Kiedy kolej na Skłodowską?

Kiedy kolej na Skłodowską?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na ulicy Parkowej w Jemielnicy powstanie kanalizacja. Przetarg wygrała firma WODGAZ z Opola. Wartość inwestycji to 1 214 010 zł. Gmina otrzyma z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 63,63% dofinansowania kosztów kwalifikowanych. Resztę dołoży z własnego budżetu. Udział własny gminy ma być nieco mniejszy niż pierwotnie zakładano, ponieważ po przetargu wartość całej inwestycji spadła (pierwotnie szacowano ją na ok. 1,5 mln zł).

Informacja o rozstrzygniętym przetargu została omówiona na ostatniej sesji rady gminy pod koniec sierpnia. Jeden ze słuchaczy obrad, Jan Górecki, zadał wójtowi pytanie:

- Kiedy gmina wybuduje kanalizację na ul. Skłodowskiej w Jemielnicy?

Mieszkaniec uzasadniał, że w okolicach ulic Skłodowskiej, Modrzejewskiej i Strzeleckiego (za urzędem gminy) istnieją dość duże zakłady pracy i przybywa domów mieszkalnych. Wskazywał, że ten obszar to czarna plama na mapie kanalizacyjnej gminy.

- Jeżeli chodzi o dalszą rozbudowę kanalizacji na terenie gminy Jemielnica, to bez wsparcia w postaci środków zewnętrznych (dofinansowania), rozbudowa ta na ten moment nie jest możliwa - informuje wójt Marcin Wycisło.

Wójt wskazuje, że projekt kanalizacji m.in. na ul. Skłodowskiej jest od dawna gotowy, ale szacowane koszty inwestycji opiewają na kilka milionów złotych.

- Aby doprowadzić rurę sanitarną w ten rejon, potrzeba wielkich nakładów finansowych - mówi wójt. - W centrum wsi taka rura istnieje, dlatego skanalizowanie bocznych ulic, takich jak Parkowa, nie jest tak kłopotliwe.

Pojawił się pomysł podłączenia budynków przy Skłodowskiej do kanalizacji w Piotrówce. Wymagałoby to jednak zmiany projektu...

- Jeżeli chodzi o przeprojektowanie, to również nie będziemy go wykonywać póki nie pojawi się szansa jakiegokolwiek dofinansowania - stwierdza wójt. - Samo ewentualne przeprojektowanie nie zmniejszy kosztów ewentualnej rozbudowy sieci kanalizacyjnej - dodaje.

JK

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Święto w Centawie
Rysunek na okładkę!
Sezon zebrań
Gazyfikacja. Czy znajdą się chętni?

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Wrzesień, 2017 - 11:14

Gazyfikacja - czy znajdą się chętni? 

Ludzie ludzie nie dajcie się zwariować. Na początku to będzie opłacalne żeby zachęcić ludzi, a później was będą doić tak jak to robią strzeleckie wodociągi. Szanowni Państwo jak budowano kanalizację mówiono nam, że ceny nie będą rosły, a zobaczcie co teraz się dzieje, doją doją i doją pełną parą. Wodociągi doją, a Pan Wójt Marcin Wycisło uśmiech od ucha do ucha chodźby się nic nie dzieje, więc ja się pytam czy z takim wójtem można myśleć o jakies gazyfikacji, jak on patrzy na interes prezesów a nie ludzi? Ludzie uciekają za granicę bo nie wytrzymują kosztów życia, a presez wodociągow zarabia więcej niż premier polski - tak Panie Wójcie śmiej się Pan dalej. 

Można się zgodzić na gazyfikację tylko pod 2 warunkami i te warunki łącznie musza być spełnione:

1) Jeżeli będzie inny wójt

2) Jeżeli wszyscy radni się zmienią

 

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Wrzesień, 2017 - 22:54

w Niemczech jest atrakcyjniejsze życie. Nie tylko zarobki, ale i dobra służba zdrowia, a także czyste powietrze. Tak kopcenie plastikiem byś dostał 3.000 euro kary o razu. A przy ponownej próbie trucia innych, by cie posadzili do celi więziennej. Tak jest zero tolerancji dla zabijania innych truciznami.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Wrzesień, 2017 - 23:36

   Będąc w Niemczech   widziałem  prawdziwe zycie  .  Mieszkanie 40 m2  .. w ktorym  wegetuje 9  ''polskich specjalistow''  , których jedyną  rozrywką jest  alkohol   zakupiony  w Aldiku

 P.S.  A co ty  pierdolisz o  paleniu  plastikiem  .. niby  gdzie  NIEMCE  miałyby  palić  plastikiem  ?  w piecykach  gazowych   czy w  kotłoniach olejowych .. no bo  piece na paliwa  stałe    typu   WĄGEL  na  nimcach   są niedostępne

Portret użytkownika J. Ćwietong
Wysłane przez J. Ćwietong (niezweryfikowany) w 24 Wrzesień, 2017 - 22:16

W Niemczech zabroniono palenie weglem, smieciami, plastikiem i wszyscy grzecznie przeszli na gaz lub olej.

Mowie teoretycznie, jakby nie zdemontowal starego pieca i bys w Niemczech palil takie smieci, to bys mial kare wielka, i bys sie nie wyplacil.

Niestety Polska, Rosja i inne azjatyckie kraje pala dziadostwem. Niemiec przecietnie dozywa 84 lat, polak 74, rosjanin 70.

CHCECIE UMIERAC WCZESNIE?

Portret użytkownika chamie milcz
Wysłane przez chamie milcz (niezweryfikowany) w 24 Wrzesień, 2017 - 19:01

Po pierwsze nie pierdole....gdzie się takich słów nauczyłeś? U twoich rodziców? Czyżby pierdolić używało się u ciebie w domu? Może tata pierdolil ...mamę?

Portret użytkownika Piesek Leszek
Wysłane przez Piesek Leszek (niezweryfikowany) w 25 Wrzesień, 2017 - 13:27

Geograficznie POLSKA  nie jest azjatyckim krajem, ale mentalnie należy do azjatyckiego kręgu kulturowego.

W Europie prawie wszystkie kraje są demokratyczne z trójpodziałem władzy. Nie prześladuje się mniejszości, a natura jest chroniona. 

W Azji mamy nacjonalizmy, trucie środowiska, dyktatury i wszechwładzę partii.

POLSKA to przykład sowieckiego wariantu azjatyckiej kultury.

Odpowiedz