fbpx Łaziska gospodarzem święta | Strzelec Opolski

Łaziska gospodarzem święta

Łaziska gospodarzem święta

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dożynki gminne 2017

Świętowanie w Łaziskach zaczęło się w piątek (18 sierpnia) wieczorem od Klubowej Nocy Strażackiej. To inicjatywa miejscowych ochotników.

- Chcieliśmy ją zorganizować 6 lat temu, ale nie doszła do skutku - mówią druhowie. - Udało się w tym roku. Zjechały do nas tłumy - także spoza powiatu. Impreza pod namiotem była bardzo udana i na pewno ją powtórzymy.

Sobota poświęcona została jubileuszowi 126-lecia OSP Łaziska (więcej na ten temat obok). Hasło strażackie „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” wybrano jako myśl przewodnią całego gminnego święta plonów - ozdobiło scenę pod namiotem.

Niedzielne dożynki (20 sierpnia) zaczęły się od przemarszu korowodu przez wieś. Na szczęście nie padało, mimo że od rana niebo pokrywały chmury. Dalsze uroczystości odbywały się pod namiotem. Starostowie dożynkowi Gabriela Mraz i Jan Wolnik wręczyli wójtowi bochen chleba z tegorocznych ziaren.

- Szczególnie pozdrawiam rolników - dziękował wójt Marcin Wycisło i witał oficjalnie gości dożynkowych.

- Tylko rolnicy wiedzą, ile wysiłku wymaga produkcja żywności, ile trzeba się napracować, by powstał chleb. Bądźmy dla siebie dobrzy jak chleb - mówił wójt i dziękował organizatorom święta: radzie sołeckiej Łazisk i sołtys Klaudii Kraka, radnym, strażakom OSP Łaziska, mieszkańcom wioski, sołtysom innych sołectw, a także policji i kierownikom zespołów artystycznych.

Chleb pokroili proboszczowie: ks. Henryk Pichen i ks. Alojzy Piechota, a sołtysi rozdzielili go między ludzi. Po oficjalnej części nastąpiła artystyczna - zgodnie z programem. Na scenie pojawili się m.in. mażoretki, Jessika, Masztalscy i Faska. Dzień wcześniej można było usłyszeć m.in. Zgranych Fojermanów oraz Janusza i Dominikę Żyłka.

- Bardzo dziękuję mieszkańcom Łazisk za ogromne zaangażowanie w przygotowanie dożynek - mówi sołtys Klaudia Kraka. - Cieszę się, że mogłam na nich liczyć. Pięknie przystroili posesje, pytali, w czym mogą mi pomóc, bardzo się zmobilizowali. To budujące. Dziękuję również wszystkim uczestnikom korowodu - dodaje.

JK

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Starostowie nieśli chleb
Służba od 126 lat

Komentarze

Portret użytkownika Boczek
Wysłane przez Boczek (niezweryfikowany) w 22 Sierpień, 2017 - 11:14

Super dozynki, najbardziej mi sie klubowa noc podobala. Wyrwalem sobie laske z Suchodanca i jutro jade na randke. Jejeje-je. Zycie jest piekne jak sie ma 20 lat.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Sierpień, 2017 - 19:45

Szanowni Państwo, Dostojni Goście Łaziska cieszą się kiedy mówicie, że dożynki w Łaziskach były super. 

Minie się na dożynkach najbadziej podobało że darmocha dla elity praktycznie nie była zauważalna tak jak na innych dożynkach w naszej gminie. Łaziskach nie było tak bezszelne jak co niektóre wsie, że dla elity to lizu lizu, wszystko za darmo a zwykłemu człowiekowi to nawet nie umieli białego obrusu na stół położyć. Oczywiście jest to wstyd, poniżenie i głupota organizatorów.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Sierpień, 2017 - 21:35

Łaziska są piękne. Organizatorzy dozynek to wzór do nasladowania. Poczęstunek kołoczem i białe obrusy dla wszystkich to poprostu najwyższy poziom. Łaziska mają wielkie serce dla wszystkich ludzi. Może jakiś komentarz na ten temat ze strony innych wiosek np Piotrówki? Łaziska mają wielki szacunek dla kazdego człowieka, a nie że jednym to by lizu lizu a drugich mają gdzieś. 

Organizatorzy przyszłych dożynek bierzcie przykład i się uczcie od Łazisk. 

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Sierpień, 2017 - 23:06

Łaziska zawsze potrafią się wykazać. To już trzecie  dożynki  zorganizowane przez  sołectwo Łaziska i były  jak poprzednie równie bardzo dobrze  zorganizowane. Wielki ukłon za przygotowanie i przyozdobienie wioski.

Portret użytkownika Jeronie kaj olma?
Wysłane przez Jeronie kaj olma? (niezweryfikowany) w 23 Sierpień, 2017 - 09:46

Za komuny wszystko było za darmo i skończyło się wielką dupą.

z ciekawości pytam, bo mnie nie było od lat na dozynkach....co było w laziskach a co w innych miejscach za darmo?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Sierpień, 2017 - 21:28

Skoro Piotrówka wpycha głowę w piasek i nie umie skomentować jak w Łaziskach każdego człowieka potraktowano sprawiedliwie jak równy z równym, a u nich to grubą krechą odzielony został plebs od szlachty to może inne wisoki skomentują zachowanie organizatorów  dożynek z Łazisk. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Sierpień, 2017 - 22:52

Brawo Łaziska inne wioski moge sie wstydzic,bo takich dożynek  jakie są  w Łaziskach nie ma nikt.Gratulacje dla p.Soltys ,Rady Soleckiej i Strażaków .Jesteście super.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Sierpień, 2017 - 11:17

Tę oraz inne pochwały pod adrewsem Łazisk wypisuje ten sam troll internetowy. Maniak jakiś czy co? Może jeszcze jest pijany po imprezach dożynkowych?

Portret użytkownika Francek wele przikopy
Wysłane przez Francek wele pr... (niezweryfikowany) w 23 Sierpień, 2017 - 23:57

Łaziska dyskryminują inwalidów!

Proponuje rozdanie kołacza wszystkim mieszkańcom Gminy Jemielnica! Coż za niebywałe chamstwo Łazisk! Dyskryminują tych, którzy chętnie by sobie zjedli, a nie mogli przyjść, bo są starzy i schorowani, albo też są na wózku inwalidzkim.

Portret użytkownika Sowa
Wysłane przez Sowa (niezweryfikowany) w 24 Sierpień, 2017 - 00:01

Gdy oglaszono zwyciestwo pana Wycisło zastanawiałem się pare lat temu, czy on będzie naszym błogosławieństwem czy przekleńtswem. Dziś już wiem. Jesteś naszym Bogiem. Dziękujemy ci za Twą pracę i życzymy sto lat w zdrowiu. Nie bierz do serca Twego słów małych ludzi, malkontentów, którzy niczym sląskie BEBOKI specjalizują się w dopierdalaniu innym ludziom.

Pozdro z Dingolfdingu.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Sierpień, 2017 - 21:37

Haha ludzie nie bądźnie śmieszni, chwalicie wójta i piszecie pozdro z dingola, czy wy rozumiecie co piszecie?? Uciekliście z jemielnicy do dingola bo tu jest az tak źle prawda? Prawda was rozwala co nie? 

Wójt Marcin Wycisło absolutnie  i absolutnie i absolutnie, bez zadnych najmniejszych wątpliwości  nie nadaje sie za wójta bo np wodociągi doją ludzi pełną parą, prezes i wice wodociągów zarabia olbrzymią forse na miesiac, ludzie młodzi z gminy jemielnica uciekają bo rudno wyrzyć a wojt marcin wycisło rogal od ucha do ucha i mówi no co wy chciecie, wszystko w porzadku. 

Panie wójcie Pan nawet jak zdejmnie swoje okulary to widać niesamowita emigrację z gminy jemielnicy prawda? Ale za to trzeba tylko wam poklaskać róbcie tak dalej jak robicie a za kilkadziesiąt lat będzie tu pusto. 

A wy ludzie dalej czytajcie wpisy wójta marcin wycislo na fb to zrozumiecie jak w gminie jemielnica jest pięknie. Szkoda że tak to dobrze zrozumieliście że sami wyjechaliście hahaahahhaha. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Sierpień, 2017 - 21:44

Nalezy doprecyzować że wspólwlaścielem strzeleckich wodociągów jest gmina jemielnica a gminę reprezetuję wójt Marcin Wycisło. 

A to oznacza, ze swój doji swojego!!! 

Recepta na to tylko jedna - zmiana wójta. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Sierpień, 2017 - 22:44

Co ty pier.olisz? Ludzie do gminy Jemielnicy powracają z zagranicy jak i z sąsiednich miejscowości.   Czysty przyklad juz masz ze jest potrzeba budowy nowego przedszkola

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Sierpień, 2017 - 23:06

No szanowni Państwo z dingolfinku proszę nie chować głowę w piasek i proszę o komentarz. Co wam głupio, wstyd wam, za wasze głupie, chamskie i beznadziejne wpisy. Bronicie wójta wycisły, chwalicie jak to w jemielnicy dobrze a sami wyjechaliście za granicę, to po jakiego .... wyjechaliście jak tu tak dobrze?

Człowieku ludzie wracają do jemielnicy - wiesz, jak to wpisywałeś to chyba miałeś minimum 5 promila alkoholu wy wydychanym powietrzu. To są mega bzdury. 

Wiecie komu jest dobrze w jemielnicy??

Panu Piotrowi Pyce bo zajmuje 2 stanowiska pracy chodź nie ma 4 rąk do roboty,  to jego dynamika wzrost wynagrodzenia jest oszałamiący. Ktio by nie chwalił gminy jak by dostawał takie podwyżki wynagrodznia jak on. Jego wynagrodzenie rośnie chodźby było na droźdżach. 

 

Portret użytkownika Dingolsing
Wysłane przez Dingolsing (niezweryfikowany) w 28 Sierpień, 2017 - 00:37

Wycislo jest super. W jemielnicy jest naprawdę dobrze ekonomicznie. Budują się domu, przybywa ludzi. Polacy ze strzlec i inni napływowi się osiedlają. Jest spoko.

ODPOWIADAM NA TWOJE PYTANIE.... Wyjechałem do Dingola, bo jestem homoseksualistą. Tacy ujadacze jak ty ukamieniowali by mnie, gdyby wiedzieli, kim jestem z imienia i nazwiska. To agresja tobiepodobnych pozbawiła mnie domu. Wójt nigdy nikomu złego słowa nie powiedział. I zapewne by mnie nie obrazil. Niech zarabia 3x więcej, bo zasłużył swoją ciężka praca i dobrocią serca. A jak chodzil z moim bratem do podstawówki, a mój brat był kiedyś głodny, to młody wtedy wójt podzielił się jako jedyny z klasy gelnikiem chleba. Sznitą.

Odpowiedz