fbpx Kultura na wyciągnięcie ręki | Strzelec Opolski

Kultura na wyciągnięcie ręki

Kultura na wyciągnięcie ręki

Artykuły : 
Numer wydania: 
W Strzelcach nic się nie dzieje? Jak człowiek chce się „ukulturalnić”, to musi do Opola albo Gliwic jechać? Te slogany słyszy się dosyć często. Jak pokazał nam ostatni weekend, bywają nieprawdziwe.

W sobotę, 23 listopada, w Strzeleckim Ośrodku Kultury gościła grupa kabaretowa „Hrabi”. Występ cieszył się takim powodzeniem, że biletów bardzo szybko zabrakło. Sala drżała od braw a publika ocierała ze śmiechu łzy.

W sobotę i niedzielę na scenie w Rozmierzy miały miejsce prapremiera i premiera najnowszej sztuki opracowanej przez grupę teatralną „Tradycja”. Dramat amerykańskiego pisarza Edmunda Morrisa przygotowała opiekunka grupy Teresa Chudala, na scenie zaprezentowali się: Artur Glinka, Marlena Chudala, Daniel Chudala, Aleksandra Witezy, Adrian Nieświec, Darek Kampa, Marianna Nocoń, Kinga Chudala i Piotr Ochmann. Informacje o kolejnych terminach przedstawienia można będzie znaleźć na stronie rozmierz.blogspot.com.

W niedzielę, 24 listopada, w kościele pw. św. Wawrzyńca w Strzelcach miał miejsce uroczysty koncert z okazji zakończenia obchodów roku wiary. Wystąpili Monika Gruszczyńska – sopran, Witold Matulka – tenor i Mirosław Owczarek – słowo. W programie zawarto najpiękniejsze utwory muzyki sakralnej i nie tylko.

POS

Komentarze

Portret użytkownika silikony
Wysłane przez silikony (niezweryfikowany) w 26 Listopad, 2013 - 21:19

Dobrze, że po utworzeniu Powiatowego Centrum Kultury jest jakiś wybór i jedyne słuszne propozycje można już obchodzić z daleka i to nie w Opolu albo Gliwicach.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2013 - 23:20

Wybór, a jaki? Tam to tylko wiatr hula, a będzie hulał, aż kogoś wydmucha - w rzeczy samej na bruk.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2013 - 19:52

Artykuł nie wiadomo o czym i po co.
Grupa teatralna "Tradycja" istniała zanim jeszcze komuś zrodził się w umyśle pomysł utworzenia ośrodka kultury.
Na pomysł wpuszczenia na salę widowiskową różnych grup żyjących z publicznych występów wpadł już dawno temu nawet nie wiadomo jaki menadźer budynku nazwanego obecnie Strzeleckim Ośrodkiem Kultury, a msze w kościele odbywają się odkąd go zbudowano.

Portret użytkownika pudernica
Wysłane przez pudernica (niezweryfikowany) w 1 Grudzień, 2013 - 13:19

Oby tylko, Opole i Gliwice przez to nie zbankrutowały, bo trzeba będzie się przez to "ukulturalniać" w Wrocławiu albo Katowicach.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Grudzień, 2013 - 20:30

Obyś tego nie powiedziała w złą chwilę.
Bo tutaj mamy potężne, w pełni samochwalne zagłębie coolturalne.

Odpowiedz