Kto chce modernizować świetlicę?

Kto chce modernizować świetlicę?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Gmina ogłosiła przetarg na wykonanie termomodernizacji i przebudowy świetlicy wiejskiej z zapleczem LZS w Piotrówce oraz wymianę źródła ciepła i dachu.

 

Obiekt ma przejść gruntowną modernizację. Stary dach będzie rozebrany, w to miejsce powstanie nowy, zostanie wymieniony sufit. Wymienione będą okna i parapety, drzwi wejściowe do świetlicy. Ściany budynku zostaną ocieplone płytami styropianowymi. Dobudowana będzie kotłownia. W ramach inwestycji zamontowane będą pompy ciepła, instalacja solarna, wymianie ulegnie instalacja centralnego ogrzewania. Prowadzone mają być również roboty wewnątrz obiektu: ustawione ścianki działowe, pomalowane ściany i wyremontowane posadzki.

 

Firmy, które chciałyby podjąć się tego zadania, mogą składać swoje oferty do 1 marca, do godz. 12.00. Szczegółowe informacje o przetargu dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie gminy Jemielnica.

 

- Zapraszamy firmy do składania ofert - mówi wójt Marcin Wycisło. - Poszukiwane są przedsiębiorstwa z doświadczeniem w prowadzeniu prac termomodernizacyjnych i dekarskich.

 

JK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Już budujemy, choć nie widać
Gdy niedźwiedź puka do drzwi
Z serdecznościami
Nowe okna i drzwi
Dobrze zagrali

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 luty, 2018 - 18:59

Jak się w Jemielncy inwestuje, to wiecznie pokrzywdzona Piotówka szczeka i się użala. Jak Piotrówka dostanie kasę (a inni nie, tak jak teraz), to miłego słowa Piotrówka nie powie! Przyzwoity człowiek podziękowałby Panu wójtowi i drzyzdze.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 luty, 2018 - 20:55

 Kto zmodernizuje świetlicę ?  Glupie pytanie .... Spyra ..Spyra ...................Spyra  a  i   zatańczy na otwarcie świetlicy. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 luty, 2018 - 07:27

Od kiedy to trzeba dziękować komuś za to, że wykonuje swoją powinność służbową i bierze za to jeszcze nie małe pieniądze. Łache komuś robią?, przed wyborami to Wycisło i Drzyzga nawet o Piotrówce sobie przypomnieli. 700 wyborców drogą mniejszości niemieckiej w końcu nie chodzi!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 luty, 2018 - 19:03

Czekam aż gmina w końcu zainteresuje się kawałkiem drogi łączącej ulice Kościuszki z Madalińskiego w Piotrowce.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 luty, 2018 - 21:05

Drodzy obywatele gminy.

W myśl nowej ustawy sejmowej ul. Madalińskiego musi zostać zdekomunizowana, zanim jakiekolwiek inwestycje będą mogły być przeprowadzone. Nawet jeżeli wygospodarujemy jakieś środki, to mamy niestety ręce związane. W sprawie dekomunizacji do czynienia mamy z kolejka oczekujących u wojewody. Przydzielono nam numerek w urzędzie wojewódzkim o liczbie porządkowej 29. Do końca 2019 nie ma szans na ulice remont.

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 luty, 2018 - 07:42

A z jakiego przepisu dokładnie wynika, że na drodze nie wolno przeprowadzać żadnej inwestycji dopóki droga nie zostanie zdekomunizowana?. Ponadto, pytanie powyżej dotyczy odcinka drogi, która nie ma jeszcze nazwy - drogi łączącej ul. Madalińskiego z ul. Kościuszki.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 luty, 2018 - 19:16

Nie ustawa, tylko rozporządzenie ministra msw. Rozporządzenie jest instrukcją wdrożenia ustawy, uściśla metody i omawia różne warianty. Ustawa zawiera główne założenia, a rozporządzenie zajmuje się duperelami. 

Józek ostro stara się, żeby ta droga powstała. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 luty, 2018 - 00:45

Nie Jozek tylko Marek. Jestem mieszkancem ulicy Madalinskiego. Dokladnie chodzi mi o odcinek ktory laczy ulice madaliskiego z kosciuszki i on nie ma nazwy. Gmina ciagle ma pieniadze na remonty i inwestycje a tym kawalkiem drogi nie umie sie zajac. Wylac 70 metrow asfaltu i uporzadkowac teren zeby to jakos w koncu wygladalo. Pytanie do znawcy ustawy dekomunizacyjnej: Czy nazwa LZS Piotrowka czyli Ludowy Zespol Sportowy nie blokuje czasem remontu budynku ?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 luty, 2018 - 01:52

Madalinski bral udzial w powstaniu kosciuszkowskim. Co ma wspolnego z komunistami ?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 luty, 2018 - 08:26

To nie ja pisałem wam tę ustawę i nie do mnie te pretensje. Badane jest właśnie , czy Madalińskiego można zakwalifikować do kategorii 3A. To myśliciele wczesnokomunistyczni. Jak wiadomo Madaliński publikował na łamach różnych periodyków, propagując model społeczeństwa, który dwieście lat później  czerpał Karol Marks i Włodzimierz Lenin. Udział w insurekcji kościuszkowskiej jest jego wielka jasna stroną, a jest jeszcze strona ciemna, pełna niejasnych powiązań i inicjatyw.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 luty, 2018 - 08:07

"JUŻ BUDUJEMY, CHOĆ NIE WIDAĆ" - pod takim tytułem można znaleźć artykuł w wersji papierowej Strzelca na temat budowy nowego przedszkola w gminie. Konkretów jak zwykle zero!. Ale za to pierwszorzędny dowcip Pani redaktor Kubik oraz wójta Wycisły. Mianowicie pani redaktor razem z wójtem chcą stworzyć nową definicję "budowy" i "robót budowlanych". Niestety mam smutną informację dla Wójta i Pani redaktor. Na chwilę obecną obowiązują nas wszystkich przepisy Prawa Budowlanego. Zgodnie z Art. 3 ust.6 ustawy PB przez "budowe" należy rozumieć wykonanie obiektu budowlanego w określonym miejscu, a także odbudowę, rozbudowę, nadbudowę obiektu budowlanego. Natomiast zgodnie z Art. 3 ust.7 ustawy PB przez "roboty budowlane" należy rozumieć budowę a także prace polegające na przebudowie, montażu, remoncie lub rozbiórce obiektu budowlanego. Jak widać prace związane z opracowaniem koncepcji jak również prace projektowe, których gmina jeszcze nawet nie zaczęła nie kwalifikują się w żaden sposób w realizację "budowy". Mając na uwadze powyższe taki tytuł artykułu jest ewidentnie  kolejną próbą manipulacji  i zakłamywania czytelników. Intencje wójta są jasne: wybory. Ale naprawdę nie wiem jaki interes w takiej dezinformacji ma Strzelec?. Można mieć np. wrażenie, że  traktujecie swoich czytelników jak bandę idiotów lub ciemnogród nie mający dostępu do Internetu??.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 luty, 2018 - 08:29

Zostaw w spokoju wójta. Jest spoko koleś. A redaktorka to fajna babka. Zamilcz, człowieku z Piotrówki,Józefie ..

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 luty, 2018 - 08:57

Nestety pudło. Nie jest dla mnie też niespodzianką, że dla ciemnogrodu, który wszystko łyknie merytoryczna dyskusja, podstawy prawne oraz stan faktyczny jest nie do przyjęcia. Najlepiej napisać komuś "zamilcz". Natomiast w to, że wójt jest dla ciebie "spoko koleś" nie wątpię bo kolesiostwo w Jemielnickim urzędzie gminy zawsze się panoszyło.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 luty, 2018 - 11:13

To jest publiczne bezpodstawne oczernianie, pomawianie. Za to odpowiedzą się z kodeksu karnego. 

Przedstaw dowody na kolesiostwo urzędu gminy. Pamiętaj, że wszystkie twe wypowiedzi mogą być urzyte przeciwko tobie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 luty, 2018 - 12:56

No to czytelnik, który napisał, że "wójt to spoko koleś" może spodziewać się, że o 6 rano do jego drzwi zapuka ... wójt ze swoją świtą i zaproszą go do swojego grona spoko kolesi :-) :-) :-)

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 luty, 2018 - 09:31

Lepiej nie cwaniakuj, bo mam wójka w PiS-ie...hahaha...czy myślisz że trudno cie namierzyć ?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 luty, 2018 - 10:28

Sam sobie odpowiedź. Jeżeli pochodzenie mieszkańców różnych miejscowości Naszej gminy jest tak ważne dla Ciebie to najpierw przeanalizuj swoje pochodze, zobaczysz jak się zdziwisz.

Odpowiedz