjnych. Zachęcamy do wsparcia szkolnej inicjatywy!

JK

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Co roku pielgrzymują
Gmina pomoże usunąć azbest
Pożar w Barucie
Gimnazjum na razie zostaje
Przyszli z życzeniami
Szanownej jubilatce...
Odeszli...

Komentarze

Portret użytkownika Kefas
Wysłane przez Kefas (niezweryfikowany) w 31 Styczeń, 2017 - 20:23

Tydzień temu był artykuł o smieciach i wylewano kubły pomówień i pod adresem wójta, gminy, wodociągów.

Ciekawi mnie, czemu wsród Jemielnicaczan jest tyle złego, takiej ludzkiej wredności. Ciekawi mnie, dlaczego forum jest miejscem obrażania i dokuczania. Ciekawi mnie, czemi ani jeden z ludzi nie napisze nigdy pozywynego słowa. Na przykład teraz nikt nie pochwalił publicznie inicjatywy młodych gimnazjalistów.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Styczeń, 2017 - 21:23

Jest nienawiść i będzie dopóki władza gminy nie odejdzie, dopóki władza gminy powie pass, nie nadajemy się. 

Czytelniku zastanów się nad tym zdaniem, przykładowym zdaniem

- kanalizacja i woda drożeje, doją nas, a prezesi wodociągów zarabia olbrzymią forsę...

jak ma być dobrze, jak chwalić?

W tym tygodniu czytamy w gazecie jemielnickie gimnazjum nie będzie wygaszone teraz, a dopiero za 2 lata. Wygaśilibyśmy teraz  to jednego dyrektora i wicedyrektora było by mniej na utrzymaniu. Ale to nie!!

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 1 luty, 2017 - 14:59

Art. 241 ust 2 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.- Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe

2. Dyrektor dotychczasowego gimnazjum, prowadzonego przez jednostkę samorządu terytorialnego, z dniem włączenia gimnazjum do ośmioletniej szkoły podstawowej, o którym mowa w art. 131 ust. 1 pkt 2, staje się wicedyrektorem ośmioletniej szkoły podstawowej, o której mowa w ust. 1, i zajmuje to stanowisko do końca okresu, na jaki powierzono mu stanowisko dyrektora dotychczasowego gimnazjum.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Styczeń, 2017 - 22:00

Jak mamy chwalić jak co roku dzieje się gorzej, co roku większa patologia. To się w glowie nie mieści co na tej gminie wyrabiają. Dawno już powinno byc referdum i przyśpieszone wybory samorzadowe.

Odpowiedz