fbpx Kolejna pilna droga, a powiat bez pieniędzy | Strzelec Opolski

Kolejna pilna droga, a powiat bez pieniędzy

Kolejna pilna droga, a powiat bez pieniędzy

Artykuły : 
Numer wydania: 

Do katalogu dróg powiatowych, które trzeba pilnie wyremontować, dołączyła kolejna - ulica Strzelecka w Zimnej Wódce, a konkretnie jej odcinek od skrzyżowania z ul. Gajową do skrzyżowania z ul. Ujazdowską.

 

- Przy tym odcinku nie ma chodnika - mówi Mariola Matuszek, radna powiatowa. - Dzieci chodzą poboczem, które jest nierówne, wyboiste. W dodatku przy tej drodze znajduje się przystanek autobusowy.

 

- Droga jest dziurawa i niebezpieczna dla pieszych. W pobliżu znajduje się szkoła i przedszkole. Młodzież, która dojeżdża do szkół ponadpodstawowych, właśnie tym zaniedbanym poboczem codziennie chodzi na przystanek - zauważa Paweł Michalski, radny gminny.

 

Radna powiatowa dowiedziała się w Wydziale Dróg Powiatowych, że szacunkowy koszt wykonania nowej nawierzchni na całej szerokości 155-metrowego odcinka tej drogi, utwardzenia poboczy i wykostkowania placu przed wiatą przystankową wynosi ok. 68 tys. zł.

 

- Władze powiatu tłumaczą, że nie ma na to środków i chcą, żeby gmina dołożyła połowę potrzebnej kwoty - mówi Mariola Matuszek.

 

Na ostatniej sesji rady gminy Ujazd, 29 sierpnia, toczyła się na ten temat długa dyskusja. Wywołał ją radny Michalski. Burmistrz Hubert Ibrom przyznał, że jeśli gmina nie wesprze powiatu, to prawdopodobnie nie może liczyć na inwestycje drogowe. Prosił radnych o opinię w sprawie, czy dotować powiat.

 

- W całej gminie potrzebne są remonty, ale nie możemy dotować wszystkich inwestycji powiatu, bo nam też nikt nie dodaje pieniędzy do budżetu. Już i tak dokładamy do chodników... - dyskutowali gminni radni i wymieniali drogi, które powiat powinien dawno temu wyremontować m.in. odcinek między Balcarzowicami a Sieroniowicami, drogę do Klucza, między Olszową a Zimną Wódką... Zamiast kompleksowych inwestycji jest... doraźne łatanie dziur, którego efekty są nietrwałe.

 

Sprawę ewentualnego wsparcia przez gminę remontu drogi powiatowej w Zimnej Wódce poddano pod głosowanie. Tylko Paweł Michalski był za tym, 9 rajców było przeciw, 3 wstrzymało się od głosu.

 

Wiceburmistrz Ujazdu Katarzyna Tomczyk zaproponowała, by zasugerować powiatowi pozyskanie środków z programu rządowego - wówczas mniejszą część kwoty mogłaby również przeznaczyć gmina Ujazd. Nie wiadomo jednak, czy taka propozycja znajdzie akceptację władz powiatu.

 

Justyna Kubik

 

 

 

Komentarze

Portret użytkownika mieszkaniec piotrowki
Wysłane przez mieszkaniec pio... (niezweryfikowany) w 3 Wrzesień, 2019 - 12:02

Brak srodkow na drogi... Redakcja strzelca niech opisze inwestycje na ulicy Madalisnkiego w Piotrowce. Gmina Jemilnica wywalila kupe kasy na autostrade z koncem. Odcinek ktory powinnien byc zrobiony zostal ominiety. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Wrzesień, 2019 - 15:12

   dejci  mi 10 mln   pinindzy  i  100  ludzi  to  joł to  zrobiam   josef  s. 

Odpowiedz