LEKKOATLETYKA Rozpoczęli starty

Młodzi reprezentanci lekkoatletycznego klubu ze Strzelec Opolskich rozpoczęli sezon startów, biorąc udział w mitingu organizowanym przez Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki.

Miting odbywał się we Wrocławiu i w gronie ponad 600 zawodniczek i zawodników było czworo zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Komar Strzelce Opolskie: Zofia Mehlich, Hieronim Daniel, Dominik Czerniec oraz Laura Jonderko.

W biegu na 400 m Dominik Czerniec zajął czwarte miejsce w swoim biegu, osiągając wynik 53,22 s. Hieronim Daniel uzyskał czas 56,68 s i zajął siódme miejsce w swoim biegu (odbyły się cztery). Ostatecznie Czerniec miał piąty czas mitingu na tym dystansie, natomiast Daniel osiągnął 16. czas na tym dystansie.

Laura Jonderko startowała w biegu na 100 m, osiągając czas 13,75 s i zajęła siódme miejsce w swoim biegu (odbyło się 10 biegów na tym dystansie). Ostatecznie osiągnięty przez nią czas był na tym dystansie 37. czasem na 73 zawodniczki. Najbardziej zapracowaną zawodniczką była natomiast Zofia Mehlich, która wystartowała w dwóch dyscyplinach. W biegu na 100 m przez płotki osiągnęła czas 15,81 s, wygrywając swój bieg. Czas ten był drugim po podsumowaniu wszystkich uczestników na tym dystansie, do zwyciężczyni zabrakło Zofii tylko 0,15 s. W rzucie oszczepem Zofia rzuciła 31,65 m i również była druga, ze stratą prawie trzech metrów do zwyciężczyni.