Kto chce być radnym

Kto chce być radnym

Artykuły : 
Numer wydania: 

W niedzielę, 21 października, odbędą się wybory samorządowe. Zdecydujemy, kto będzie rządził gminą w nowej pięcioletniej kadencji.

 

Lista kandydatów na burmistrza wciąż jest otwarta - aż do 26 września do godz. 24:00, kiedy zostanie zamknięta.

 

Znane są natomiast nazwiska kandydatów na radnych miasta i gminy Ujazd. Oto, kto kandyduje na radnego w poszczególnych okręgach (podajemy miejscowości i nazwy ulic wchodzące w skład reprezentowanego okręgu, nazwisko, wiek kandydata oraz komitet, z którego startuje):

 

- Ujazd ul. Krzywa, Kwiatowa, Matejki, Powstańców Śląskich, Sławięcicka, Słoneczna, Starostrzelecka, Strzelecka, Żeromskiego: Sebastian Bednarek (41 l.) - Nasza Wspólna Gmina (NWG); Bernard Glagla (65 l.) - Mniejszość Niemiecka (MN); Barbara Małek-Skrzypiciel (45 l.) - Nowy Ujazd (NU); Urszula Kainka (23 l.) - Komitet Wyborczy Śląskiej Partii Regionalnej (ŚPR);

 

- Ujazd ul. Damrota, Kościelna, Osiedle Goj, Pl. 1 Maja, Plac Zamkowy, Skargi, Staszica, Szkolna, Traugutta: Anna Razim (25 l.) - NWG; Tomasz Kadur (24 l.) - MN; Agata Trusz (33 l.) - NU; Marek Gruntkowski (49 l.) - ŚPR;

 

- Ujazd ul. Cicha, Gliwicka, Kościuszki, Krótka, Piękna, Pl. Lompy, Spacerowa, Wesoła: Tomasz Cichoń (36 l.) - NWG; Izabela Sosnowska (36 l.) - NU; Krystyna Pośniak (64 l.) - ŚPR;

 

- Ujazd ul. 3 Maja, Bazaltowa, Bursztynowa, Chopina, Chrobrego,  Krzemowa, Ligonia, Mickiewicza, Moniuszki, Ogrodowa, Okrzei, Piaskowa, Sienkiewicza, Słowackiego, Wiejska: Dorota Stanek (45 l.) - NWG; Artur Korczewicz (41 l.) - NU;

 

- Niezdrowice z częścią wsi Wydzierów: Grzegorz Olesz (36 l.) - NWG;

 

- Stary Ujazd z przysiółkami: Ferdynand i Kopanina: Roman Gala (46 l.) - NWG; Monika Szarf (34 l.) - NU; Sylwia Roter (50 l.) - ŚPR;

 

- Zimna Wódka ul. Gajowa, Górna, Jaryszowska, Małopolna, pl. Wolności, Ujazdowska, przysiółek Buczki: Karolina Fogel (21 l.) - NWG; Magdalena Ogaza (67 l.) - Dobro Gminy Ujazd (DGU); Agnieszka Ignatzek (32 l.) - MN; Paweł Michalski (47 l.) - NU; Roman Łupak (44 l.) - ŚPR;

 

- Zimna Wódka ul. Kwiatowa, Strzelecka, Szkolna, przysiółek Wesołów oraz sołectwo Klucz: Lidia Leśniewska (49 l.) - DGU; Jerzy Niestrój (61 l.) - MN; Jan Daniel (51 l.) - NU; Rajmund Muskała (50 l.) - ŚPR;

 

- Olszowa z osadami Janków, Komorniki i Księży Las: Teresa Sobota (56 l.) - NWG; Karolina Zielonka (23 l.) - MN; Rafał Potempa (40 l.) - NU; Rozalia Rymarz-Kohlnan (63 l.) - ŚPR;

 

- Sieroniowice ul. Kościelna, Leśna, Stawowa, Strzelecka, Zielona, przysiółek Grzeboszowice: Michał Wloka (21 l.) - DGU; Kamil Głowania (41 l.) - MN; Joanna Lipok (35 l.) - NU; Jacek Nadziałek (40 l.) - ŚPR;

 

- Sieroniowice ul. Ujazdowska: Małgorzata Michalska (31 l.) - DGU; Magdalena Bartodziej (67 l.) - MN;

 

- Balcarzowice: Barbara Matuszek (55 l.) - NWG; Rajmund Suhs (58 l.) - DGU; Lucyna Stranczik (48 l.) - MN; Robert Mostowski (53 l.) - NU; Karina Palus (49 l.) - ŚPR;

 

- Nogowczyce: Andrzej Grabiec (54 l.) - MN;

 

- Jaryszów ul. 1 Maja, Leśna, Polna, Spokojna, Stawowa, Zwycięstwa, przysiółek Kolonia Jaryszów: Sandra Wewiorka (26 l.) - MN; Monika Palus (43 l.) - ŚPR;

 

- Jaryszów ul. Strzelecka, Ujazdowska, Zielona: Józef Duk (61 l.) - NWG; Patrycja Wojcik (38 l.) - MN; Paweł Joszko (26 l.) - NU.

 

JK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Wóz dzięki sponsorom
Niedziela na sportowo
Jeszcze więcej żywności
Niech niosą cię nogi!
Ucz się angielskiego

Odpowiedz