fbpx Kiedy Tusk odzyska słuch? | Strzelec Opolski

Kiedy Tusk odzyska słuch?

Kiedy Tusk odzyska słuch?

Artykuły : 
Numer wydania: 

[img_assist|nid=4600|title=|desc=|link=none|align=right|width=120|height=120]Piszę ten felieton, kiedy nie są jeszcze znane wyniki wyborów. Dlatego bez obawy o posądzenie, że uprawiam agitację, mogę powiedzieć: sami sobie wybraliśmy. Jeśli Jarosława Kaczyńskiego, to prędzej czy później będziemy mieli powtórkę z niedawnej historii. Pod wpływem tragicznych przeżyć ludzie się zmieniają, ale nie wierzę w trwałe metamorfozy tak radykalnych polityków jak prezes PiS.

Zwłaszcza, gdy dokonują się w trakcie kampanii wyborczej, a kandydat, który jeszcze wczoraj rozstawiał Polaków po przeciwległych kątach, dzisiaj przywdziewa szaty łagodnego baranka. Nie wierzę, że człowiek, który dopiero co chciał delegalizować SLD jako organizację przestępczą, nagle pała sympatią do lewicy, zaś Edwarda Gierka uważa za wielkiego patriotę. Obyśmy nie musieli poznawać owoców przemiany Kaczyńskiego w Pałacu Prezydenckim.

Jeśli natomiast prezydentem zostanie Bronisław Komorowski, czy będzie to znaczyło, że stało się tak z powodu wyboru mniejszego zła? Głosowałem na kandydata PO, ale muszę przyznać, że nie jestem w pełni usatysfakcjonowany ze swojej decyzji. Podobne odczucia ma chyba wielu Polaków. Niektórzy dali temu wyraz także na naszym internetowym forum, oznajmiając, że są całkowicie skołowani zachowaniami kandydatów oraz polityką w wykonaniu ich partii. Druga tura wyborów była więc znów w jakiejś mierze głosowaniem przeciwko gorszemu złu, które wynika z lęku przed powrotem Prawa i Sprawiedliwości. Przed nieustannym wetowaniem ustaw, walką o krzesła w Brukseli i kompromitowaniem naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Bronisław Komorowski ma piękny życiorys. Dotychczas dał się poznać jako uczciwy, a przede wszystkim przewidywalny polityk. Obawiam się jednak prezydentury Komorowskiego ze względu na jego partyjne uwikłania. Nie jestem pewien, czy będzie umiał – tak jak Aleksander Kwaśniewski – zdobyć się na szorstką przyjaźń z własnym ugrupowaniem i być prezydentem ponadpartyjnym.

Wspieram Platformę Obywatelską od jej początków, ale popieram też SLD, wychodząc z założenia, że to jedyna droga do utrzymania politycznego pluralizmu i przybliżenia Polski do krajów z ustabilizowaną demokracją. Tymczasem Platforma daje coraz więcej powodów, żeby przeciętny Polak był przekonany, że oto mamy dwie prawice, a różnice między nimi sprowadzają się do tego, że szef PO poprztykał się o zabawki z szefem PiS. Jak rozwydrzeni chłopcy w piaskownicy. Donald Tusk coraz częściej składa deklaracje, które rozmijają się z rzeczywistością, a pod względem metod sprawowania władzy faktycznie plasuje swoją partię coraz bliżej ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego.

Mam na to dowody osobiste. Od ponad roku nie możemy doczekać się odpowiedzi służb rządowych na moje krytyczne felietony, mimo że premier ciągle zapewnia jak bardzo wsłuchuje się w głos opinii publicznej, W okresie wyborów Opolszczyzna też dostała po łapach w stylu najgorszych praktyk z czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości, a nawet PRL ze sławetnym Ministrem Spraw Wewnętrznych Mieczysławem Moczarem. W chamski sposób usunięto ze stanowiska dyrektora oddziału NFZ Kazimierza Łukawieckiego, stosując starą zasadę: dajcie człowieka, a paragraf się znajdzie. Rząd, który zapewnia o swej służbie społeczeństwu, nie zechciał jednym słowem odnieść się do protestów płynących z naszego regionu. Donald Tusk ogłuchł, minister zdrowia nabrała wody w usta.

Dlatego głosując na Bronisława Komorowskiego, obawiam się zarazem jego prezydentury. Kandydat zapewnił co prawda, że nie będzie składał swemu prezesowi meldunku o wykonaniu zadania, ale ja wolałbym usłyszeć co innego. Że w przypadku wygrania wyborów Donald Tusk będzie dla prezydenta takim samym partnerem, jak każdy polityk. W przeciwnym razie Platforma może szybko podzielić los innych partii, które zachłysnęły się pełnią władzy.

Jakkolwiek się stanie, powtórzę raz jeszcze: PAMIĘTAJCIE PAŃSTWO! SAMI SOBIE WYBRALIŚMY!

KAROL CEBULA

PS Według nieoficjalnych jeszcze wyników prezydentem RP został Bronisław Komorowski. Różnica między nim a Jarosławem Kaczyńskim wynosi zaledwie kilka procentowych punktów. W przyszłym roku czekają nas wybory parlamentarne. Jeśli teraz Platforma Obywatelska zachłyśnie się pełnią władzy, jeśli nie zacznie szybko likwidować wynaturzeń w swoich szeregach oraz w stylu uprawiania polityki, za rok może stracić dużo więcej niż obecnie zyskała.

Komentarze

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 6 Lipiec, 2010 - 13:53

W zasadzie nic dodać, nic ująć. Oczywista oczywistość, można by rzec.
Z jednym tylko jakoś nie mogę się zgodzić. Dlaczego uważamy, że wybieramy mniejsze zło? Wydaje mi się, że poprzeczka zero ustawiona jest na samej górze, na szczycie ideału i choć chciałoby się, aby tak było w rzeczywistości, to jest to jednak bajka. Granica między dobrym a złym jest gdzieś w środku i akurat w przypadku tych wyborów Komorowski jest nad nią, a Kaczyński pod nią. Że do ideału i jednemu i drugiemu dużo brakuje (a pośrednio wystawiającym ich partiom), to druga sprawa, ale chciałbym, aby choć raz jakiś publicysta napisał: dobrze wybraliśmy, wybraliśmy najlepsze, co było do wybrania.

Niby to samo, a jak duszę cieszy...

Portret użytkownika czarnocin
Wysłane przez czarnocin (niezweryfikowany) w 6 Lipiec, 2010 - 15:14

Od dwudziestu lat wybieramy między mniejszym a większym złem.......Czy doczekam czasów , kiedy będziemy wybierać między między dobrem a jezcze większym dobrem ?

Portret użytkownika Piotr Kobylecki
Wysłane przez Piotr Kobylecki (niezweryfikowany) w 6 Lipiec, 2010 - 15:46

Obawiam się, że jeszcze dlugo nie.
POwodem pierwszym, jedynym i podstawowym jest, ze w Polsce rzadzi grupa agentury dobranej przez gen Kiszczaka do okraglego stolu.
To oni w Magdalence, przy wodeczce, uzgodnili fakt przekazania wladzy przez komune na niby opozycji z gwarancja , ze wy nas nie bedziecie ruszać, a my wam damy zyc.
Aktualny prezydent elekt byl przeciwny likwidacji WSI, podobnie Walesa, Kwasniewski, o Jaruzelskim juz nie wspominajac, zawsze byli przeciwko odtajnieniu teczek z agentura. Tylko agenci obcych wplywow beda zawsze przeciwko upublicznieniu tych danych. TYLKO ONI. Tak to sobie zagwarantowali i tak jest IM z tym wygodnie. A gdy ktokolwiek by probowal to podwazyc, to tak jak z Ratakczakiem, zaraz bedzie ugotowany i nazwany oszolomem, ksenofobem, faszysta, szowinista, antysemita i co tam jeszcze by nie wymyslili, zawsze bedzie IM pasowalo, aby nie dopuscic do wladzy nikogo spoza tego, okraglostolowego ukladu.
I tak sobie ta grupa zyje, calkiem dobrze, a jak tylko ktos chcialby zagrozic temu ukladowi, to zaraz sie zbiera rada starszych i naradza sie jak tu obalic tych , ktorzy chcieliby zagrozic. Tak bylo z rzadem Olszewskiego, tak bylo z rzadem Kaczynskiego, tak bylo i teraz przy wyborze prezydenta.
Ale, ile razy mozna o tym mowic, a Polacy i tak w wiekszosci wola byc zarzadzani przez obcych, niz sami rzadzic sie u siebie.

Pytanie zasadnicze, jak dlugo jeszcze beda siedziec na gwozdziu i mowic ze jeszcze ten gwozdz im do ..... za bardzo sie nie wbija.

Dla odprezenia,
polecam wpisy o Palikocie na blogu Lazacego Lazarza
http://lazacylazarz.blogspot.com/

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 6 Lipiec, 2010 - 17:07

Panie Kobylecki daj se już siana z tymi bajeczkami. Tego słuchać się już nie da. Idź se Pan te historie opowiadać ludziom swego pokroju, a nam, normalnym obywatelom, nie truj już bzdurnych historii. Zapisz się do PRL-u, głosuj na Gierka, może uda ci się jeszcze obudzić Stalina, dowiesz się, co to mafia, układy i terror. Od tego twojego bajdurzenia kompleksów się nabawić idzie. Mama cię za mało kochała? Kota tylko w domu masz? Kompleksy jakieś z dzieciństwa czy co?
Gościu śmieszny jesteś, jeszcze tylko powiedz, że 20 lat temu w Polsce był lepiej, a PRL to wprost niebo. Oszołomem jesteś i tyle.

Do jasnej ciasnej, bo już nie mogę tego bajdurzenia zdzierżyć - daj choć jedno nazwisko kogoś nie od NICH, nie od TAMTYCH, takiego, na którego można by dzisiaj postawići zagłosować, jak to wspomniano, ze lepszym dobrem, a nie mniejszym złem. Jedno, choć tylko jedno nazwisko, błagam, wyduś je z siebie. Jedno jedyne, które nie będzie ICH, tylko MY.

Portret użytkownika prawnik
Wysłane przez prawnik (niezweryfikowany) w 6 Lipiec, 2010 - 21:52

watpię czy ktokolwiek ..cokolwiek tobie wytoczył..po pierwsze niby za co..za pisanie prawdy..a po drugie za dużo by wyszło podczas rozprawy i mogłoby zaszkodzić co niektórym..po trzecie ..niska szkodliwość czynu..wyrok wątpliwy..Przecież jak za takie rzeczy by skazywali to sady by sie totalnie zablokowały .. pisz dalej i się nie przejmuj..Pan Karol obiecał wydrukować..a może byś zastąpił naszego cudownego pana Kubika jako dziennikarz..na pewno by SO skorzystał..panie Karolu co pan na to???

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 6 Lipiec, 2010 - 21:57

Jest jedna różnica pomiędzy mną, a dziennikarzem. Dziennikarz musi co dzień, tydzień, miesiąc zrobić jeden, dwa artykuły. Musi znaleźć temat i sensownie go wypełnić. Ja takich predyspozycji nie mam. Jak mnie najdzie, to potrafię opracować pięć tematów w dwa dni, a potem przez miesiąc nic. Taki już jestem. Ale gdyby miało to polegać na tym, że piszę jak mam o czym, a jak nie mam to nie piszę i boss nie goni mnie na siłę do roboty, to może...

Można skopiować z forum i wkleić na papier

Portret użytkownika prawnik
Wysłane przez prawnik (niezweryfikowany) w 6 Lipiec, 2010 - 22:06

To pisz na zlecenie..każda forma dobra..Np. Ja sie sprawdzam jak mam "nóż na gardle" muszę coś napisać " na wczoraj" to siedzę do upadłego..i najlepiej mio wtedy wychodzi:)..dobrej nocy...\Ps.A Holandia prowadzi i chyba wygra...

Portret użytkownika Irek Bytomski
Wysłane przez Irek Bytomski (niezweryfikowany) w 6 Lipiec, 2010 - 17:45

Smoku, niepotrzebnie się unosisz, stresujesz... Zaraz zostaniesz obrzucony wyzwiskami (coś tam z Michnikiem i Gazetą Wyborczą związanymi) a i jeszcze będziesz winny śmierci Ratajczaka. Polemika z takim człowiekiem, może spowodować podobne skutki jak słuchanie Jedynie Słusznego Radia z Torunia. Otępienie, porażenie mózgowe, 24 godzinny bełkot, strach przed własnym cieniem... Można by tak bez końca.
I na marginesie dodam Panie Kobyłecki- gówno (przepraszam za kolokwializm) mnie obchodzą WSI, teczki, poprzedni system czy agenci. Czas patrzeć do przodu a nie za siebie. Dlatego rozsądnie myślący wybrali tok myślowy PO i Komorowskiego a nie uwsteczniony bełkot PiSu. 20 lat rozliczeń i dalej chcą to ciągnąć, nie patrząc na 38 mln ludzi. Jak od rozliczania poprawi się gospodarka, zmniejszy się deficyt etc proszę bardzo, ale wiemy, że tak nie jest!!!
Wybraliśmy prezydenta i nic tego nie zmieni. Teraz trzeba czekać na efekty. Jeżeli będą, ok, nie będzie, przyjdą inni. Gorsi bądź lepsi, ale sami wybieramy "swój głos-los".
I dałem się wciągnąć jak mój przedmówca :)

Portret użytkownika czytelnik1
Wysłane przez czytelnik1 (niezweryfikowany) w 6 Lipiec, 2010 - 18:03

Zmieńmy teraz wypowiedź Bytomskiego w drugą stronę i zobaczmy jak to brzmi:

Kobylecki, niepotrzebnie się unosisz, stresujesz... Zaraz zostaniesz obrzucony wyzwiskami (coś tam z Rydzykiem i radiem z Torunia), a i jeszcze będziesz winny śmierci Blidy. Polemika z takim człowiekiem, może spowodować podobne skutki jak słuchanie Jedynie Słusznego Radia Tok FM. Otępienie, porażenie mózgowe, 24 godzinny bełkot podobny do tego z TVN24, strach przed własnym cieniem... Można by tak bez końca. I na marginesie dodam Bytomski, gówno (przepraszam za kolokwializm) mnie obchodzi straszenie IV RP, Macierewiczem, czy CBA. Ludzie wybrali PO. Teraz już PO nie będzie mogła mówić, że brak reform to wina tego wstrętnego Kaczyńskiego. Sobiesiaki, Maleszki, Chlebowski mogą już czuć się bezpiecznie. Naród wybrał prezydenta i nic tego nie zmieni. Teraz trzeba czekać na efekty. Jeżeli ich nie będzie to znów winny będzie PIS.

Portret użytkownika Piotr Kobylecki
Wysłane przez Piotr Kobylecki (niezweryfikowany) w 7 Lipiec, 2010 - 18:32

CZYTELNIKU 1
to mi sie podoba
wszystkiemu winny zawsze PIS.

Kiedys byla taka instrukcja obslugi milicjanta

Paragraf 1
Milicjant ma zawszee

Paragraf 2
W przypadku , gdyby milicjant nie mial racji,
powolac sie na paragraf 1 !!!

czytelniku1 jestes genialny!!!

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 6 Lipiec, 2010 - 20:48

Z reguły nie polemizuję z takimi ludźmi ale... to była potrzeba chwili, też mnie uniosło. Tego oszołoma i tak nie przekonam, ale za to wiem, że jest jedna osoba więcej, co myśli podobnie jak ja.
Mam się za co, że przedwczoraj wygrałem wybory. A za Magdalenką jestem do dziś, za Okrągłym Stołem jeszcze bardziej, a nawet WSI chyba lepsze jest niż CBA, ale cóż tam Kobyleckiemu będę tłumaczył...

Ludzie, przecie my w tej Polsce dziś jesteśmy w I lidze światowej, tak dobrze jak u nas to Niemcy nie mieli w 89r.! Nasze dzieci mają świetne perspektywy na przyszłość, a z roku na rok, choć po grudzie, jest coraz lepiej. Z życia można się cieszyć, jak kto ma smykałkę do biznesu, to i zarobić sporo umie, jak kto fajtłapa, to nie. Starsze pokolenie, które nie do końca winne jest 40 lat zaległości i zaniedbań, powoli odchodzi, nikt do nich nie ma pretensji, choć zaniechań było dużo więcej, niż za ostatnich 20 lat. Młodzi wnoszą nowe pomysły, nowe perspektywy, nie mają kompleksów historii, ciągną ten wózek dalej, na coraz lepszych drogach i co rusz poprawiają kolejne zawalidrogi. Kwestią czasu jest likwidacja KRUSU, superemerytur górników, policjantów, rolników i innych darmozjadów (DARMOZJADÓW - bo żyją za moje uczciwie zapracowane pieniądze), może i kiedyś dojdziemy do Państwa kreślonego przez Mikke (gość dobrze myśli, tylko ma felerny PR), a ludzie pokroju Kobyleckiego muszą po prostu wymmrzeć jak dinozaury, szkoda czasu na ich reformowanie. Cieszy mnie, że mogę to tu powidzieć, przed Magldalenką i Okrągłym Stołem za to samo Kobylecki wynosiłby mnie chyba na piedestały męczeńskiej odwagi i poświęcenia. Coż, żyję w czasie, gdy nie trzeba już być bohaterem straconej historii, dziś trzeba być po prostu zaradnym, jak każdy w swoim własnym domu i dobrze, że tak jest.

Żyjemy w normalnym kraju, jednym z najbogatszych na świecie, mamy prawa, o jakich nie śniło się nam 20 lat temu, mamy możliwości, jakich nie mieliśmy przez ostatnie 1000 lat, historia uśmiecha się do nas jak nigdy, ludzie są zadowoleni z życia, z siebie, ciągną ten cały wózek do przodu i tylko jakoś boją się do tego przyznać, tak jak wyborcy JK, że go popierają.
Nasze ideały z czasów PRL już dawno dogoniliśmy, ten poziom, jaki w latch 70, 80 był w RFN to dla nas dzisiaj w Polsce prawie slamsy. Frustracja bierze się stąd, że tam też wszystko poszło do przodu i są nadal przed nami, ale mogliśmy być dziś w miejscu Rumunii, Bułgari, że o Białorusi nie wspomnę. Kobylecki jest pokrzywiony, że to wszystko neguje, jego zdaniem trzeba było cofnąć się do 89 roku, do Magadalenki wpuścić granat, a w Polsce rozpętać rewolucję, pozabijać parę milionów agentów i innych TW, których ściga się do dziś. Może w parę lat wszystkich by wytłukli i mielibyśmy dzisiaj raj na ziemi. Coś mi się wydaje, że podobnie zaczynali bolszewicy w 1917, ale cóż, może się mylę, a Kobylecki jest na tyle przytomny, że nie pozwolić o tym zapomnieć. Otóż to, rewolucja w 89, potem wojna domowa przez następnych parę lat, połowa Polski w międzyczasie emigruje gdziekolwiek (o ile Sowieci nie zaprowadzą porządku), a potem ściganie tych, co się ukryli. Dziś nie byłoby już ani jednego agenta, historia krystałowo czysta, Kobylecki prezydentem, o ile zdążyłby pomyśleć o zmianie porządku prawnego pozwalającego ludziom na jego WOLNY wybór...

I aż strach pomyśleć, że miłościwie nam panujący Śp. Prezydent Lech i cała jego ferajna z JK na czele podpisywała się ręcami i nogami za wizją przedstawioną wyżej jeszcze pół roku temu, a teraz nawet komunistów wywyższają na piedestały historii szukając w nich popleczników.

Po prostu dumny jestem, że Naród Polski przychodzi po rozum do głowy i taką wizję wyrzucił na śmietnik historii. I jestem dumny z tego, że mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć: wygrałem wybory, wybrałem lepsze dobro, a plewy zostawiłem w śmietniku.

Kto jeszcze myśli tak jak ja?

Portret użytkownika czytelnik1
Wysłane przez czytelnik1 (niezweryfikowany) w 6 Lipiec, 2010 - 22:21

Ja w 90% myślę jak ty. Wprawdzie z likwidacji WSI się cieszę, wprawdzie wolałbym aby z TW postąpili tak jak w Czechach, wprawdzie nie przeszkadza mi Kaczyński chwalący Gierka. Czy to oznacza, że jestem wyborcą PO? Nie! Skoro nie jestem wyborcą PO to czyim jestem wyborcą? Jestem wyborcą PISu, który nie ubolewa nad śmiercią kłamcy Oświęcimskiego, który uważa, że Kościół za dużo wtrąca się do spraw państwa, który nie nawiedzi osób typu Kobylański, Rydzyk, Górski. Ponadto który uważa wydarzenia z 10.04.2010 za katastrofę, a nie za zamach. Dlaczego to pisze? Ponieważ wciąż na siłę staram się walczyć z mitem, który mówi: jesteś za PIS to słuchasz radia z Torunia, straszysz wszystkich dziadkiem z Wehrmachtu. Kiedy zwolennicy PO zrozumieją, że stereotypowy wyborca PIS to naprawdę mały procent wszystkich wyborców wspomnianej parti?

Portret użytkownika prawnik
Wysłane przez prawnik (niezweryfikowany) w 6 Lipiec, 2010 - 19:21

panie Kobylecki jak wcześniej pisałem..mieszaj sobie pan w swojej zupie ..do naszej sie nie mieszaj..siedzisz za granicą to siedź..jesteś juz nudny z tymi swoimi wizjami a'la Maciarewicz... czas zacząć cos robić dla dobra kraju ...a nie szukac wszedzie agentów i spisków.... a ty Smoku sie nie stresuj..wszedzie sa oszołomy...jedni maja w Szkocji..inni w Zawadzkiem:) dobrej nocy..

Portret użytkownika czytelnik333
Wysłane przez czytelnik333 (niezweryfikowany) w 7 Lipiec, 2010 - 00:22

Panie Cebula bardzo rozsądne ma pan poglądy i żeby pan jeszcze przy bliższym poznaniu tak nie tracił (apodyktyczny, przemądrzały facet)to byłby ideał:)

Portret użytkownika prawnik
Wysłane przez prawnik (niezweryfikowany) w 7 Lipiec, 2010 - 06:05

ponoć przez szybkę (monitora) wszystko jest atrakcyjniejsze, a przy bliższym poznaniu traci na wartości ( dotyczy tez kobiet :) )

Portret użytkownika Piotr Kobylecki
Wysłane przez Piotr Kobylecki (niezweryfikowany) w 7 Lipiec, 2010 - 19:06

pan prawnik, to chyba spac juz nie moze z emocji.
wspolczuje,

poczekamy, zobaczymy,
narod wybral,
trzeba ten wybor uszanowac.

Ale bede patrzyl na palce,
choc z zagranicy,

są dwie szkoly,
pulawska i natolinska,

brakuje tu jeszcze,
zeby po glebokim upadku aktualnej ekipy, co wroze,

(bo uzyskane poparcie, nagrane sztucznie, jak poprzednio, juz NIGDY nie bedzie wieksze.Bedzie tylko malalo. Z dnia na dzien.)

wrocil do wladzy stary wyprobowany w bojach rezim komuny, przepraszam, teraz to sie chyba przepoczwarzyli w liberalnych demokratow.

JUz mnie swedzi glowa od tego wszystkiego.

Przypominaja mi sie wspomnienia wszy i pluskiew, jakie musieli na sobie zaakceptowac Polacy, wywiezieni na Syberie, do Kazachstanu, na Kolyme...
Na slowo komuna mam takie uczucie.

Jak slysze glosy poparcia dla PO i dla Hrabiego,
ktorego rodzina kupila sobie tytul,
to tylko ubolewam,
ze dalej nie ma
nie ma,
nie ma,
no, naprawde nie ma
wolnosci slowa,
prawo nie jest prawem
a ci, ktorzy nie zdaja sobie sprawy z tego,
zyja w nieswiadomosci swego niewolnictwa.

Targowica zostala osadzona i napietnowana.
Przyjdzie i czas na reszte zdrajcow.
Trzeba tylko poczekac.
Tzn. przeczekac.

Prawda zwyciezy.

Niewatpliwie.
(Poczekamy jeszcze 70 lat na otwarcie
dokumentacji o katastrofie gibraltarskiej, ale sie doczekamy. My lub nasze wnuki. A znaczy to tylko tyle, ze prawda jest znana, tylko IM przeszkadza, od juz prawie 70 lat. )

Dla tych, ktorzy nie boja sie,
ze nie beda mogli spac,
po zasmakowaniu poznania prawdy,

przesylam link:

http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/novus.html

Dobrej nocy

Dziekuje Panie Karolu,
ze pan tych linkow nie kaze wycinac

Portret użytkownika prawnik
Wysłane przez prawnik (niezweryfikowany) w 7 Lipiec, 2010 - 19:49

ze spaniem nie mam problemu..a dzięki wolności słowa waćpan możez pisać te słowa..dobrej nocy bez robactwa i złych myśli życzy prawnik

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 7 Lipiec, 2010 - 20:10

Jak fajnie, że Kobylecki za 70 lat ujawni całą prawdę i będzie już wtedy dobrze.
Chyba się zahibernuje, że tak się na to cieszy.
Ja wolę cieszyć się dniem dzisiejszym i korzystać, z tego, co nam dało ostatnie 20 lat. Za jakieś 20, 30 lat (kto to wie?) będę kwiatki oglądał od spodu i ręczę, że Gibraltar będzie ostatnią rzeczę, a którj pomyślę.

Portret użytkownika czytelnikxxxYYY
Wysłane przez czytelnikxxxYYY (niezweryfikowany) w 9 Lipiec, 2010 - 15:32

"Schauze halten !"....No to w następnym wydaniu pan Cebula będzie miał okazję żeby napluć na miejscowych Slązaków...Jeżeli coś pan napisze to już dzisiaj napiszę co powie panu każdy strzelecki Slązak : Schnauze halten !

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Lipiec, 2010 - 21:05

Ciekawe ! nie wie pan ! Od dwóch dni trąbią o tym wszystkie media w Polsce robiąc przy tym nagonkę na Norberta Rascha przewodniczącego TKSMN.Odważył się wystąpić przeciwko celebrowaniu rocznic powstań śląskich na Annabergu...Niech pan nie udaje "głupiego".W następnym pana felietonie można spodziewać się przyłączenia do tej nagonki(wtórować panu będą na 100% panowie Jarecki&Co).Najpierw niech się zapozna pan z całą treścią tego listu Norberta Rascha do marszałka Sebesty a potem może pan coś powiedzieć.Jak narazie nikt z tych mediów niepoznał pełnej treści tego listu.Marszałek Sebesta podrzucił tylko wyrwane z kontekstu zdania ale to wszystkim wstarcza.

Portret użytkownika Karol Cebula
Wysłane przez Karol Cebula w 9 Lipiec, 2010 - 21:36

Felietony piszę od serca,wyrażam to co myśle i pod tym podpisuję się imieniem i nazwiskiem.Pan,anonimie,nie zmieni mojej postawy.Z brakiem pozdrowienia dla anonimów pozostaję. Karol c.

Karol Cebula

Portret użytkownika Jarecki
Wysłane przez Jarecki (niezweryfikowany) w 10 Lipiec, 2010 - 10:43

Jedna uwaga Szanowny Redaktorze Naczelny. Gazety posiadają ci, którzy chcą. Teksty w gazetach piszą ludzie, którzy robią to z własnego wyboru. Gazety kupują i czytają ludzie anonimowi. To chyba... norma?
Pozdrawiam
Jarecki, ale tym razem anonimowy.

Portret użytkownika Karol Cebula
Wysłane przez Karol Cebula w 10 Lipiec, 2010 - 12:36

Panie Jarecki,zapewne zauważył Pan,że od lat akceptujemy na naszej stronie anonimowe wypowiedzi dyskutujących o "sprawach".I to jest normalne.Natomiast gdy zaatakuje się konkretną osobę,często w sposób kłamliwy lub/i nieprzyzwoity trzeba mieć odwagę aby się pod swoją wypowiedzią podpisać własnym imieniem.Toteż....norma.Niestety nie dla wszystkich.Pozdrawiam Karol c.

Karol Cebula

Portret użytkownika Jarecki
Wysłane przez Jarecki (niezweryfikowany) w 10 Lipiec, 2010 - 09:46

Prorok jakiś... czy co?
Panie Kristof, KristofOser, Christopher, czytelnikxxxYYY, teraz jeszcze na dodatek czytelnik, już tyle razy zwracałem panu uwagę, że robi pan tak charakterystyczne błędy, iż obojętnie jak się pan podpisze, to i tak bez trudu rozpoznać można ten niepowtarzalny styl. Reasumując, albo naucz się pan pisać bezbłędnie, albo rób pan inne byki, albo podpisuj się jednym nickiem, bo wygląda to z jednej strony śmiesznie, a z drugiej znowu może być objawem utraty tożsamości, a to już poważna sprawa. Z troską więc doradzam sprawdzenie tego u jakiegoś fachowca.
Ale ja nie tylko o tym chciałem napisać. Chciałem też oddać panu niewątpliwie należny hołd, o ty... Bóg wie ilu jeszcze imion używająca wyrocznio i sumienie narodów. Oto ja, pył marny proszę, uchyl rąbka tajemnicy, jak to za pomocą swego umysłu cudownego przeniknąłeś w zakamarki pana Karolowego mózgu i w najgłębszych zaułkach tegoż odkryłeś niecny zamiar spostponowania pana Norberta Rascha. Z tego co napisałeś wnoszę, że i moją szarą, a parszywą substancyję takoż przeglądałeś, ale jak to na wybitnego naukowca przystało, szkód nijakich w onej nie wyrządziłeś, za co wdzięczym ci nadzwyczajnie, bo do emerytury jeszcze mi parę lat pracy zostało i tym podłym mym niestety organem jeszcze przez jakiś czas posługiwać się muszę.
Dziękuję przeto szanownemu panu, że uświadomiłeś mi oto przemożną chęć odniesienia się do przytoczonego listu wielce wielmożnego pana N. Rascha, gdyż wcześniej - pewnie z powodu wieku - różne parcia odczuwałem, ale togo ku temu tematowi właśnie... to akurat nie bardzo, gdyż byłem go prawie nieświadom. Powiem więcej. Uważałem, za "Gazetą" http://opole.gazeta.pl/opole/1,35086,8123293,Mniejszosc_krytykuje_swego_..., że list ten powstał na potrzeby kampanii wyborczej właśnie i dlatego sprawy nie traktowałem tak poważnie, jak sądząc po pańskich światłych słowach - na to zasługuje. Ta moja zapewne wrodzona powierzchowność w sprawach niezwykłej wagi, które z łatwością postrzegane i najcelniej oceniane są przez emigrację w Niemczech, której to społeczności świetlanym przedstawicielem pan się jawisz, ta otóż to moja powierzchowność i opieszałość spowodowały, że nie znam całego pisma od pana N. R. do pana Marszałka. Faktem też jest niezaprzeczalnym, że nie wykazałem szczególnej aktywności, aby je odszukać (ja wiem, moja wina), dlatego proszę o wszystkowiedzący o wskazanie miejsca, gdzie można się z nim zapoznać (może być po niemiecku), gdyż w przeciwieństwie do pana, marność mojego umysłu nie pozwala mi na wniknięcie w przyszłość i stwierdzenie, co ja takiego o czymś myślę, zanim się z tym nie zapoznam.
Jeszcze raz gratuluję zdolności przewidywania przyszłości! Może po starej znajomości... jakieś typy w totka?

Portret użytkownika czytelnikxxYYY
Wysłane przez czytelnikxxYYY (niezweryfikowany) w 10 Lipiec, 2010 - 11:31

Jak pan chcesz przeczytać ten list to musi się pan zwrócić do trgo tchórza marszałka województwa opolskiego Józefa Sebesty.On napewno każdemu udostępni ten list (ha!ha!ha!)
.....A tego jak pan pisze i co niekrytykuję bo nieczytam tch pańskich wypocin.Tego chyba nikt nieczyta ! No to nie wiem gdzie pan robi błędy.
...W wtorek w felietonie na przewodniczącego Rascha i Slązaków(bo jak zwykle teraz najeżdża się już na nich)zacznie najeżdżać pan Cebula bo inaczej nieumie.Będzie znowu "plótł trzy po trzy" bez sensu.

Portret użytkownika Jarecki
Wysłane przez Jarecki (niezweryfikowany) w 10 Lipiec, 2010 - 14:01

Ha! Ha! Ha!
Uśmiałem się, aż mi okulary spadły! Żart - prima sort! Jak zwykle zresztą. I wszystko jasne!
Logika według czytelnikaxxxYYY vel Kristofa itd:
- "Najpierw niech się zapozna pan z całą treścią tego listu Norberta Rascha do marszałka Sebesty a potem może pan coś powiedzieć."
Pomyślałby ktoś, że to znaczy: będziesz się mógł wypowiadać wtedy, kiedy całość przeczytasz. Ja już mam prawo oceniać, bo wiem. Wniosek wydaje się logiczny tym bardziej, że w innym miejscu napisane jest: "do "prawnik"-A przeczytałeś go ? Cały ! Nie ! no to się zamknij ! Już się odezwał jeden co to wszystko lepiej wie."
Otóż nic bardziej mylnego, gdyż w następnej korespondencji autor pisze: "Niestety nieprzeczytałem tego listu i nikt treści tego listu niezna poza marszałkiem Sebestą". A w jeszcze innej: "Jak pan chcesz przeczytać ten list to musi się pan zwrócić do trgo tchórza marszałka województwa opolskiego Józefa Sebesty.On napewno każdemu udostępni ten list (ha!ha!ha!)". To z tego tak się uśmiałem na początku!
Jednak pomimo tych wpisów autor nie odbiera sobie prawa do oceny własnej. Innym wszystkim za to... jak najbardziej.
Jakie jest więc właściwe wytłumaczenie pierwszego cytatu? Może się wydawać, że wszystkie one się wzajemnie wykluczają. Można by mieć pewnie uzasadnione wątpliwości, ale przecież znamy jeszcze jeden cytat: "Nie muszę czekać do wtorku żeby wiedzieć co pan Cebula napisze".
Chyba już teraz nikt nie ma wątpliwości. On czytać nie musi - on po prostu wie.
Znowu miałem rację!
To prorok!

Portret użytkownika czytelnikxxYYY
Wysłane przez czytelnikxxYYY (niezweryfikowany) w 10 Lipiec, 2010 - 14:49

Jarecki ! że ciebie za kretyna już dawno uznałem to chyba wiadomo !
...W którym to miejscu odnoszę się do treści listu Norberta Rascha do marszałka Józefa Sebesta ?
...Tego listu nikt nie czytał a pismaki rozpętały nagonkę na Rascha i Slązaków.Jeszcze raz ci powtarzam(i innym) że Sebesta udostępnił pismakom wyrwane z kontekstu zdania ale całego listu nie ma odwagi udostępnić.

Portret użytkownika Jarecki
Wysłane przez Jarecki (niezweryfikowany) w 10 Lipiec, 2010 - 23:25

Panie czytelnikxxYYY,
jak zwykle bez problemów odkrył pan mój kretynizm. No cóż, mam tak od urodzenia i chyba już się nie da nic z tym zrobić.
Mam nadzieję, że wziąwszy mój stan psychiczny pod uwagę wybaczy mi pan pytanie, w którym to miejscu zarzuciłem panu odnoszenie się do listu Norberta Rasza? Mnie się wydaje, że ja napisałem, iż pan o tym właśnie nie ma zielonego pojęcia, ale nie przeszkadza to panu pisać, że każdy kto odważyłby się na ten temat wypowiedzieć, ma trzymać zamknięty dziób tak długo, aż przeczyta list pana N. R. w całości. Wydawać by się mogło, że stan wiedzy na ten temat wszyscy mają podobny, ale jasne jest także, że jak zwykle to pan ma rację... bardziej. Najciekawsze jednak jest to, że panu Cebuli wytknął pan już teraz, jakie głupoty napisze on dopiero we wtorek, a przecież on też nie zna całej treści listu. Ma pan rację, to dopiero wyrachowanie. Jeszcze nie wiedział, że napisze, a już kombinował! Ach, ci redaktorzy!
Zaprawdę nie potrafię wytłumaczyć sobie, jak doszedł pan do swoich wniosków, ale też nie jest to dla mnie szczególnie zaskakujące, gdyż już nie po raz pierwszy nie mogę nadążyć za swoistym sposobem pańskiego rozumowania.
No, ale akurat to jest wytłumaczalne. Wiadomo - kretynizm!

Portret użytkownika prawnik
Wysłane przez prawnik (niezweryfikowany) w 9 Lipiec, 2010 - 22:38

facet wyluzuj..nie ten portal nie ta gazeta..wiecej szacunku dla innych... Ja uwazam ze list nie był dobrym pomysłem ..wiecej dzieli niż łaczy...

Portret użytkownika czytelnikxxxYYY
Wysłane przez czytelnikxxxYYY (niezweryfikowany) w 9 Lipiec, 2010 - 23:07

do "prawnik"-A przeczytałeś go ? Cały ! Nie ! no to się zamknij ! Już się odezwał jeden co to wszystko lepiej wie.
Nie muszę czekać do wtorku żeby wiedzieć co pan Cebula napisze.

Portret użytkownika prawnik
Wysłane przez prawnik (niezweryfikowany) w 10 Lipiec, 2010 - 08:52

Nie czytałem..ale przeczytam..i uwazam że nie sztuka "nawrzucać" komuś i naurągać..napisz swoje ale kulturalnie i będzie ok...i tak szanownego pana przeczytają...a nie odpowiedzą równie "uprzejmie"..sądzę że pan przeczytał ze zrozumieniom..dobrego dnia

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Lipiec, 2010 - 11:21

Niestety nieprzeczytałem tego listu i nikt treści tego listu niezna poza marszałkiem Sebestą.Wyżej już o tym wspomniałem ! Czytanie ze zrozumieniem "się kłania" panie "prawnik".

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 10 Lipiec, 2010 - 12:00

Jak Rasch "odważa się wystąpić", to jest normalne, a jak p. Karol się wypowiada, to "przyłącza się do nagonki". Ciekawe, sam bym na to nie wpadł.

A tak przy okazji, jakby Rasch nie prowokował nagonki na ludzi tu mieszkających od wieków, to by problemu nie było

Portret użytkownika prawnik
Wysłane przez prawnik (niezweryfikowany) w 10 Lipiec, 2010 - 14:10

Jacyś nawiedzeni sa tutaj... zaskoczę co niektórych ..i stwierdzam ze będę czytał ten list a skąd go dostane to akurat mój problem..wiec nie lubię jak sie tutaj wypowiadają jacyś nawiedzeni panowie Kris..czy jemu podobni których nie stać na stały nick tylko skaczą po nic jak małpy po drzewach..nie zmienia to faktu iż juz teraz uwazam iz wiecej dzieli niz łaczy..

Portret użytkownika czytelnikxxYYY
Wysłane przez czytelnikxxYYY (niezweryfikowany) w 10 Lipiec, 2010 - 14:40

Te prawnik ! To raczej ty udowodniłeś już dawno że jesteś "nawiedzony".Siedzisz ciągle przed PC i wklepujesz te bzdury.Gdzie się tu niespojrzy tam wpis "prawnika".
...Ja dzisiaj siedzę bo na zewnątrz jest straszny upał i lepiej siedzieć w domu.Ulice są puste.O 14:22 mja Wetterstation odnotowała najwyższą temperaturę w tym roku : 48,4° w słońcu.

Portret użytkownika prawnik
Wysłane przez prawnik (niezweryfikowany) w 10 Lipiec, 2010 - 16:42

Panie Kris na T to tramwaj staje..znalazł mi korespondent...Przynajmniej nikogo nie obrazam ..siedz se dalej i obserwuj jak ci rośnie ...temperatura..bez odpowiedzi