fbpx Kłopotliwe przejście | Strzelec Opolski

Kłopotliwe przejście

Kłopotliwe przejście

Artykuły : 
Numer wydania: 

Zawadzkie stanowi czarny punkt na mapie powiatu strzeleckiego w związku z wypadkami z udziałem pieszych. W celu poprawy bezpieczeństwa zarówno samorząd, jak i Zarząd Dróg Wojewódzkich stara się wprowadzać na terenie gminy różne rozwiązania, które mogą zmniejszać zagrożenia dla pieszych i kierowców. W ostatnim czasie na ulicy Opolskiej zostało przesunięte przejście dla pieszych. Obecne znajduje się ono obok sklepu spożywczego PSS. Nowe przejście dla pieszych różni się od poprzedniego tym, że na pasach znajduje się wysepka azylu, która ma ułatwić pieszemu przejście na drugą stronę tzw. „na raty”. Drugim zadaniem zastosowania takiego rozwiązania było uspokojenie ruchu poprzez zawężenie jezdni w obrębie wyspy, która ma wymusić na kierowcach zmniejszenie prędkości i utrudnić wyprzedzanie - takie były zamierzenia i pewnie wszystko byłoby dobrze, gdyby pasy nie znajdowały się tak blisko skrzyżowania, bo teraz „wysepka” stała się zmorą kierowców samochodów ciężarowych, które zaopatrują znajdujące się nieopodal supermarkety.

- Ostatnio byłem świadkiem, jak tir wyjeżdżający od strony Biedronki, skręcając w prawo, nie mógł włączyć się do ruchu, bo wysepka utrudniała mu wykonanie manewru - opowiada pan Adam, mieszkaniec Zawadzkiego. - W pewnym momencie cała Opolska została zablokowana - dodaje.

Na nowym przejściu doszło już do paru incydentów, gdzie kierowcy najechali na azyl, uszkadzając swoje pojazdy, wg nich przejście jest słabo oznakowane i nieodpowiednio oświetlone. Mieszkańcy apelują do władz gminy o zgłoszenie tego problemu do Zarządu Dróg Wojewódzkich zanim dojdzie do tragedii. „Strzelec” ze swej strony też będzie interweniował w tej sprawie.

Beata Baryga

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Dostojni jubilaci
Życzenia

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Grudzień, 2015 - 14:25

Jak zwykle. Dla mnie nic nowego. Wydawało by się,że tak prosta rzecz  do wykonania i taki klops. Jaki Pan taki kram, a kasa już rok leci po prawie 10 tys zł (chyba brutto)

Portret użytkownika Mala Mi
Wysłane przez Mala Mi (niezweryfikowany) w 25 Grudzień, 2015 - 19:14

Zgadzam się. Ja będę się upierać, że wybory powinni wygrać przedstawiciele Nowego Zawadzkiego, a na pewno w radzie powinnien znaleźć się Damian Kaniak.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Grudzień, 2015 - 14:31

Ja z kolei sie pytam, gdzie był, czy jest p. Przewodniczący Komisji Porządkowej, p. Danieliusz. Więcej go chyba interesowały/interesuja diety i popracie dla budowy Ligonia za ponad 500 tys zł niż rozwiązanie tak poważnej sprawy jak bezpieczeństwo w tym miejscu i na tej ulicy. Podpowiadam -Jest okazja o  wnioskowanie i uwzględnienie w planie pracy tej komisji, kolejnych dodatkowych i bedzie ta sama kasa zamiast podwyżek

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Grudzień, 2015 - 17:29

To trza było dać mu podwyżke a nie teraz narzekać. Jak człowiek ma teraz pracować. Nie ma motywacji do pracy!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Grudzień, 2015 - 18:32

Przepraszam w woli wyjaśnienia ten sklep jest PSS czy prywatnego włściciela?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Grudzień, 2015 - 08:32

Faktycznie. W tym miejscu wieczorem włos się jeży i tylko opatrznosci dziękować, że nic tam się jeszcze nie stało. Wąsko, ciemno i praktycznie nic  nie widac, że tam jest w ogóle przejście. Czy trzeba mądrości, żeby zamontować tam znaki drogowe z oblaskiem czy tez sygnalizacją świetlna, przecież ktoś z tym projektem zmian wystapił wczesniej, konsultował (lub przynajmniej powinien to zrobić) z burmistrzem, a ten z odpowiednią komisją (Ładu i Porządku- pewnie potrzeba zorganizować dodatkowa wyjazdową komisję na ten temat), czy trzeba ciągle z tą byle jakościa walczyć, przypominać, czy poszkodowanymi maja być mieszkańcy, czy maja na szwank wystawiać zdrowie i zycie za byle jakość urzędników, co jest p.burmistrzu, jesteś i czujejesz się Pan gospodarzem, czy nie ? Idą świętam i mają juz było nieszczęśc, trzeba za niedbalstwo kolejnych ?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Grudzień, 2015 - 10:16

A miały być przecież przejścia podziemne w Zawadzkim. Dlaczego z tego się wycofano? A kładka nad opolską w okolicy targowiska. Przecież miał zostać rozebrany mostek na Koronczoku a jego konstrukcja wykorzystana do tej kładki nad opolską.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Grudzień, 2015 - 13:22

Miał byc basen Leśny, miało być połączenie z Tarnowskimi Górami, miało być uruchomione technikum, miał byc ciąg rowerowo-pieszy do Żędowic i Kielczy, miało być.......... i można by tak dalej

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Grudzień, 2015 - 09:16

Nie takich bzdur nie da się czytać. Basen ma powstać ale nie w tym miejscu
To będzie basen kryty podwodny. Połączenie do Tarnowskich Gór też będzie. Teraz czekamy na ruch PKP. Muszą dać załogę i skład. Czekamy na powrót lokomotywy z pod Wałbrzycha. Technikum ruszy jak znajdą się klucze z drzwi wejściowych. A ciąg rowerowo-pieszy już jest. Codziennie widzimy wszyscy jak ludzie jeżdżą i chodzą na piechotę z i do Żędowic.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Grudzień, 2015 - 11:30

Bzdury te są deklaracjami napisanymi na karcie wyborczej obecnego burmistrza i do niej odsyłam. Mnie do tych bzdur nie trzeba i nie było trzeba przekonywać, bo to było i jest  wiadac  (jak ktoś tu wczesniej juz pisał) z uśmiechu burmistrza. Konczy się rok i myslę, że dokona on jakiegoś rozliczenia ze swojej pracy. Czas żartów (PO) się juz skończył, co widzimy na codzień i niestety pójdzie to rozliczenie w dół

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Grudzień, 2015 - 20:28

Przecież basen na wiosnę już będzie. Ma powstać kryty basen podwodny
Podobno już kilka osób widziało jego plany i gotową makietę. Spytajcie Norbiego. Pociąg będzie jeździł do Tarnowskich Gór. Czekamy tylko na lokomotywę. Ona stoi teraz gdzieś przed Walbrzychem czekając na wydobycie złotego pociągu. Jak go tylko odholuje do stacji Wrocław Główny zaraz pędzi do nas. Technikum zostało by już dawno otwarte. Ktoś z pracowników Technikum zgubił klucze do drzwi wejściowych oraz do klas lekcyjnych. Jak je znajdą to raz dwa drzwi zostaną otwarte.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Grudzień, 2015 - 14:47

Co nie wystarcza juz uśmiech od ucha do ucha p.burmistrza ? Gdzie nie otworzysz forum zawadzkiego, to to widzisz. I tak trzymać p. burmistrzu. Psy szczekaja a karawana jedzie dalej

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Grudzień, 2015 - 14:20

on jest nie jest lagą wójtą, on jest wiernym jego sługą, pierwszym klamkowym do jego drzwi, czas na niego, puki jest jeszcze czas, czyli 3 lata tej Rady.Niec innego on nie wniesie, oprócz wyjęcia co miesiąć 1100 zł kasy. Zagubił się z tej ''ciężkiej"" pracy Przewodniczącego Rady,. Woził się z wyborów  na wobory jako PZ, a teraz udaje służącego lagi z PO. Tak się pogubił, że zapomniał o przeszłości, pomieszał kolory od czerwonego, przez czarny do żółtego. To jest sztuka, żeby tak sie ustawiać i nastepnie ślizgać. Możę teraz PIS i kolejna kadencja?

Odpowiedz