fbpx Kradną! Uważajcie! | Strzelec Opolski

Kradną! Uważajcie!

Kradną! Uważajcie!

Artykuły : 
Numer wydania: 

W ostatnich dniach na terenie gminy Izbicko doszło do kilku kradzieży. Informacje o tym przesłał nam sołtys Suchodańca Waldemar Krawczyk:

 

- Od tygodnia mam sygnały, że grasują złodzieje. Ich łupem padło na przykład 100 litrów oleju napędowego, piła łańcuchowa, butle gazowe - wymienia sołtys.

 

Mieszkańcy gminy podejrzewają, że złodziejaszków ośmielił protest policjantów, podczas którego wielu z nich przebywało na zwolnieniach lekarskich, a komendy świeciły pustkami...

 

- Nieproszeni goście pojawiali się zwykle ok. 3-4 nad ranem. Do kilku kradzieży nie doszło, bo gospodarze w porę spłoszyli nieproszonych gości - mówi Krawczyk.

 

- Nie wpłynęły do nas żadne zgłoszenia w tej sprawie. Prosimy poszkodowanych o kontakt. - informuje Anna Kutynia z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich - Doszły do nas jedynie słuchy o ludziach, którzy jeździli po wioskach i namawiali do kupna jakichś towarów. Warto uważać i nie wpuszczać takich osób do domów. Ostrzeżmy przed pochopnymi zakupami osoby starsze. - apeluje Kutynia. - Jeśli obcy kręcący się po okolicy wzbudzą nasz niepokój - zadzwońmy na policję. Wyślemy patrol i takie osoby wylegitymujemy. W nocy, a także gdy wychodzimy nawet na chwilę - zamykajmy bramy i drzwi wejściowe na klucz. Ostrożności nigdy dość!

 

bea

 

 

 

Odpowiedz