fbpx Koniec przygody | Strzelec Opolski

Koniec przygody

PIŁKA NOŻNA: 1/4 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim

Piast Strzelce Opolskie przegrał u siebie z Polonią Nysa 0:2 i odpadł z Pucharu Polski. Dość szybko zdobyta bramka dała gościom spokój, choć naszym piłkarzom nie można odmówić walki do ostatnich minut. Okazja do rewanżu już w tę sobotę - Piast podejmie u siebie Polonię w pierwszej kolejce rundy wiosennej IV ligi.

W pierwszej połowie po naszej stronie sporo było niedokładności i strat. Pierwszy gol padł w 33. minucie po akcji lewą stroną. Marcelo Oladoja dośrodkował do Marcina Ściańskiego, który będąc kilka metrów od bramki uderzył bez przyjęcia. Korzystny wynik wprowadził spokój w szeregach rywali i pozwolił im na kontrolowanie boiskowych wydarzeń. Przed końcowym gwizdkiem goście mieli jeszcze szansę na drugie trafienie, ale piłka po strzale Ściańskiego na centymetry minęła bramkę Łukasza Łazarka.

Druga część meczu była zdecydowanie lepsza w wykonaniu naszych piłkarzy, którzy wyszli na murawę bardzo zmotywowani. Zdominowali grę, co rusz stwarzając sobie dobre sytuacje, jednak brakowało końcowego strzału. W 86. minucie najlepszą okazję na wyrównanie miał Mateusz Weiss. Napastnik Piasta oddał strzał, jednak obronił go bramkarz gości.Trzy minuty później zwycięstwo Nysy przypieczętował Adam Setla, który pojawił się na boisku w drugiej części meczu. Wykorzystał on podanie z prawej strony Macieja Pisuli i ustalił wynik spotkania.