Kto układa się w gminie?

Kto układa się w gminie?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Wyścig po władzę w gminie trwa. Wystartowało w nim kilka komitetów, które lada dzień zdradzą, kogo dokładnie będą promować pod swoim szyldem. Na razie wiadomo, że bój będzie zacięty między Mniejszością Niemiecką, Komitetem Wyborczym Wyborców „Stop Układom”, Komitetem Wyborczym Odnowy Wsi Gąsiorowice, Komitetem Wyborczym Stowarzyszenia Odnowy Wsi Piotrówka.

 

Z listy Mniejszości na pewno wystartuje obecny wójt Joachim Jelito. Będzie się on ubiegał o funkcję sprawowaną do tej pory. Żaden z lokalnych komitetów nie zamierza wystawić mu kontrkandydata.

 

- My popieramy obecnego wójta – deklaruje Jan Kapuściński z komitetu Odnowy Wsi Gąsiorowice. – Wystawimy tylko kandydatury radnych. Zależy nam na rozwoju naszej wsi. Chcemy zawalczyć o inwestycje na naszym terenie.

 

- Działamy dla dobra Piotrówki – mówi Alina Sereda z komitetu Stowarzyszenia Odnowy Wsi Piotrówka. – Zależy nam na dobrej współpracy z wójtem – choć kandydatury na to stanowisko nie wystawiamy. Chcemy, żeby nasza wioska się rozwijała, żeby nasi radni godnie ją reprezentowali i żyli w zgodzie z całą gminą.

 

Inną dewizę ma komitet „Stop Układom”. Powstał on z inicjatywy obecnego radnego Józefa Cwielonga z Piotrówki, choć zarejestrowany jest na kogo innego...

 

- Na mojego szwagra – mówi Cwielong – ale to ja byłem inspiratorem.

 

Dlaczego komitetu nie zarejestrował na siebie? Nie do końca potrafi wyjaśnić.

 

- Nie startuję na wójta, bo w gminie jest mocny układ – twierdzi Józef Cwielong. – Najpierw trzeba rozbić układ. Teraz rządzi Mniejszość, która ma 10 radnych. Mimo że sam należę do MN, to nie dano mi szansy wystartowania z jej listy. Co więcej, zostałem nieformalnie usunięty ze struktur MN. Wśród radnych MN są układy, chociaż oficjalnie nie ma dyscypliny klubowej – mówi Cwielong. – Radni dostają instrukcję, jak mają głosować. A wszystko obraca się wokół wójta. To dlatego powstał komitet „Stop Układom”. Nazwa jest prowokacyjna, ale zamierzona – podkreśla.

 

- Nie odnoszę tej nazwy do siebie, bo nie mam żadnych układów – komentuje wójt Joachim Jelito. – Z nikim się nie zmawiam. U nas nie ma dyscypliny klubowej. Każdy radny głosuje zgodnie ze swoim przekonaniem. Wielokrotnie zdarzało się, że radni MN byli w opozycji do wójta. Na tym polega demokracja. Ja mogę spojrzeć w oczy moim wyborcom. Opozycja sprowadziła na mnie kontrole Najwyższej Izby Kontroli i Regionalnej Izby Obrachunkowej, a także komisji rewizyjnej... Żadna z instytucji nie potwierdziła zarzutów, które stawia mi opozycja. To zwykłe pomówienia – uważa wójt.

 

Na dowód swojej dobrej pracy pokazuje wyróżnienie w rankingu „Europejska Gmina – Europejskie Miasto 2010”.

 

- Gmina Jemielnica pod względem ilości pozyskanych środków unijnych jest na 5. miejscu w województwie opolskim, za Kolonowskiem, Głuchołazami, Opolem i Ozimkiem – mówi Joachim Jelito. – To znaczy, że moja praca nie idzie na marne. Ostatnio otrzymaliśmy też tytuł „Samorządu przyjaznego szkole uczącej się”.

 

Kto wygra wyścig po władzę w nowej kadencji? O tym muszą już 21. listopada zadecydować sami mieszkańcy.

 

JL

 

 

 

 

Komentarze

Portret użytkownika Palikot spalił kota. Kot nie spali Palikota.
Wysłane przez Palikot spalił ... (niezweryfikowany) w 17 Październik, 2010 - 00:27

Jak pan Cwielonk obieca, że przynajmniej część pań spod Opola po ewentualnych wygranych wyborach będzie stacjonowała w Jemielnicy, to zagłosuje na niego jako wójta. Bęzyna droga, a ja brzydki i podpijam. Ale mam internet i umiem korzystać z emaila.

Cwielonk na prezydenta!!!!!!!!!!!

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Październik, 2010 - 21:48

Bardzo dobra nazwa, szkoda tylko, że nie ma innego kandydata.
Jak widać kóleczko wzajemnej adoracji prężnie działa, bo kiedy gra toczy się o nie byle jaką mamonę nie ma co się wychylać, żeby nie wypaść za burtę.

Portret użytkownika czytelnik_bumerang
Wysłane przez czytelnik_bumerang (niezweryfikowany) w 13 Październik, 2010 - 01:29

cóż za smętne pieprzenie na tym forum!!

zamiast pieprzyć farmazony to pomóżcie mi: słuchajcie, nie wiecie gdzie można kupić bażanty?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Październik, 2010 - 18:22

To jest banda na tej Gminie masakra wszystko ino na Jemielnica robią najlepszy od nich to tyn 20 letni marcedes osp masakra jak można kupic samochód 20 letni niedługo sie rozleci heh smiech na sali

Portret użytkownika czytelnik_bumerang
Wysłane przez czytelnik_bumerang (niezweryfikowany) w 14 Październik, 2010 - 00:36

Jemielnica to stolica.

Piotrówka to pipidówka.

Portret użytkownika dedal
Wysłane przez dedal (niezweryfikowany) w 14 Październik, 2010 - 07:17

Jestem za tym aby kazde solectwo wystawilo swojego kandydata na wojta i wtedy nie bedzie problemu czy jakas wioska jest stolica czy pipidowa

Portret użytkownika czytelnik_bumerang
Wysłane przez czytelnik_bumerang (niezweryfikowany) w 15 Październik, 2010 - 20:26

ćwielong to taki LEPPER bis.

krzyczy, obarcza, pomawia, tropi układy tam, gdzie ich nie ma. to jest przypadek dla PSYCHIATRY. Człowiek żyje w świecie swoich fantazji - a to znamiona choroby psychicznej.

Lepperowi wiele osób zaufało. I co? Dostał sie do koryta, nic nie zrobił dobrego i nikogo nie wytropił...ba sam został zdemisjonowany za korupcje.

Portret użytkownika alina_s
Wysłane przez alina_s (niezweryfikowany) w 15 Październik, 2010 - 20:29

A ja go nie lubie. W ogóle nie cierpie buraków, ani cukrowych ani ćwikłowych. Nie lubie ćwieków i innych takich.

Portret użytkownika  Rysiek Michalczuk
Wysłane przez Rysiek Michalczuk (niezweryfikowany) w 15 Październik, 2010 - 21:52

Ten pan Ćwielong robi złą reklamę Piotrówce. Mieszkańcy Piotrówki wcale nie są awanturnikami, pieniaczami czy paranoidalnymi psychopatami (jak już mój przedmówca okreslił zachowanie pana Ćwielonga).

Ludzie z Piotrówki są mili i konstruktywnie potrafią współpracować z wszystkimi! W ZGODZIE WSPÓŁPRACOWAĆ!

Czerwona kartka dla pana Ćwielonga. Mamy pana dosyć.

Portret użytkownika wacek
Wysłane przez wacek (niezweryfikowany) w 16 Październik, 2010 - 11:09

Widzę,że niektórzy wystraszyli się próby zmiany tzw. gminnych układów.Wbrew pozorom radnego Ćwielonga cechuje odwaga w odróżnieniu od zachowań konformistów.Zadajmy sobie pytanie:czy w naszej gminie jest aż tak dobrze,iż nie należy niczego zmieniać? W warunkach demokracji każdy ma prawo do artykułowania swoich poglądów-radny Ćwielong także.

Portret użytkownika Kocham Cwielona
Wysłane przez Kocham Cwielona (niezweryfikowany) w 16 Październik, 2010 - 14:34

Jakie poglady ma cwielong?

rozbic uklad? niech poda przyklad KIEDY i GDZIE zadzialal uklad!

Mniejszosc nie dala Cwielongowi miejsca na liscie, bo Cwieloga cechuje aspoleczna postawa, nikt go nie lubi. W szkolnych czasach tez malo kumpli mial.

Portret użytkownika Palikot spalił kota. Kot nie spali Palikota.
Wysłane przez Palikot spalił ... (niezweryfikowany) w 17 Październik, 2010 - 00:23

Interesuje mnie czy pan Ćwielong chodzi regularnie do Kościoła.
Czy ktoś mi może potwierdzić lub zaprzeczyć. Jeżeli nie chodzi, to obawiam się, że na pana jako wójta nie zagłosuje. A jeżeli chodzi, to zagłosuje.

Portret użytkownika prawnik
Wysłane przez prawnik w 17 Październik, 2010 - 09:47

No tak..chodzenie do koscioła ..miernikiem głosowania na kandydata..ciekawe masz poglądy a ja myśłełem ze wazny jest człowiek, jego postawy, program i to co robił i robi w zyciu... pełno wokół nas takich którzy chodza do kościoła a w przerwach między mszami kradną, biją, oszukuja i cudzołożą..no tak ..ale oni chodza do koscioła i sa cacy...fe..

prawnik

Portret użytkownika janek
Wysłane przez janek (niezweryfikowany) w 17 Październik, 2010 - 19:08

A Ty zapewne "chodzisz" i tylko chodzisz , bo swoją wypowiedzią łamiesz 8 przykazanie "Nie mów fałszywego swiadectwa przeciw bliźniemu swemu".

Portret użytkownika driver
Wysłane przez driver w 17 Październik, 2010 - 20:46

Ja nie chodzę.Nie wierzę w tę całą szopkę z szeptaniem do ucha księdza o swoim pożyciu małżeńskim.Nie wierzę też w tzw "ofiarę" czytaj nowy samochód dla księdza.Oczywiście są wyjątki wśród pasterzy,jak ksiądz Joszko ze Strzelec.Wierzę w Boga,często modlę się i nie potrzebuje do tego konfensjonałów,wystrojonych na złoto kościołów itd.Jasiu,te przykazania jak mniemam wymyśleli kiedyś księża na swoją potrzebę.Moje doczesne życie na pewno jest porządniejsze,niż niektórych świętych biegających do kościoła.

Portret użytkownika hanka
Wysłane przez hanka (niezweryfikowany) w 17 Październik, 2010 - 22:22

a jeden ksiadz sie na studiowce do mnie dobieral. nie chodze do kosciola. co mi z sluchania, ze Zydzi przeszli sucha noga przez morze czerwone.

Portret użytkownika czytelnik praworządny
Wysłane przez czytelnik prawo... (niezweryfikowany) w 18 Październik, 2010 - 09:48

Przekonasz się po śmierci gdy Bóg będzie nas wszystkich rozliczał za nasze życie tu na tym padole ziemskim.

Portret użytkownika driver
Wysłane przez driver w 18 Październik, 2010 - 12:13

Dlatego staram się żyć zgodnie z własnym sumieniem.Nie krzywdzę ludzi,jestm mężem,ojcem i dziadkiem.Nie mnie jest siebie samego oceniać.

Portret użytkownika czytelnik praworządny
Wysłane przez czytelnik prawo... (niezweryfikowany) w 18 Październik, 2010 - 12:28

Driver. ".Nie mnie jest siebie samego oceniać." ? A co właśnie robisz w twojej wypowiedzi pod tytułem: "Ja nie chodzę.Nie wierzę w tę.....
driver, 17 październik, 2010 - 19:46" ?

Portret użytkownika czytelnik praworządny
Wysłane przez czytelnik prawo... (niezweryfikowany) w 18 Październik, 2010 - 09:46

Driver, masz bardzo wysokie mniemanie o sobie. Co na pewno nie jest owocem Ducha Świętego czyli skromności. To co nazwałeś szopką jest wypełnianiem drugiego przykazania kościelnego. A jeśli twierdzisz że nie potrzebujesz konfesjonałów-no cóż Bóg dał człowiekowi prawo wyboru którą drogą pójdzie. Z tym że po śmierci zostanie z tego rozliczony, ale o tym to ty przecież wiesz bo cytuję "Wierzę w Boga,często modlę się".

Portret użytkownika driver
Wysłane przez driver w 18 Październik, 2010 - 12:10

Skąd przekonanie,że mam wysokie mniemanie o sobie?To że napisałem o niektórych ludziach,chodzacych do kościoła?Ależ to prawda.Widziałeś ostatni przemarsz "bogobojnych katolików" po wyjściu z kościoła w Warszawie?Te okrzyki,to pewnie przepełnione miłością do bliźniego.Nie mam wysokiego mniemania o sobie.Jestem prostym szoferem,znam swoje miejsce w szeregu.Nie możesz mieć do mnie pretensji,że jestem asertywny.Zawsze mówię to co myślę,czyli jestem szczery.Nie ma to nic wspólnego z zarozumiałością.

Portret użytkownika czytelnik praworządny
Wysłane przez czytelnik prawo... (niezweryfikowany) w 18 Październik, 2010 - 12:23

Driver skąd ? Proszę już podaję skąd: "Wierzę w Boga,często modlę się i nie potrzebuje do tego konfensjonałów,wystrojonych na złoto kościołów itd" i "Moje doczesne życie na pewno jest porządniejsze,niż niektórych świętych biegających do kościoła".

Portret użytkownika driver
Wysłane przez driver w 18 Październik, 2010 - 12:28

Tak własnie napisałem.Czyż nie jest tak,że część katoloków chodzi do kościoła tylko dla ludzi? (co ludzie powiedzą) a ich życie nie ma nic wspólnego z przykazaniami Bożymi.Czy nie przychodzą na mszę,nie po to aby skupić się na modlitwie,połączyć z Bogiem,a tylko poplotkować?Kto z kim,po co,jak ubrany.Więc napisałem niektórzy.

Portret użytkownika czytelnik praworządny
Wysłane przez czytelnik prawo... (niezweryfikowany) w 18 Październik, 2010 - 12:33

Zgadza się Driver. Tak właśnie napisałeś. A teraz jeszcze raz sobie przeczytaj co to jest pycha.

Portret użytkownika czytelnik praworządny
Wysłane przez czytelnik prawo... (niezweryfikowany) w 18 Październik, 2010 - 09:57

Driver, przytoczę tobie jeszcze wyjaśnienie ( za wikipedią ) jednego z grzechów głównych w chrześcijaństwie.
"Pycha – pojęcie i postawa człowieka, charakteryzująca się nadmierną wiarą we własną wartość i możliwości, a także wyniosłością. Człowiek pyszny ma nadmiernie wysoką samoocenę oraz mniemanie o sobie. Gdy jest wyniosły towarzyszy mu zazwyczaj agresja.

W wielu przypadkach pycha, czyli wyniosłość, jest spowodowana wysokimi osiągnięciami w życiu lub niepowodzeniami drugiej osoby."

Portret użytkownika driver
Wysłane przez driver w 18 Październik, 2010 - 12:16

Co Wam wszystkim strzeliło z tą pychą i brakiem skromności.To że nie podoba mi się zachowanie niektórych katolików czy samych księży nazywacie pychą?No tak,jak Wam od dziecka wkładano do głowy,że ksiądz jest nietykalny i cokolwiek zrobi,nie mówi się o nim źle.Mówię co myślę,nikogo nie obrażam.Jakież to szczęście że żyjemy w 21 wieku.Już się widzę na stosie.

Portret użytkownika czytelnik praworządny
Wysłane przez czytelnik prawo... (niezweryfikowany) w 18 Październik, 2010 - 12:30

Driver. Na jakiej podstawie twierdzisz że to twoje życie jest porządniejsze od innych ? Grzeszysz tu właśnie pychą !

Portret użytkownika oswald
Wysłane przez oswald (niezweryfikowany) w 17 Październik, 2010 - 22:27

ano taki znaczenie, ze jak mu sie nie chce do kosciola chodzic, to taK samo bedzie z checia do pracowania. A pozatym jak Cielong bylby ateista, to znaczy, ze bedzie zle rzadzil. Wszyscy ateisci sa zli, popatrzcie na Hitlera, Stalina i dziadka Donada Tuska z wermachtu.

Portret użytkownika janek
Wysłane przez janek (niezweryfikowany) w 17 Październik, 2010 - 22:38

Stoimy w rozkroku?
Jeżeli coś nie ma znaczenia,to nic z tego nie wynika.
Więc jak możemy się z tym zgadzać?
Życzę więcej konsekwencji we własnych poglądach.

Portret użytkownika driver
Wysłane przez driver w 18 Październik, 2010 - 13:15

No własnie wpisałem się na listę,jednego z kandydatów na radnego.Nie wiedziałem że trzeba zebrać 22 podpisy.Informacja dla czytelnika praworządnego,wiara jest indywidualną sprawą każdego człowieka.Nie będę już tego ciągnął,bo to tak jak gdyby mnie ktoś chciał przekabacić  na islam.Niech będzie,jestem pyszny.A teraz przeproszę,bo trzeba pracowaćna chlebek.

Portret użytkownika driver
Wysłane przez driver w 18 Październik, 2010 - 16:08

Potafię korzystać z demokracji.Chodzę na wszystkie wybory.Pomimo rozterek na prezydenckich też byłem,wybrałem mniejsze zło.

Portret użytkownika czytelnik praworządny
Wysłane przez czytelnik prawo... (niezweryfikowany) w 18 Październik, 2010 - 18:02

Przepraszam Driver, pytanie miało być inne. Czy będziesz Pan startował w wyborach na radnego. Przepraszam za błąd.

Portret użytkownika czytelnik praworządny
Wysłane przez czytelnik prawo... (niezweryfikowany) w 26 Październik, 2010 - 13:09

Driver. Dlatego jestem pełen wiary (piszę to bez żadnej ironii) iż wpisując się na listę tego kandydata zapoznałeś się z jego programem jaki będzie realizował jako radny dla dobra naszego społeczeństwa.

Portret użytkownika tosia, sąsiadka z piotrówki.
Wysłane przez tosia, sąsiadka... (niezweryfikowany) w 18 Październik, 2010 - 19:10

Slyszałem, że Pan Ćwielong jest ateistą, popiera in vitro, aborcje, eutanazje, śmieje się z obrońców krzyża, policjantów i dentystów. Jedyna dobra rzecz u Ćwielonga, że sie do lasek nie dobiera - a bo stary już to czek.

Portret użytkownika tosia, sąsiadka z piotrówki.
Wysłane przez tosia, sąsiadka... (niezweryfikowany) w 18 Październik, 2010 - 19:12

A JA SŁYSZAŁEM: że u niego brakuje jednej czwórki i dwóch piątek. I że ma próchnice. Ale podobno ma trawnik zawsze nienagannie skoszony.

Portret użytkownika zołza
Wysłane przez zołza (niezweryfikowany) w 18 Październik, 2010 - 20:38

Driver ma racje, :0 a pan panie praworzadny niech pan popatrzy na dostojników kościelnych..tam dopiera pycha, dwulicowość i hipokryzja...

Portret użytkownika czytelnik praworządny
Wysłane przez czytelnik prawo... (niezweryfikowany) w 18 Październik, 2010 - 21:50

Zołzo. Wystarczy mi że popatrzę tu na forum na dostojników którzy oficjalnie, bez żadnych skrupułów, ogłaszają że są porządniejsi od innych i to co tu widzę całkowicie mnie oświeca. Bo jeśli na poziomie zwykłego forum ktoś uważa się za porządniejszego od innych to co dopiero się dzieje z takimi ludźmi gdy dojdą do władzy. Wystarczy popatrzeć tylko na naszych polityków jak się zmieniają gdy dojdą do władzy. Dlatego na kogokolwiek byśmy zagłosowali to po dojściu do władzy zmienią się diametralnie. Gdyż punkt widzenia zmienia się niektórym wraz z punktem siedzenia. Przed wyborami każdy ma program, chwali się co to on nie zmieni a po wyborach-śmieje się z nas. Doszedł do korytka i czeka aż do niego coś nawrzucają. I tak było, jest i podejrzewam że będzie w Polsce dopóki nie dojdziemy do punktu w którym znalazła się np. Grecja.

Portret użytkownika zołza
Wysłane przez zołza (niezweryfikowany) w 19 Październik, 2010 - 06:25

przecież ty tez się uważasz za lepszego "praworządnego",a inni to co - "leworzadni".Lepiej uderz sie w pierś i sam przyznaj ze nie jesteś taki znowu ideał? Co nigdy nic złego w zyciu nie zrobiłeś, nie skłamałeś, nie życzyłeś sąsiadowi żeby miał brzydszą od twojej żonę? Nie wierzę?

Portret użytkownika czytelnik praworządny
Wysłane przez czytelnik prawo... (niezweryfikowany) w 19 Październik, 2010 - 12:56

Kochana Zołzo czytaj dokładnie moje wypowiedzi i znajdź mi chociaż jeden fragment tekstu z moich wypowiedzi, z którego wynika że ja uważam się za lepszego "praworządnego". Natomiast jakbyś czytała uważnie kochana Zołzo to zauważyłabyś że to Pan Driver napisał iż to jego życie jest porządniejsze a ty kochana Zołzo jeszcze przyznajesz mu rację cytuję tu twoją wypowiedź: "Driver ma racje,..." z dnia 18 październik, 2010 - 19:38.
Praworządny to jest mój nick kochana Zołzo nic innego. I dlatego nie muszę się uderzać w pierś bo nie uważam się za ideała czy też nieomylnego (ideałów i nieomylnych ludzi nie ma) i co wyjaśniam poprzez moje wpisy nikt inny nie może się za takiego uważać. Także kochana Zołzo musisz uderzyć się w pierś gdyż nie można podpierać się słowami których ktoś nie wypowiedział ani nie napisał. Powtarzam kochana Zołzo nie wolno komukolwiek przypisywać zwrotów lub cytatów, które nie są jego autorstwem, a które ty przypisujesz mojej osobie, gdyż mogą zostać użyte przeciwko tej osobie. I tu prośba do wszystkich użytkowników forum aby zwracali uwagę na to aby nie popełniać takich błędów jak to zrobiła Zołza gdyż jest to oczernianie drugiej osoby. A to może już podlegać odpowiedzialności karnej na wniosek samego pokrzywdzonego.

Portret użytkownika zołza
Wysłane przez zołza (niezweryfikowany) w 19 Październik, 2010 - 20:29

ales sie naprodukował:)- co nie zmienia faktu ze jak zawsze masz racje
PS. a ja dla szanownego pana nie jestem zadna kochana, wiecej kultury - zboku

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Październik, 2010 - 20:35

ZOLZA, masz braki? za malo seksu lub uwagi ze strony twojego rozplodnika? w czym masz problem? nie ladnie szkalowac innych!

Portret użytkownika czytelnik praworządny
Wysłane przez czytelnik prawo... (niezweryfikowany) w 19 Październik, 2010 - 23:10

Zgadza się kochana Zołzo, więcej kultury, dużo więcej niż teraz mamy oraz tolerancja to by nam wszystkim Polakom bardzo się przydało. Masz zupełną rację kochana Zołzo.

Portret użytkownika czytelnik praworządny
Wysłane przez czytelnik prawo... (niezweryfikowany) w 19 Październik, 2010 - 23:48

I jeszcze jedno kochana Zołzo. Nie wiem o co Pani, Pani Zołzo chodzi, z tym że zawsze mam rację, to już wie Pani tylko sama ale mimo to dziękuję. Nadmieniam tylko iż ja bazuję na faktach i nimi się podpieram. To jest bardziej wiarygodne niż wciskanie w czyjeś wypowiedzi słów, których autor danej wypowiedzi nie napisał. Jednym zdaniem Pani kochana Zołzo bazuje Pani na czymś co nie istnieje czyli na braku faktów. O i znowu się rozpisałem. Pozdrowionka.

Portret użytkownika driver
Wysłane przez driver w 20 Październik, 2010 - 01:01

Czytelniku "praworządny",długo jeszcze będziesz jeździł na tym porządniejszym? Napisałem ,niż niektórzy,wyjmujesz teraz mój wpis z kontekstu.Zaraz mi wkręcisz że jestem najporządniejszy w Strzelcach i dlatego powinienem być burmistrzem.Są bogobojni obywatele,którzy mają trzecią żonę,na boku łoi wszystko co ciepłe,nap... wszystkich w domu jak się nachleje,w pracy kradnie.W niedziele zaś ze złożonymi dłońmi sunie do komunii świętej.Tak uważam się za lepszego katolika,niż taki obłudny człowiek.Zresztą skromność to moja największa wada.No tak pycha.

Portret użytkownika driver
Wysłane przez driver w 20 Październik, 2010 - 21:45

Czepiasz się szczegółów.Źle się wyraziłem,a Ty teraz po tym jeździsz.Nadal nieskromnie uważam się za lepszego katolika,od przepełnionych Bożym miłosierdziem katolików maszerujących z pochodniami w Warszawie.Lub tych którzy w "obronie" krzyża mówili do księdza księżyno.Napisałeś dokładnie tak "Pan Driver napisał iż to jego życie jest porządniejsze.Nie dodałeś już że od niektórych zakłamanych,obłudnych katolików.

Portret użytkownika iwan
Wysłane przez iwan (niezweryfikowany) w 18 Październik, 2010 - 23:42

Chłopki? Babki?

A co sądzicie o ewolucji?

Wszystkie zwierzęta i ludzie i rośliny wyewolułowały z prostych, prymitywnych organizmow jednokomoekowych. Ludzie, zwierzeta i rosliny sa jedną wielką rodziną - kosciół mówi: my mamy duszę, a rosliny i zwierzeta nie! TO BZDURA. Po śmierci nie ma nic. Tak jak nic nie było przed naszymi narodzinami!

Po co sluchać księży?

Oni marnują swoje zycie modląc sie do Boga, którego istnienie jest tak samo prawdopodobne jak istnienie krasnoludków, chochlików i św. Mikołaja. NIE LEPIEJ NP. CIESZYĆ SIE SEKSEM?

Portret użytkownika iwan
Wysłane przez iwan (niezweryfikowany) w 18 Październik, 2010 - 23:43

powyżej wkradł sie błąd jezykowy:

miało być PROSTYCH, PRYMITYWNYCH ORGANIZMÓW JEDNOKOMÓRKOWYCH.

Portret użytkownika Mariusz2
Wysłane przez Mariusz2 w 19 Październik, 2010 - 09:37

Ludzie o niekiepskich głowach napisali na ten temat tysiące książek na przestrzeni tysięcy lat a ty miszczu tak wszystko tu jasno wyklarowałeś w tych siedmiu linijkach. Ciekawostką jest jednak fakt że ty odrzucając to wszystko i nie wierząc w nic masz niczym nieuzasadnioną potrzebę spełniania swojego obowiązku misyjnego na tym forum.

"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoine de Rivarol)

Portret użytkownika iwan
Wysłane przez iwan (niezweryfikowany) w 19 Październik, 2010 - 10:42

Tak prowadzę misyjną działalność! Dlaczego to robie?
Bo moim marzeniem jest nieśmiertelność.
Ludzkość nie osiągnie nieśmiertelności w najbliższej perspektywie, a ale za 1000, możę 5000 lat, może później! Ale osiagniemy.

A przesiąknieta religijnością wiekszość blokuje badania naukowe, np. nad komórkami macierzystymi - twierdząc, że to nieetyczne. Religia jest niechętna nauce - dlatego religia to mój wróg.
Pamietasz Kopernika jak kościół zwalczał teorie, że ZIEMIA JEST KULĄ KRĄŻĄCĄ DOOKOŁA SŁOŃCA?

Portret użytkownika Mariusz2
Wysłane przez Mariusz2 w 19 Październik, 2010 - 15:37

A czujesz się zwykłym akolitą czy już kapłanem w tej swojej religii?

Na marginesie, Ziemia nie jest kulą.

"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoine de Rivarol)

Portret użytkownika 1969kaiser2010
Wysłane przez 1969kaiser2010 w 19 Październik, 2010 - 15:42

Oświeć nas wszystkich o najmądrzejszy z najmądrzejszych wszystkowiedzących Mariuszu2, czym to jest nasza ziemia jeśli nie jest kulą ?

Portret użytkownika Mariusz2
Wysłane przez Mariusz2 w 19 Październik, 2010 - 15:44

Elipsoidą, uczą tego w szkole podstawowej.

"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoine de Rivarol)

Portret użytkownika 1969kaiser2010
Wysłane przez 1969kaiser2010 w 19 Październik, 2010 - 15:54

Oj dziękujemy bardzo serdecznie o najmądrzejszy z najmądrzejszych wszystkowiedzących Mariuszu2. Tylko że to nie jest prawdą widać że omijałeś szkołę szerokim łukiem wielki człowieczku. Poczytaj troszeczkę na ten temacik a później sobie porozmawiamy. Do usłyszenia o najmądrzejszy z najmądrzejszych najlepiej wszystkowiedzący Mariuszu2.

Portret użytkownika iwan
Wysłane przez iwan (niezweryfikowany) w 19 Październik, 2010 - 17:45

mariusz, dlaczego sie czepiasz szczegolow. odnies sie do mojej wypowiedzi, a nie do tego czy to kula czy elispoida.

Elipsoida to splaszczona na biegunach kula.

Portret użytkownika iwan
Wysłane przez iwan (niezweryfikowany) w 19 Październik, 2010 - 17:45

mariusz, dlaczego sie czepiasz szczegolow. odnies sie do mojej wypowiedzi, a nie do tego czy to kula czy elispoida.

Elipsoida to splaszczona na biegunach kula.

Portret użytkownika iwan
Wysłane przez iwan (niezweryfikowany) w 19 Październik, 2010 - 17:47

nie mowimy o geometrzcznej definicji naszej planety, ale o tym ze BOGA NIE MA i KOSCIOL wplywajac na ludzi OPOZNIA postep naukowy.

KOSCIOL JEST WROGIEM NAUKI. DLACZEGO? BO NAUKA WYRAZNIE MOWI: NIE MA BOGA.

Portret użytkownika czytelnik praworządny
Wysłane przez czytelnik prawo... (niezweryfikowany) w 20 Październik, 2010 - 21:03

Znowu jest podwójny wpis a Admin nic sobie z tego nie robi. Ciekawe jak to się ma do tego pisma które jest na samym dole pod odpowiedziami cytuję "Umieszczenie na stronie spamu i wielokrotne powtarzanie tego samego wpisu spowoduje automatyczne jego usunięcie..." a którego autorem jest sam Admin ?

Portret użytkownika Emil77
Wysłane przez Emil77 (niezweryfikowany) w 19 Październik, 2010 - 17:56

iwan, iwan czyś ty nauki pobierał u Stalina?
Czy nigdy nie słyszałeś o tym ,że

" mało wiedzy oddala od Boga, dużo wiedzy zbliża go do Niego ? "

Portret użytkownika iwan
Wysłane przez iwan (niezweryfikowany) w 19 Październik, 2010 - 19:06

moimi przodkami sa slascy nazisci. po wojnie spolonizowala sie moja rodzina. stalin byl debilem, hitlera lubie. Po co pytasz? nie wiem co to ma wspolnego Z TEORIA EWOLUCJI???

Portret użytkownika chujaszkiewicz
Wysłane przez chujaszkiewicz (niezweryfikowany) w 19 Październik, 2010 - 20:38

NIENAWIDZE KOSCIOLA!

Jestem gejem. A kosciol mnie potepia za cos czemu nie jestem winnny. Bycie gejem to nnie kwestia wychowanie, lecz genow. U zwierzat tez so osobniki homoseksualne.

Na stos z ksiezami! Tak ich palic jak palono czarownice!

Portret użytkownika Mariusz2
Wysłane przez Mariusz2 w 20 Październik, 2010 - 00:09

Niestety iwan i reszta jesteście zwykłymi fanatykami a z takimi się nie dyskutuje, niezależnie od tego czy to fanatycy muzułmańscy, chrześcijańscy, czy ateiści.

"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoine de Rivarol)

Portret użytkownika czytelnik praworządny
Wysłane przez czytelnik prawo... (niezweryfikowany) w 22 Październik, 2010 - 13:23

Aleś się rozpisał ! Ho ho. Proszę o więcej takich wpisów tylko troszkę krótszych bo uwierz mi rozpisałeś się aże hej.

Portret użytkownika iwan
Wysłane przez iwan (niezweryfikowany) w 24 Październik, 2010 - 01:55

Cwielong debil nie startuje na wojta. to po co ta szumowina tyle szumu robi. gejuch, żyd a fuj.

Portret użytkownika prawnik
Wysłane przez prawnik w 24 Październik, 2010 - 15:36

fuj..to szanowny pan jest, zero kultury i dobrego wychowania. Znajdź sobie paru podobnych internautów, załóżcie własne forum i podyskutujcie sobie po swojemu

prawnik

Portret użytkownika MarilynDug
Wysłane przez MarilynDug (niezweryfikowany) w 22 Kwiecień, 2016 - 17:16

Levitra Online Consultation Generic Viagra Online Reconstructive Surgery From Prednisone Side Effects . Hydrocodone Pregnancy Lessons Now Realizar Actos Impuros Amoxicillin 875 Mg Antibiotic Pics Accutane Zoloft And Syncope Paxil For Teens Methadone Addiction In Jacksonville Florida . How Sildenafil Works Means Hyzaar Cash On Delivery Overnight Cost Medications For Migraines Order Lasix Without Rx. Instructions For Shooting Viagra Rogaine Dry Eyes Generic Nexium Intellectual Property For Lipitor Zyprexa And Sleep Medication .

Odpowiedz