fbpx Kolejne oszustwa, bądźmy czujni | Strzelec Opolski

Kolejne oszustwa, bądźmy czujni

Kolejne oszustwa, bądźmy czujni

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dwudziestego września strzeleccy policjanci odebrali zgłoszenia od osób, które otrzymały podejrzane telefony. Były to kolejne próby wyłudzeń pieniędzy.

 

Mieszkanka Strzelec Opolskich odebrała dziwny telefon - usłyszała: „ciociu zaraz tam będę” i rozmowa została przerwana. Strzelczanka ledwo zdążyła odłożyć słuchawkę, a telefon znowu zadzwonił. Rozmówca przedstawił się jako funkcjonariusz CBA, poinformował, że kobieta która dzwoniła wcześniej jest oszustką. Wmówił też poszkodowanej, że prowadzona jest akcja przeciwko oszustom chcącym na jej dane zaciągnąć kredyt w banku. Aby pomóc funkcjonariuszom, 63-latka musi wziąć udział w policyjnej akcji, udać się do banku, wziąć pożyczkę w wysokości 17 tys. złotych, a potem kopertę z pieniędzmi wrzucić do kosza na śmieci. Wszystkie polecenia wykonała... Dopiero po powrocie do domu zorientowała się, że stała się ofiarą oszustów.

 

Pamiętajmy funkcjonariusze policji, CBA nigdy nie dzwonią do osób postronnych i nie angażują mieszkańców do swoich spraw operacyjnych. Nigdy też nie proszą o wypłacanie pieniędzy z kont bankowych, przelewanie na inne konta, przekazywanie ich innym osobom czy zaciąganie kredytów w placówkach bankowych. Tak zachowują się tylko oszuści.

 

- Gdy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon za policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem. Informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą wykorzystywać ich życzliwość – radzi Paulina Porada z KPP w Strzelcach Op.

 

JOK

 

 

 

Komentarze

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 25 Wrzesień, 2018 - 12:37

"Informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą wykorzystywać ich życzliwość(...)"

Ladnie ujete, ale nie o zyczliwosci tutaj mowa.

Odpowiedz