fbpx Kłopotliwe boisko | Strzelec Opolski

Kłopotliwe boisko

Kłopotliwe boisko

Artykuły : 
Numer wydania: 

Szanowna Redakcjo „Strzelca Opolskiego”, czy Państwo się zainteresujecie moją sprawą? - napisał w mailu Czytelnik. - Sprawa jest totalnie absurdalna, bo mamy w niej do czynienia z następującą sekwencją zdarzeń: 1. Łaziska ubiegały się o siatkówkę plażową od dłuższego czasu i oczywiście zawsze to samo uzasadnienie: brak kasy. A tu nagle w Jemielnicy powstaje nowa siatkówka plażowa. 2. W Jemielnicy do tej pory stała siatkówka. Dlaczego jej nie zmodernizowali tylko Łaziskom dali tą (swoją starą), a oni nową kupili? Dokładnie w miejscu starej powstała nowa. 3. Łaziska tę starą siatkówkę od Jemielnicy same muszą postawić, w czynie społecznym, a w Jemielnicy firma buduje. [...]

Poprosiliśmy wójta o wyjaśnienie sprawy:

- Boisko do siatkówki plażowej w Jemielnicy stanowi część większego zadania, zaplanowanego w budżecie gminy i zgłoszonego do dofinansowania ze środków UE (w ramach PROW 2007-2013) i Ministerstwa Sportu (na poprawę infrastruktury sportowej na obiektach sportowych), obejmującego remont zaplecza LKS „Naprzód” Jemielnica i budowę boiska do siatkówki spełniającego obecne wymogi - wyjaśnia Joachim Jelito. - Słupki stalowe ze starego boiska można było przekazać na złom, a pozostałe elementy boiska pozostawić w LKS-ie lub przekazać wszystkie elementy boiska do wykorzystania któremuś z sołectw na urządzenie we wsi boiska do amatorskiej, sporadycznej gry w siatkówkę. Łaziska wyraziły taką chęć i dlatego wszystkie elementy boiska powędrowały do tej wioski. Pragnę przypomnieć, iż poprzednie boisko do piłki siatkowej w Jemielnicy zostało wybudowane przez grupę pasjonatów piłki siatkowej plażowej z Jemielnicy na ich koszt - podkreśla wójt. - Lokalizacja tego boiska w bezpośrednim sąsiedztwie drzew spowodowała jednak, że ich korzenie „opanowały” boisko i zaczęły stanowić zagrożenie dla osób korzystających z tego placu. Trzeba było zatem boisko urządzić na nowo - dodaje.

Zapytaliśmy radnego z Łazisk, Piotra Breitscheidla, o zdanie w sprawie przeniesienia elementów boiska siatkówki plażowej z Jemielnicy do jego wioski.

- Szkoda byłoby ich nie wykorzystać - skomentował i dodał: Nie oznacza to wcale, że Łaziska są wioską drugiej kategorii.

W Łaziskach boisko do siatkówki ma zostać utworzone przy świetlicy wiejskiej. Razem z boiskiem do piłki nożnej stworzy kompleks rekreacyjny dla mieszkańców.

- Na koszt gminy ma być wykonany projekt boiska do siatkówki plażowej w Łaziskach - mówi sołtyska wsi Klaudia Kraka. - Gmina zajmie się też urządzeniem tego miejsca. Młodzież z Łazisk zadeklarowała, że jeśli zajdzie potrzeba, to chętnie zaangażuje się społecznie w przygotowanie boiska - dodaje.

JL

Komentarze

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Wrzesień, 2013 - 22:53

A czy zadbano też o korzystne finansowo umowy obejmujące prawa do transmisji RTV/TV (np. w eurosporcie) z mistrzostw, które będą rozgrywane przez profesjonalne drużyny na profesjonalnym boisku?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Wrzesień, 2013 - 19:31

Znakomicie, że radny jest zadowolony z odbioru i wójt z przekazania, ale to chyba nie oni będą z niego korzystać, więc ich zadowolenie jest tu mało istotne.

Portret użytkownika mala1
Wysłane przez mala1 w 26 Wrzesień, 2013 - 14:06

Ludzie powiedzcie co to za radny jak bierze jakiś złom do Łazisk. Spieprzył sprawę mógł jasno powiedzieć Łaziska tego nie chcą, może to sobie pan wójt wywieść na złom, dodając jak się pieniądze znalazły z budżetu na Jemielnicę to się i znajdą na Łaziska.
Druga sprawa amatorska gra w Łaziskach, a co do Jemielnicy gwiazdy będą przyjeżdżać? Kompletna lipa i tyle. Pan Radny i Pani Sołtys powinni zadbać o porządne boisko anie boisko z jakiś odpadków. Wstyd wstyd jeszcze raz wstyd.

Portret użytkownika tyka
Wysłane przez tyka (niezweryfikowany) w 29 Wrzesień, 2013 - 20:17

ludzie po wsi godajom, że jakiś joachim zrobił dobrze i tera mo uciecha jak przeglondo sfoj kajecik, kaj ponktoje swoje sukcesy.

Portret użytkownika Mieszkanka Łazisk
Wysłane przez Mieszkanka Łazisk (niezweryfikowany) w 24 Listopad, 2013 - 15:05

Dlaczego nie cieszycie się z tego co macie? Chyba lepiej mieć boisko niż, żeby wcale go nie było. Radny i sołtyska starają się jak mogą i co z tego mają? Krytykę z każdej strony, bo tak najłatwiej obwiniać innych. Może weźcie i sami wykażcie się swoją inicjatywą. Na prawdę nie mogę czytać tych bzdur, ręce opadają.

Portret użytkownika Mieszkanka Łazisk
Wysłane przez Mieszkanka Łazisk (niezweryfikowany) w 24 Listopad, 2013 - 15:08

Dlaczego nie cieszycie się z tego co macie? Chyba lepiej mieć boisko niż, żeby wcale go nie było. Radny i sołtyska starają się jak mogą i co z tego mają? Krytykę z każdej strony, bo tak najłatwiej obwiniać innych. Może weźcie i sami wykażcie się swoją inicjatywą. Na prawdę nie mogę czytać tych bzdur, ręce opadają.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Listopad, 2013 - 17:47

W Polsce już tak jest ze, najwięcej gadaja ci, którzy maja najmniej do powiedzenia.

Portret użytkownika adi
Wysłane przez adi (niezweryfikowany) w 24 Listopad, 2013 - 20:59

NO pewno wydaje Ci sie że masz rację i może byś ją miał gdybyś jej nie miał zawadzkie.com.pl

Odpowiedz