fbpx Kraina miodem płynąca? | Strzelec Opolski

Kraina miodem płynąca?

Kraina miodem płynąca?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Giną pszczoły - ten komunikat słyszymy już od lat. Wszystko przez chemizację rolnictwa, a także zmniejszenie areału roślin miododajnych - np. lip czy kwietnych łąk. Pszczoły chorują, ale też cierpią na brak naturalnego pokarmu. Od lat różne środowiska, którym bliska jest ochrona przyrody, nawołują, by każdy z nas zwiększył troskę o pszczoły - bo jak wiadomo, gdy one wyginą - wyginie ludzkość. Jak to zrobić? Wystarczy nie kosić trawy na milimetry, dać się rozprzestrzenić na naszych trawnikach ziołom, mleczom i innym kwiatom, przed domem warto posadzić kwitnące drzewo.

 

Wójt Brygida Pytel chce, by gmina Izbicko również włączyła się w akcję ratowania tych pożytecznych owadów.

 

- Planujemy na gminnych nieużytkach posiać miododajne rośliny. Na początek w Siedlcu przy byłym przedszkolu czy w Krośnicy na działce przy ulicy Szkolnej - wymienia wójtowa.

 

Rośliny przyjazne pszczołom to między innymi: kasztanowiec, akacja, wspomniana wyżej lipa, a także: róża, chaber, facelia, gryka, koniczyna, łubin, macierzanka, mniszek, rozchodnik i wiele innych. Kto nie wie, co smakuje pszczołom, niech zapyta pszczelarzy.

 

bea

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Jesteśmy partnerami...
W jakim stanie jest gmina?
Ile to kosztuje?
Zgłoś się do rady

Odpowiedz