fbpx Mamy burmistrza! | Strzelec Opolski

Mamy burmistrza!

Mamy burmistrza!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Już dawno wybory w gminie Kolonowskie nie budziły takich emocji.

Mało aktywna przed pierwszą turą mniejszość niemiecka zwarła szyki. W całej gminie pojawiły się dziesiątki, jeśli nie setki plakatów z wizerunkiem burmistrza Norberta Kostona. Chyba w każdej skrzynce pocztowej znalazł się też jego list do mieszkańców, z opisem sukcesów gminy w ostatnich latach.

Jednocześnie po gminie zaczęły krążyć plotki na temat kontrkandydata. Nie wiadomo, kto był ich autorem. Mieszkańcy pocztą pantoflową dowiedzieli się na przykład, że Joachim Leja, po objęciu stanowiska ma zamiar zwolnić połowę pracowników urzędu oraz że planuje zamknąć stację Caritas w Kolonowskiem (która notabene nie jest własnością gminy). Leja starał się na bieżąco odpowiadać na zarzuty. Jednocześnie za pośrednictwem internetu zachęcał mieszkańców do udziału w wyborach.

Ostrej krytyki doczekał się Norbert Koston. Zarzucano mu między innymi zatrudnianie szefów gminnych jednostek bez konkursu, czy niegospodarność, w postaci przejęcia zrujnowanego dworca PKP w Kolonowskiem.

Ostra kampania przełożyła się na zainteresowanie drugą turą wyborów. 30 listopada do urn w gminie Kolonowskie poszło tylko o 42 wyborców mniej, niż w pierwszej. Zagłosowało 1911 osób, czyli 38% mieszkańców gminy. Wolą większości burmistrzem został Norbert Koston, uzyskując 1042 ważne głosy, o 202 więcej niż jego przeciwnik. Kostona zdecydowanie poparły Staniszcze Małe i Spórok oraz wyborcy w PSP Kolonowskie. W Staniszczach Wielkich nowy-stary burmistrz otrzymał o osiem głosów więcej niż kontrkandydat. W Fosowkiem Leja wygrał trzema głosami, a w OSP Kolonowskie - pięćdziesięcioma czterema.

Joachim Leja z pokorą przyjmuje wynik.

- Gratuluję Norbertowi Kostonowi wygranej. Po pierwszej turze wyborów i zwycięstwie naszego komitetu w radzie myślałem, że gmina Kolonowskie jest gotowa na zmiany - mówi. - Kampania była bardzo ostra padło wiele nieprawdziwych zarzutów pod moim adresem. Myślę, że to zaważyło na wyniku, który akceptuję, nie wykluczam jednak ponownego startu w wyborach za cztery lata.

Norbert Koston uzyskał poparcie 55% mieszkańców.

- Pomimo ostrej kampanii, a nawet wielu pomówień na mój temat, jakie się pojawiły, wyborcy zaufali właśnie mnie - mówi ponownie wybrany burmistrz. - Miałem bardzo silnego kontrkandydata. Nikt jednak nie negował moich dotychczasowych osiągnięć. Mam zamiar kontynuować te działania, które rozpocząłem i zapowiedziałem.

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Odlotowa pasja
Spórok na szczycie tabeli
Bajka i kabaret

Komentarze

Portret użytkownika mieszkaniec
Wysłane przez mieszkaniec w 2 Grudzień, 2014 - 11:16

Gmina kolonowskie nie chce albo boi sie zmian.Chca dalej tak zyc bo nie sa innego zycia nauczeni.Wyrazy wspolczucia Tubylcom tej gminy.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Grudzień, 2014 - 17:26

Wybory pokazały jaki jest przekrój i świadomość mieszkańców naszej gminy. Wygrana Kostonia to potwierdza! Wynik 1042 dla Kostonia do 840 dla Leji nie jest powalający. Jak z tego wynika różnica jest niewielka..ale jest! Należy uszanować wolę wyborców, co nie oznacza, że nie należy Kostoniowi patrzyć teraz bardzo uważnie na ręce." Pomimo ostrej kampanii, a nawet wielu pomówień na mój temat, jakie się pojawiły, wyborcy zaufali właśnie mnie - mówi ponownie wybrany burmistrz"  a może należałoby te "pomówienia" sprawdzić? Może poprzez NIK albo CBA...Mam nadzieje, że nowa Rada Miasta a głównie radni NGK nie dają się ani kupić ani ogłupić.. To Rada jest od ustalania kierunków działań a burmistrz jest od tego by je wykonać! Pamiętajcie o tym Rajcowie Kolonowskiego!

Portret użytkownika achim999
Wysłane przez achim999 (niezweryfikowany) w 2 Grudzień, 2014 - 17:55

Troche to dziwne, bo niektorzy radni z NGK cztery lata temu startowali z MN !!!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Grudzień, 2014 - 21:49

Koston wygrał wybory tylko i wyłacznie dzięki plotkom, a jakie to plotki były, każdy z nas słyszał. 

Zachowanie niegodne burmistrza.

Portret użytkownika Racjonalny
Wysłane przez Racjonalny (niezweryfikowany) w 2 Grudzień, 2014 - 22:14

Plotki krążyły na temat obydwojga kandydatów- i wszystkie były tak samo obraźliwe i prymitywne. Watpię, żeby to Panowie byli autorami tych pomówień.

Natomiast spam smsowy NGK do mieszkańców gminy był totalnym dnem, brawa do osoby, która wyszła z inicjatywą, odnoszę wrażenie, że tym gestem raczej odstraszył potencjalnych wyborców.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Grudzień, 2014 - 22:27

Wygrał też dzięki naiwnym wyborcom, którzy uwierzyli w przechwałki z listów wyborczych. Na szczęście nie zamydlił oczu wszystkim, na co wskazuje dobry wynik pana Leji.

Burmistrz przypisał sobie wszystkie zasługi, tak jakby on sam wszystko zbudował od podstaw. Przecież on tylko podpisywał projekty unijne, które tworzył i realizował ktoś inny!!! Jak sam twierdzi "Nikt jednak nie negował moich dotychczasowych osiągnięć [haha czyżby nie czytał wielu komentarzy na stronie SO??]. Mam zamiar kontynuować te działania, które rozpocząłem i zapowiedziałem." - wiadomo, wysłuży się osobami trzecimi, a sam się będzie szczycił, czego on to nie zrobił dla gminy...

Wierzę jednak, że za 4 lata osoby głosujące w tym roku na pana Kostonia przejrzą na oczy i dokonają innego wyboru.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Grudzień, 2014 - 23:21

Kampania wyborcza zakończona. Mieszkańcy wybrali, tego kogo chcieli, więc probonuję zakończyć te wojny podjazdowe. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Grudzień, 2014 - 12:02

To racja! Zakończona, ale to oznacza,że nalezy się zabrać do pracy.. Dane mieszkańcom obietnice zacząć realizować. Mam nadzieje że ta kiełbasa wyborcza przyniesie wymierne efekty a nie jak zawsze będzie tylko wspomnieniem wyborczych obietnic! Jak pewnie zauważyliście Kostoń zaczął się kłaniać i pozdrawiać mieszkańców,których do tej pory nie zauważał! Oby tak zostało... jednak jak znam tego pana to nie będzie to trwać wiecznie, odezwie się ta druga strona, pogardy i zadufania w sobie.. Zawadzkie wybrało a Kolonowskie nadal jest zaściankiem!

Odpowiedz