fbpx Kto szkodzi strażakom? | Strzelec Opolski

Kto szkodzi strażakom?

Kto szkodzi strażakom?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Niedawno pisaliśmy, że gmina chce, aby strażacy zaprzestali bezpośredniej sprzedaży zbieranego szkła białego do huty, bo obniża to nasze wskaźniki recyklingu. Trwają działania, które pozwolą strażakom na oddawanie szkła w sposób rejestrowany, z tak zwaną kartą przekazania odpadów. Pozwoli to wykazać, ile białego szkła mieszkańcy przekazali do recyklingu.

 

Tymczasem w Boże Ciało ksiądz w Staniszczach Wielkich ogłosił, że strażacy nie będą już zbierać szkła. Druhowie z Wielkich materiał dla huty gromadzili na należącej do nich działce przy starej remizie, tuż przy drodze. Teren ten był nieogrodzony. Niektórzy mieszkańcy sami dostarczali tam szkło. Okazuje się jednak, że nie tylko...

 

Jak wyjaśnił nam Andrzej Czok, prezes OSP Staniszcze Wielkie, coraz częściej zdarzały się sytuacje, że ludzie zwozili tam zwykłe odpady: na przykład gruz po remoncie albo worki pełne tapet i styropianu. Strażacy nie dość, że w oczach wioski wychodzili na bałaganiarzy, to jeszcze musieli na własny koszt pozbywać się śmieci.

 

- Pracujemy społecznie, zgromadzone szkło musimy segregować i oczyszczać, aby móc je sprzedać z zyskiem, a takie działania utrudniały naszą pracę - mówi prezes.

 

Strażacy postanowili wstrzymać zbiórki. Na razie teren oczyszczono, pod koniec lata lub jesienią ma tam powstać ogrodzenie, aby powstrzymać ponowne pojawienie się dzikiego wysypiska.

 

- Może do tego czasu gmina uporządkuje temat z rejestrowaniem odpadów - mówi Czok. - Gdy stanie płot, znów będziemy zbierać szkło - zapowiada.

 

MM

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Susza nad kanałem
Dobrze o nas świadczy
Urząd klimatyzowany
To trzeba powtarzać!

Odpowiedz