fbpx Ma udawać zabytek | Strzelec Opolski

Ma udawać zabytek

Ma udawać zabytek

Artykuły : 
Numer wydania: 

Przedłużające się ustalenia z konserwatorem zabytków wydłużają sprawy dotyczące rozbudowy szkoły podstawowej w Staniszczach Małych. Dokumentacja związana z inwestycją 18 lipca została złożona w starostwie. To, przed wydaniem pozwolenia na budowę, zwróciło się do konserwatora zbytków o zaopiniowanie projektu.

 

Gminni urzędnicy zapewniają, że projekt był konsultowany z konserwatorem na bieżąco, więc nie powinno być tu problemów. Między innymi ze względu na zalecenia konserwatora dobudowana część szkoły musi zostać wykonana z czerwonej cegły klinkierowej, aby wizualnie upodobniła się do zabytkowego budynku, w którym dziś uczą się dzieci. Pracownicy magistratu mają nadzieję, że pozwolenie na budowę pojawi się w najbliższych dniach. Wtedy zostanie ogłoszony przetarg na realizację zadania.

 

Termin zakończenia budowy do końca bieżącego roku staje się coraz mniej realny. Co prawda może się znaleźć firma, która będzie w stanie wykonać prace w tym terminie, ale należy też brać pod uwagę warunki pogodowe, które mogą całkowicie zatrzymać budowę.

 

Ten rok w szkole w Staniszczach Małych nie będzie należał do łatwych. Jak już pisaliśmy, pierwsza klasa będzie się uczyć w świetlicy w Spóroku, bo w Staniszczach jest za mało pomieszczeń. Dodatkowo przedszkolaki pozostają bez głównego urządzenia na placu zabaw, które zepsuło się wiosną, a przed rozbudową nie było sensu ustawiać nowego. Miejmy nadzieję, że budowa ruszy szybko i równie szybko się zakończy, nie zakłócając nadmiernie procesu edukacyjnego.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Chodź potańczyć i pośpiewać
Lato, lato i już po...
Unia ochroni hrabiego?
W rytmie Wschodu

Odpowiedz