fbpx Kolonowskie kusi inwestorów | Strzelec Opolski

Kolonowskie kusi inwestorów

Kolonowskie kusi inwestorów

Artykuły : 
Numer wydania: 

Tym razem prywatnych. Gmina chce uzbrajać działki pod budownictwo prywatne.

W Kolonowskiem jest taka ulica, o której istnieniu niewiele osób wie. Stoi przy niej na razie jeden dom, ale jest tam około 15 bardzo atrakcyjnych działek budowlanych pod budownictwo jednorodzinne. Parę lat temu radni nadali ulicy nazwę Dębowa. Na razie trudno to miejsce w ogóle znaleźć. Jest to pas terenu pomiędzy ulicami Haraszowskie a Pluderską. Po sugestiach "Strzelca" wiceburmistrz zlecił ustawienie tabliczki z nazwą Dębowa od strony ulicy Pluderskiej.

Zgodnie z planami radnych w przyszłym roku gminna spółka komunalna ma w tym miejscu wybudować sieć wodociągową i kanalizacyjną. Na pewno przyciągnie to inwestorów.

- Chcemy, aby inwestycje podziemne wykonano zanim w tym miejscu pojawi się utwardzona droga - wyjaśnia wiceburmistrz Konrad Wacławczyk. - Z naszych obserwacji wynika także, że tereny w obszarze ul. Haraszowskie i Pluderska cieszą się dużym zainteresowaniem.

Dębowa ma docelowo połączyć te dwie ulice. Zdaniem urzędników gmina ma spore szanse na uzyskanie dofinansowania budowy tej drogi.

Zgodnie z przyjętym przez radę gminy nowym planem modernizacji i rozwoju sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, rury pod ulicą mają się pojawić do końca września 2017 roku. Koszt inwestycji to 212 tysięcy złotych netto, a prace mają być finansowane z kredytu.

MM

Odpowiedz