fbpx Kiedy starostwo zajmie się drogą? | Strzelec Opolski

Kiedy starostwo zajmie się drogą?

Kiedy starostwo zajmie się drogą?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Od paru lat mieszkańcy Dziewkowic proszą starostwo powiatowe o wyremontowanie drogi powiatowej łączącej ich miejscowość ze Strzelcami Opolskimi. Droga jest w fatalnym stanie, są tam wielkie dziury, brak pobocza. Pelagia Ochwat, radna, niejednokrotnie pisała pisma do starostwa powiatowego z prośbą o wyremontowanie ulicy.

- Mieszkańcy boją się o własne bezpieczeństwo, ponieważ obecny stan Dziewkowickiej zagraża bezpieczeństwu osób poruszających się po niej, nie tylko samochodem, ale również rowerem czy pieszo. Stan nawierzchni pogorszył w trakcie remontu wiaduktu, bo to przez naszą wioskę przejeżdżały samochody pracujące na budowie. - mówi radna Ochwat z Dziewkowic. - Niejednokrotnie prosiliśmy o uwzględnienia naszej drogi w planie budżetu powiatu strzeleckiego zarówno na rok 2015, ponownie na 2016 i na 2017.

W latach poprzednich starostwo tłumaczyło się, że remont nie będzie wykonywany w związku z przebudową wiaduktu oraz odcinka drogowego na drodze wojewódzkiej 426.

- Czy w tym roku władze powiatu zdecydują się wyremontować ten odcinek drogi, nie wiemy. - mówi Pelagia Ochwat - Pytaliśmy o to starostwo, ale do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Mieszkańcy Dziewkowic na remont tego odcinka czekają jak na zbawienie. Żalą się, że samochody mają problemy z wyminięciem się. Dodatkowe niebezpieczeństwo stwarzają rosnące blisko jezdni drzewa, które podczas silnych wiatrów łamią się. Przedstawiciele sołectwa już nie raz wnioskowali o ich wycinkę.

Czy powiat w końcu zajmie się tą drogą?

- W tym roku planujemy wykonać pierwszy etap remontu - na najgorszym odcinku tej drogi czyli zaraz za zjazdem z nowego wiaduktu. Zostanie położony nowy asfalt na odcinku 300 metrów, przeprowadzimy też wycinkę drzew - informuje wicestarosta strzelecki Janusz Żyłka.

Do wyremontowania jest ponad kilometr. Czy tak niewielki odcinek wymaga dzielenia na etapy?

- Prace musimy przeprowadzać etapowo, na tyle na ile pozwalają na to środki- mówi Janusz Żyłka.

BB

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Poruszali problem dróg i drzew
Co z tymi workami?
Skąd wielka kałuża?
Zdobywają doświadczenie za granicą

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Marzec, 2017 - 10:35

I znowu tłumaczenie ,,na ile pozwalaja nam środki'' a na pensję dla członka rady są środki, na sponsorowanie uczelni medycznej są i na kilka innych śmiesznych pomysłów.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Marzec, 2017 - 14:48

Jesli  MEDYCYNA na opolskim Uniwerku jest smiesznym pomysłem to Ty jestes żałosnym facecikiem.  Poczytaj w Strzelcu  :     My mamy 19-tu  a np.Czechy 55-ciu lekarzy na 10000 mieszkańców.     Gdzie ten smiech??????