fbpx Leją się żale | Strzelec Opolski

Leją się żale

Leją się żale

Artykuły : 
Numer wydania: 

Taki oto list przysłał do redakcji jeden z Czytelników:
„Piszę w imieniu mieszkańców 1-go Maja w Piotrówce. Pytamy wójta gminy, kiedy będzie odwodnienie naszej ulicy, ponieważ cały czas wypowiada się na temat odwodnienia ul. Wiejskiej w Wierchlesiu, a nic nie wspomina o naszej ulicy, a właśnie z ulicy Wiejskiej płynie w naszym kierunku najwięcej wody. Wprawdzie zrobiono już część ulicy Wiejskiej, lecz woda dalej płynie i zalewa nasze posesje i drogę, powodując szkody. Studzienki kanalizacyjne umieszczono tylko po jednej stronie drogi, zamiast umieścić jedną po drugiej stronie drogi, wówczas woda byłaby zbierana i nie przedostawałaby się na naszą ulicę.
Wójt gminy dba tylko o swoją miejscowość, tamtejsi mieszkańcy mają place zabaw, skwery, zieleńce, zadbane drogi, a u nas nic, nawet porządnej drogi – tylko zalana. My, mieszkańcy ul. 1-go Maja także należymy do gminy i też płacimy podatki”.
Poprosiliśmy wójta Joachima Jelitę o zajęcie stanowiska w poruszonej przez Czytelnika sprawie.
- Byłem w Piotrówce w deszczowy dzień i na ulicy 1-go Maja nie widziałem żadnego wodnego zastoiska – mówi wójt. – Nie jest możliwe, by woda z Wierchlesia spływała do Piotrówki. Sprawa odwodnienia dróg gminnych ostatecznie będzie rozwiązana przy budowie kanalizacji sanitarnej. W Piotrówce najprawdopodobniej powstaną studzienki chłonne. Odpieram zarzut, że dbam tylko o Jemielnicę. Każde sołectwo otrzymuje co roku określoną sumę pieniędzy, którą może przeznaczyć na własne potrzeby. Wieś Jemielnica wyposażyła za nie plac zabaw. Piotrówka przeznaczyła je na inne cele – m.in. na parking, mieszkańcy mogą więc zgłaszać uwagi radzie sołeckiej.
Sołtyska wioski Alina Sereda, o ile o kłopotach z wodnymi zastoiskami w różnych miejscach wsi wie i sama zgłasza je na sesji rady gminy, o tyle o potrzebie placu zabaw pierwsze słyszy…
- Grupa odnowy wsi i rada sołecka od dawna myślą o placu rekreacyjnym i on powoli powstaje – mówi. – Nigdy jednak żaden mieszkaniec nie zgłaszał mi, że zamiast parkingu wolałby na przykład huśtawki. Plac zabaw w Piotrówce na pewno powstanie – potrzeba tylko czasu, teraz priorytetem są dożynki gminne, które w tym roku odbędą się u nas. Tymczasem, zapraszam mieszkańców na spotkanie wiejskie w piątek 8 lutego o 18.00 w świetlicy. Będzie okazja do rozmowy.
JL

Komentarze

Portret użytkownika marek piotrówka
Wysłane przez marek piotrówka (niezweryfikowany) w 6 luty, 2008 - 13:59

Tak racja tylko na Jemielnica wszystko koło mnie tez rów bez odpływu jest to jest wogóle parodia

Odpowiedz