fbpx Każdy coś dołożył | Strzelec Opolski

Każdy coś dołożył

Każdy coś dołożył

Artykuły : 
Numer wydania: 

W mikołajki w Spóroku dokonano oficjalnego odbioru chodnika wzdłuż ulicy Guznera. Materiał na budowę chodnika kupiono już w ubiegłym roku. Kostki nie położono, bo najpierw trzeba było przesunąć płot jednej z posesji, wzdłuż której biegnie nowy trakt dla pieszych.

 

W tym roku pojawił się inny problem: dopiero w trzecim przetargu znalazła się firma, która zgodziła się za w miarę rozsądne pieniądze wybudować chodnik. Prace prowadzono do 28 listopada, ale udało się: w Spóroku wykonano kolejne 154 metry chodnika!

 

- Każdy tu coś dołożył: sołectwo, gmina, powiat i mamy efekty tej współpracy - mówi Andrzej Sprancel, przewodniczący rady sołeckiej. - W sumie w tej kadencji rady sołeckiej w Spóroku wybudowano 750 metrów chodnika.

 

- Gdyby nie Andrzej, nie mielibyśmy tego, to on wydreptał ścieżkę do starostwa, aby wszystko załatwić w związku z tą budową - chwali sołtyska Janina Urbańczyk. - Bardzo pomógł nam też Janusz Żyłka.

 

Kostkę brukową położono także pod przystankiem autobusowym, przez co miejsce to stało się w pełni bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu. Niektórych dziwi, że krawężnik przy przystanku jest wyższy niż gdzie indziej - to nie błąd, a wymóg budowlany, który ma ułatwić życie pasażerom. Z wysokiego chodnika łatwiej wejść na wysokie stopnie autobusu. Ważne jest tylko, aby kierowcy autobusu prawidłowo podjeżdżali do samego krawężnika.

 

Nowy chodnik kończy się na wysokości kapliczki Matki Bożej, którą także w tym roku gruntownie odremontowano dzięki pracy i zaangażowaniu mieszkańców. Były pieniądze z wodzenia niedźwiedzia organizowanego zimą przez mniejszość niemiecką, były materiały od sponsorów, którzy w większości chcą zostać anonimowi. Jedna z mieszkanek podarowała figurę Matki Bożej, która stanęła w stylizowanej na Grotę Lurdzką kaplicy. Kobieta zobowiązała się także dbać o to miejsce na co dzień. W przyszłym roku kapliczka zostanie zafugowana i będzie ją można podziwiać w pełnej krasie.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Mikołaj i hawajka w lustrze
Posadzą lipy
Sesja do posłuchania
Przed świętami tyle się dzieje...

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Grudzień, 2018 - 11:33

"..chwali sołtyska Janina Urbańczyk. - Bardzo pomógł nam też Janusz Żyłka." No tak...dlatego dostał mało głosów w minionych wyborach od mieszkańców tej zapyziałej wsi. Ci co pisali na forum, rozgłaszali nieprawdziwe i obrażliwe pomówienia ,powinni się uderzyć w pierś. Teraz już nie będzie tak łatwo budować chodników, remontować nawierzchni ulic powiatowych, tym zajął się Starosta Swaczyna... mieszkańiec Jemielnicy, a jak mówi przysłowie koszula bliższa ciału.Gratulacje mieszkańcy Gminy Kolonowskie! Wasz wybór...

 

Portret użytkownika mieszkaniec
Wysłane przez mieszkaniec w 11 Grudzień, 2018 - 13:27

Masz racje.Zylka nie zostal wybrany i teraz gmine kolonowskie zaoraja. Nie beda budowane chdniki,drogi.Bedziemy jezdzic po polach.Czlowieku zejdz na ziemie 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Grudzień, 2018 - 21:49

Muszę ci przyznać rację,napeno nie zaorają.... ale też KOLONOWSKIE nie będą na pierwszym miejscu listy do wykonania robów. Brak lobbingu ma swoje konsekwencje.. Ale moge się mylić - czas to zweryfikuje.

Odpowiedz